İsmi Az Duyulmuş 3 Web Tarayıcısı

Chrome, Firefox, IE ve Opera isimli web tarayıcıları duymayan yoktur. Bu tarayıcılardan öteki internet tarayıcısı denemedi iseniz bu 3 tarayıcıya mutlaka bir göz atmanızda yarar var. Bir şansı hak etmiyor değiller!

Popüler internet tarayıcıları internette sorunsuzca gezmenize, toplumsal ağlarda dolaşıp, e-posta sunucularınızda e-postalarınızı okumanıza, para transferlerinizi denetim etmede, çevrimiçi alışveriş yapma gibi ve çok daha fazlasına imkan tanıyor olabilir. Peki Firefox, Chrome, IE ve Opera ya da Safari haricinde son olarak ne vakit değişik bir tarayıcıyı denediniz? Size bu yazımız da tanıtacağımız adı çok duyulmamış kim bilir bunlar hangi ara piyasaya çıkmış diyebileceğiniz 3 internet tarayıcısından bir tanesi, ihtiyacınız olan şeyleri tanınmış tarayıcılardan daha iyi karşılayabilir.

Neler Okuyacaksınız? →

İsmi azca duyulmuş 3 internet tarayıcısı

Peki bu internet tarayıcıları neler ?

MaxthonMidori, ve SlimBoat adlı 3 harika web tarayıcısı (browser)

Maxthon

Maxthon, sayfaları Google Chrome ‘dan yüzde 200 daha hızı taradığını iddia edebilecek kadar gelişmiş bir web tarayıcısı. Güvenlik özellikleri ve sunduğu işlevlerle önde gelen internet tarayıcılarına rakip olabilecek kadar iyi olan Maxthon’u daha ilkin asla denemediyseniz, bunu yapmanın tarihi gelmiş olabilir.

Tarayıcıdan gelen bütün sesleri kapatma, sıçan hareketleri ve ekran görüntüsü alma gibi işlevlerle gelen Maxthon ‘u eklentilerle daha da zenginleştirebilirsiniz.

  • Windows Versiyonu
  • Mac versiyonu
  • iOS Versiyonu
Maxthon Web Tarayıcısı Görünüm
Maxthon YouTube Tanıtım

Midori

Web tarayıcılarının lüzumsuz derecede bilgisayarınızı, telefonunuzu kastığını ya da ona  ağır geldiğini düşünüyorsanız, yalnızca asli işlevleri olsun kafi eklenti vs istemiyorum diyor iseniz Midori size göre. Arayüz olarak GTK’den faydalanan Midori, web sayfalarını WebKit ile işliyor ve açık kaynak kodlu.

Midori, eklentilerle genişleme olanağı sunsa da bulabileceğiniz eklenti sayısı olabildiğince kısıtlı.

Bilgisayarınızın, telefonunuzun ya da öteki cihazlarınızın işlemci gücü ve RAM miktarı düşükse, en iyi performans için Midori’yi kullanabilirsiniz.

Midori internet tarayıcı görünümü – Midori Nasıl Kullanılır

SlimBoat

Firefox, Internet Explorer, Chrome gibi web tarayıcılarının tank gibi ağır, fakat Midori ‘nin de çok zayıf olduğunu düşünüyorsanız, işlevler ve ağırlık arasındaki dengeyi iyi bir biçimde kuran SlimBoat‘ı tercih edebilirsiniz.

Çok ivedi başlayan bir web tarayıcısı olan SlimBoat, sayfaları çabuk işliyor, yüksek bir güvenlik ve reklam engelleme, açılır pencere engelleme, özel gezinti, otomatik biçim doldurma, popüler web hizmetleriyle entegrasyon site link adresi kısaltma, internet sayfalarında dil çevirisi ve indirme yöneticisi gibi hizmetler sunuyor. Dil seçenekleri içinde ne yazık ki Türkçe dil opsiyonu bulunmamakta.

SlimBoat’un tek dezavantajı, eklentiler yoluyla genişletilememesi.

SlimBoat internet tarayıcısı monitör görüntüsü

Sizin öneri edeceğiniz değişik bir internet tarayıcı varsa bize yorum bölümünde bildirmekten çekinmeyin!