iTunes’da iOS Cihazı Görünmüyor

iPhone ya da iPad cihazınız Windows 10/8/7’de iTunes’da görüntülenmiyor mu? İşte size iTunes’da iOS Cihazı Görünmüyor sorununu gidermenize izin verecek birtakım ihtimaller içinde çözümler.

iTunes kullananların dosyaları bilgisayarınızla iPhone ya da iPad içinde taşımasına imkân tanır. iTunes olmadan bir dosyayı bir bilgisayardan iPhone’a transfer etmek olabildiğince zordur. iOS cihazınızı etkin bir halde bağladığınızda, iTunes’da ekranın sol üst köşesinde telefon simgesi şeklinde görünür bilirsiniz.

Bununla birlikte, iPhone ya da iPad simgesi olması gerektiği yerde değilse, rastgele bir dosyayı aktaramayabilir ya da öteki bir rolü yerine getiremezsiniz.

Neler Okuyacaksınız? →

Windows iTunes’da iOS Cihazı Görünmüyor

1. Bilgisayara emniyet

Bu, iOS cihazınızı bir USB kablosuyla bağladıktan derhal sonrasında denetim etmeniz ihtiyaç duyulan en kolay ayardır. Bu hususi ayar, kullananların bilgisayarın mobil dosyalarınıza erişmesine izin verip vermemesi icap ettiğini belirlemelerine destek olur. Ayrıca, sadece bilgisayara bağlandıktan sonrasında mobil cihazınızın kilidini açtığınızda görünür. Bir bilgisayara bağlandıktan sonrasında mobil cihazınızın kilidini açmanız ve bu şekilde bir açılır pencere alıp almadığınızı denetim etmeniz gerekir.

Evet ise, Güven butonuna dokunmayı unutmayınız. Diğer opsiyonu seçerseniz, iOS cihazınız iTunes’da görünmez.

iOS aleti iTunes’da Görünmüyor | Windows iTunes’da iOS Cihazı Görünmüyor

2. Her vakit iTunes’u güncelleyin

Diğer geliştiriciler gibi, Apple genelde iTunes güncellemelerini yayınlar. Bir güncelleme önerilirse, yazılımı derhal güncellemelisiniz. Yazılımınızı en yeni sürüme yükseltmez iseniz, iTunes birtakım durumlarda muntazam çalışmayabilir.

3. Apple Mobil Aygıt Hizmeti’ni tekrardan başlatın

ITunes’u Windows bilgisayarına yüklediğinizde, Bir Servis kendiliğinden kurulur. Daha hususi olarak, hizmeti Windows’da ki “Hizmetler” aracında bulabilirsiniz. Çalışıp çalışmadığını denetlemek için bu hizmeti tekrardan başlatmayı deneyebilirsiniz. Bunun için, Windows bilgisayarında Hizmetler menüsünü açmanız gerekir. İlgili vazife çubuğu arama kutusundaki “hizmetler” için arama yapabilir ya da Win + R tuşlarına basabilir, services.msc yazabilir ve Enter butonuna basabilirsiniz. Bunu takiben, Apple Mobile Device Service isimli bir kayıt görmelisiniz. Üzerinde sağ tıklayın ve Yeniden Başlat ‘ı seçin.

Tüm süreci tamamlamak birazcık vakit alacaktır. Bunu takiben, iTunes’u tekrardan başlatın ve iPhone düğmesini iTunes’dan bulup bulamayacağınızı denetim edin.

4. Apple Mobile Device USB sürücüsünü tekrardan yükleyin

Yukarıdaki çözümler çalışmıyorsa, Apple Mobile Device USB sürücüsünü tekrardan yüklemeyi deneyebilirsiniz. ITunes’u kurduğunuzda kendiliğinden yüklenir. Ancak, bu durumda tekrardan yüklemelisiniz. Bunun için iPhone’unuzun ya da öteki IOS aletinin bilgisayarınıza bağlı olmadığından emin olun. Ardından, aşağıdaki konuma gidin:

C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\Drivers

Yukarıdaki yoldaki “C”, sistem sürücünüzdür. Sürücüler klasöründe, usbaapl64.inf isimli bir Kurulum Bilgileri dosyası bulacaksınız . Bu dosyayı sağ tıklatın ve Yükle’yi seçin.

Birkaç an sonra, ” İşlem başarıyla tamamlandı. ” Adlı bir başarı mesajı içeren bir açılır pencere bulmalısınız.

Şimdi, iTunes’u açın ve iOS cihazınızı tekrardan bağlamayı deneyin. Sorunsuz çalışmalıdır.

5. iTunes’u tekrardan yükle

Başka hiç bir çözüm çalışmadığında, iTunes’u tekrardan yüklemeyi düşünmelisiniz. Apple internet sitesini ziyaret edin, doğruca indirin ve yükleyin. Var olan iTunes’un tamamiyle silindiğinden emin olun. Bunun için, CCleaner gibi bütün kalanları kaldıran bir program kaldırma programı kullanabilirsiniz.

iTunes uygulaması iPhone, iPad ya da iPod’unuzu tanımıyorsa bu bağlantıyı ya da Bağlı aygıtınızı iTunes’da bulma ve görüntüleme problemi için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bu kolay Windows iTunes’da iOS Cihazı Görünmüyor çözümlerinden birinin size destek olmasını diliyorum.