Kablolu Kulaklık Önerileri – Aralık 2022

resim68682287
resim68682287

Kablolu kulaklık kullanmayı yeğleyen okuyucularımız için rehber durumunda hazırladığımız kablolu kulaklık önerileri listemiz sizlerle!

Teknolojinin gelişmesiyle beraber günlük yaşantımızda kullandığımız bir çok ürün de gelişmeye başladı. Birçok insanoğlunun gün içerisinde çok yoğun kullandığı kulaklıklar da bu gelişmelerden etkilenen şeylerin başlangıcında geliyor.

Gelişen teknolojiyle beraber kablolu kulaklıklar da yerlerini kablosuz kulaklıklara bırakmaya başladılar. Lakin, günümüzde hâlâ bazı insanoğlu kablosuz kulaklıklara alışamadıkları için kablolu kulaklık kullanmaya devam ediyor. Ancak bir çok kullanıcı, kablolu kulaklık tercih ederken en iyi kablolu kulaklık özellikleri ve modelleri nedir diye merak ediyorlar. Sizler için bu yazımızda en iyi kablolu kulaklık özellikleri ve modellerinden bahsedeceğiz.

İçindekiler

En İyi Kablolu Kulaklık Özellikleri Nelerdir?

Kablolu kulaklık kullanan kişiler, piyasada birden fazla kablolu kulaklık modeli bulunmuş olduğu için hangi modeli seçecekleri konusu ile ilgili kararsızlık yaşayabiliyorlar. Birçok teknolojik aygıtta olduğu gibi kablolu kulaklık seçiminde de dikkat edilmesi gereksinim duyulan birtakım noktalar mevcut. En iyi kablolu kulaklık özelliklerini şöyle sıralayabiliriz:

  • Kaliteli ve Belirli Uzunluktaki Bir Kablo: Kablolu kulaklıkların en mühim parçalarından birisi kablolarıdır. Bunun için kulaklığın uzun ömürlü olması, kulaklığın kablosunun kalitesine bağlıdır. Eğer kullandığınız kablolu kulaklık, kaliteli bir kabloya sahipse kulaklığınızın yıpranma, yırtılma gibi sorunlarla karşı karşıya gelme ihtimali düşecektir.
  • Ses Kalitesi: Bir kulaklık seçerken maksimum dikkat edilmesi gereksinim duyulan unsurların başlangıcında ses kalitesi gelmektedir. Günümüzde teknoloji şirketleri, üst seviye ses kalitesine haiz kulaklık modelleri geliştirebiliyorlar. Bu sayede kullanıcılar, oyunlardan içerik izlemeye kadar çok muhtelif aktivitelerde yüksek ses kalitesi alabiliyorlar.
  • Mikrofon Performansı: Çoğu kulaklık, dahili bir mikrofona haiz olarak kullanıcılarına hizmet vermektedir. Bu noktada birtakım üreticiler, kulaklık modellerinde kalitesiz mikrofonlar kullanabiliyorlar. Bu durumda kullanıcılar, aramalar başta olmak suretiyle muhtelif iletişimlerde güçlük yaşayabiliyorlar.
  • Tasarım: Teknoloji üreticileri, kablolu kulaklık tasarımı konusu ile ilgili ciddi yol aldılar. Böylece günümüzde çok şık duran kablolu kulaklık modelleri, teknoloji kullanıcılarıyla buluştular. Eğer sizler de kablolu kulaklık kullanmayı tercih ediyorsanız günlük yaşamınızda konforlu ve keyifli bir kulaklık deneyimi yaşamak istiyorsanız tasarıma dikkat etmelisiniz.

En İyi Kablolu Kulaklık Önerileri

Kulaklık kullanıcıları, günümüzde genelde kablosuz kulaklıkları tercih etmektedirler. Fakat eski alışkanlıklarını bırakamayan kişiler, kablolu kulaklık kullanmaktan vazgeçmemektedirler. Bundan kaynaklı teknoloji şirketleri, kablolu kulaklık kullanıcıları için muayyen aralıklarla yeni kablolu kulaklık modellerini çıkartmaya devam ediyorlar.

Kablolu kulaklık modelleri, ses performanslarından mikrofon performanslarına kadar muhtelif yönlerden birbirlerinden farklılaşıyorlar. Bundan kaynaklı kablolu kulaklık satın almaya kabul eden kişiler, hangi modeli tercih edecekleri konusu ile ilgili kararsızlık yaşayabiliyorlar.

Kablolu kulaklık alırken dikkat edilmesi ve iyi bir kablolu kulaklıkta olması gereksinim duyulan özellikleri rehberimizde sizler için açıkladık. Bu kriterleri ayrı ayrı çözümleme etmek istemeyen kişiler, doğrudan model önerisi istemektedirler. Bundan kaynaklı bu yazımızda sizler için en iyi kablolu kulaklık önerileri listesine de yer veriyoruz. Hazırlamış olduğumuz listede her bütçeye makul ve her seviyeden kablolu kulaklık modellerini rahatça bulabilirsiniz.

İşte o modellerin arasından bizim önerdiğimiz kablolu kulaklıklar:

Xiaomi Piston Basic Edition

Xiaomi Piston Basic Edition

Kablolu kulaklık önerileri listemizdeki ilk kulaklığımız teknoloji devi Xiaomi’nin giriş düzen kulaklıklarından olan Piston Basic Edition modeli. Kulaklık, makul fiyatlı bir fiyat-performans ürünü arayan kullanıcılar için olabildiğince ideal.

Kulaklığın olabildiğince sade bir tasarımı bulunuyor. Bunun yanı sıra ürünün uçlarında yer edinen silikonlar vasıtası ile kullanıcıya huzurlu bir kullanım sunulmak istenmiş.

Kulaklığın ses performansı ise fiyatına göre olabildiğince iyi durumda diyebiliriz. Mikrofon performansına bakacak olursak çok kaliteli bulunduğunu söyleyemesek de fiyatını göz önünde bulundurduğumuzda gayet kafi diyebiliriz.

Eğer Xiaomi Piston Basic Edition almayı düşünüyorsanız güvendiğiniz mağazaları tercih etmenizi öneri ederiz. Çünkü, ülkemizde bu kulaklığın replikaları olabildiğince fazla. Bu yüzden satın alırken dikkatli olmanız konusu ile ilgili sizi uyarıyoruz.

Xiaomi Piston Basic Edition, ülkemizde 40-60 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Xiaomi Piston Basic Edition – Satın Al

JBL C100SIUBLK

JBL-C100SIUBLK

Kablolu kulaklık önerileri listemizde bütçe dostu bir öteki model ise JBL C100SIUBLK oluyor. Eğer kulaklık satın almak istiyorsanız ama çok yüksek bir bütçeye haiz değilseniz JBL C100SIUBLK tam olarak gereksinim duyduğunuz cihaz.

Kulağı tam anlamıyla kapatan yapısı vasıtası ile olası olan en etkin eylemsiz gürültü engellemeyi sağlıyor. Bunun dışında hareketli sürücülere haiz aygıt bilhassa bas konusu ile ilgili fazlasıyla başarılı.

Cihazın avantajlarından bir öteki ise üzerindeki kontroller ve mikrofon desteği oluyor. Böylece, kulaklığı asla çıkarmadan davet yanıtlamak ve telefonla konuşmak olası hale geliyor. 1,2 metrelik boyuyla standart ölçülere haiz bulunduğunu da belirtelim.

Ses ve bilhassa bas performansı kendi bütçe aralığındaki en iyi cihazlardan biri olan JBL C100SIUBLK şu anda aşağı yukarı 150 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

JBL C100SIUBLK – Satın Al

Lenovo Lecoo HT105

Lenovo Lecoo HT105

Teknoloji devi Lenovo, bir çok kategoride olduğu gibi kulaklık sektöründe de kullanıcılarına hizmet veriyor. Öyle ki şirket, birtakım kulaklık modelleriyle adından olabildiğince fazla laf ettirmeyi başarıyor. Nitekim Lenovo Lecoo HT105 de bu modellerden birisi olarak karşımıza çıkıyor diyebiliriz.

Tasarımıyla bir oyuncu kulaklığı modelini çağrıştıran Lenovo Lecoo HT105, günlük kullanıma da olabildiğince makul bir kulaklık modelidir. Fakat belirttiğimiz gibi kulaklık, tasarımından kaynaklı genelde oyuncular tarafınca kullanılmayı tercih ediyor.

Pasif gürültü önleme özelliğini sunan olan Lenovo Lecoo HT105, kuvvetli bir ses performansına sahip. Bunun yanı sıra Lenovo, bu modelde çıkarılabilir bir mikrofon kullanmayı tercih etti. Böylece kulaklığın mikrofon performansı da olabildiğince etkin diyebiliriz. Ayrıca kulaklıkta dahili bir mikrofon da mevcut. Bu sayede çıkarılabilir mikrofona gerek kalmadan kulaklık üstünden telefon görüşmesi başta olmak suretiyle muhtelif işlemler de yapılabilmektedir.

Oldukça şık bir tasarıma ve kuvvetli bir performansa haiz olan Lenovo Lecoo HT105, Türkiye’de 240 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Lenovo Lecoo HT105 – Satın Al

Sony MDR-EX110AP

Sony MDR-EX110AP

Sony, bir çok alanda ürettiği teknolojik cihazlar ile dünyada maksimum tercih edilen teknoloji şirketlerinden birisidir. Ürettiği cihazların uzun soluklu sağlam performans göstermesi ile kullanıcılar tarafınca olabildiğince sevilen bir şirkettir. Sony’nin kulaklıkları da öteki teknolojik cihazları gibi olabildiğince kaliteli. Sony’nin bir çok kulaklık modeli olmasına karşın biz makul fiyatıyla dikkat çeken MDR-EX110AP modeline listemizde yer veriyoruz.

Kulaklığın tasarımına bakacak olursak Sony, olabildiğince şık görünümlü bir kulaklık ortaya çıkartmış diyebiliriz. Ayrıca kulaklığın renkleri de tasarımla olabildiğince uyumlu. Bu yüzden kulaklık, kulağınıza takıp dışarı çıktığınızda gayet hoş duruyor.

Kullanım açısından bakacak olursak Sony, tasarımı yaparken konfordan da taviz vermemiş. Kulaklıkta gayet kaliteli silikonlar kullanmışlar. 3-4 saat gibi bir kullanımda bile kulaklığın rahatsız etmediğini söyleyebiliriz.

Ses kalitesine baktığımızda Sony’nin neredeyse bütün kulaklıkları çok iyi ses performansları veriyor. Bu kulaklık da fiyatına göre performansıyla sizi olabildiğince memnun edecektir. Üstelik mikrofonu da telefon görüşmelerini yapabilmek için gayet yeterli. Açık alanlarda karşı tarafa birazcık gürültü gidiyor olsa da bu fiyattaki bir kulaklık için kafi bir performans veriyor.

Sony MDR-EX110AP, ülkemizde 250-350 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Sony MDR-EX110AP – Satın Al

Apple EarPods

Apple EarPods

Sizler için hazırladığımız en iyi kablolu kulaklık önerileri listemize Apple EarPods ile devam ediyoruz. Teknoloji devi Apple’ın kablolu kulaklık modeli olan EarPods, genelde Apple kullanıcıları tarafınca tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra şirket, bütün kulaklık kullanıcılarına hitap edebilmek adına EarPods’un hem lightning hem de jak girişli modelini kullanıcılarına sunmaktadır.

Sade bir tasarıma haiz olan EarPods, bunun yanı sıra dayanıklılığı ile kullanıcılarını etkilemeyi başarıyor. Apple, bu modelinde tere dayanıklı bir dizayn geliştirdi. Bunun yanı sıra şirket, kulaklığın muayyen bir oranda suya da dayanıklı bulunduğunu belirtiyor. Tabii ki bu aşamada kullananların muayyen payı geçmeyecek şekilde su içerisinde kulaklığı kullanmaları gerekiyor.

Güçlü bir ses performansı sunan kulaklık, mikrofon performansıyla da etkin bir iş çıkartıyor. Temel olarak günlük kullanıma makul olarak tasarlanan EarPods, temel düzeydeki oyuncular için de memnun edici bir performans göstermeyi başarıyor.

Apple EarPods, Türkiye’de 100 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor. Kulaklığın bir çok düzmece versiyonunun bulunduğunu belirtmemiz gerekiyor. Bundan kaynaklı kulaklığı güvenilir teknoloji mağazalarından almanızı öneri ediyoruz. Bu mağazalarda ise kulaklığın fiyatı 220 TL’den başlıyor.

Apple EarPods – Satın Al

JBL T290

JBL T290

Kulaklık ya da hoparlör meraklısı insanların çok yakından tanımış olduğu markalardan birisi de kuşkusuz ki JBL’dir. JBL, ürettiği kaliteli kulaklıklar ile piyasada olabildiğince iyi bir konuma sahip. T290 modeli de piyasadaki en iyi kablolu kulaklıklarından birisidir.

JBL, bu modelinde klasikleşen kulak içi kulaklık tasarımlarından ziyade birazcık daha hoş ve sade duran bir dizayn tercih etmiş. Konfor konusu ile ilgili ise bu kulaklıklarının da öteki kulaklıklarından noksan kalır bir yanı yok. Kulaklıkta kullanılan silikonlar olabildiğince iyi. Bu yüzden uzun soluklu kullanımda kulaklarınızı rahatsız etmeyecektir.

Ses kalitesine gelecek olursak, JBL marka kulaklıkların ses kalitesi ile ilgili aslında denilecek pek bir şey yok. Neredeyse bütün modelleri ile kullanıcılarına görkemli bir ses performansı sunuyorlar. Mikrofon kısmında da günlük kullanım için gayet kafi bir performans gösterdiğini söyleyebiliriz.

Peki bu kulaklığın negatif bir yanı yok mu? Her teknolojik cihazda olduğu gibi bu kulaklığın da birtakım sıkıntıları bulunmakta. Ürünün birazcık titiz bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden yanınızda taşırken kutusundan çıkan çantasıyla taşımaya itina göstermeniz gerekiyor. Yoksa çok kısa bir müddet içerisinde kulaklıktan eskisi gibi performans alamamaya başlayabilirsiniz.

JBL T290, ülkemizde 180-200 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

JBL T290 – Satın Al

Rampage RM-K21

Rampage RM-K21

Sıradaki kulaklık önerimiz mobil aletinden oyun oynamayı seven okuyucularımız için en makul bir kulaklık olan Rampage RM-K21. Rampage, genelde ürettiği makul fiyatlı bilgisayar ekipmanları ile tanınmış bir marka. Lakin yavaş yavaş bütün platformlardaki oyunculara yönelik mamüller üretmeye çalışan firmanın bu ürünü, mobil cihazlarıyla oyun oynamayı seven oyun severlere hitap ediyor.

Rampage RM-K21, tasarımıyla klasikleşen kablolu kulaklıklardan olabildiğince farklı. Kulaklığın siyah-kırmızı renkleri ve dış görünüşü kulaklığa tam bir oyuncu ekipmanı havası veriyor.

Kulaklığın ses performansına bakacak olursak, bilhassa PUBG gibi sesin son aşama mühim olduğu oyunları oynayan oyunseverleri olabildiğince memnun edecek bir performans sergiliyor. Başarılı ses performansının yanı sıra oyununuzu oynarken ekip dostlarınızla konuşabilmeniz açısından mikrofonu da olabildiğince kaliteli.

Rampage RM-K21, ülkemizde 190-250 TL fiyat aralığında satılmaktadır. Oyun oynarken kullanmak amacıyla kulak içi bir kulaklık arıyorsanız göz atın deriz.

Rampage RM-K21 – Satın Al

Philips SHQ1405BL

Philips SHQ1405BL Kablolu Kulaklık Önerileri

Son zaman kulaklık üreticilerinin ürettiği spor kulaklıklar çok tanınmış olmaya başladılar. Spor kulaklık üretimi konusu ile ilgili Philips, en etkin markaların başına geliyor diyebiliriz.

Philips SHQ1405BL, tasarımıyla kullanıcılarına olabildiğince huzurlu bir kullanım imkanı sunuyor. Bunun dışında Philips, bu kulaklıkla sporcuları hedef kitle seçtiği için kulaklığı çok hafifçe yapmayı başarmış.

Ayrıca şirket, kulaklığı düzgüsel olarak kullanmak isteyen kullanıcıları için de kulaklık kancalarını çıkartma ve hareket ettirme imkânı sunuyor. Kulaklık, sporcular için üretildiği için su geçirmezlik sertifikasına sahip.

Kulaklığın ses performansına bakıldığında ise Philips, uzun yıllardan beri kulaklık üretmenin deneyimini göstermiş diyebiliriz. Kulaklık, her ne kadar spor kulaklığı olarak geçse de yüksek bir ses kalitesine sahip. Bunun dışında kulaklığın mikrofonu, üretim amacından kaynaklı ses performansından bir tık daha iyi diyebiliriz. Philips SHQ1405BL, Türkiye’de 250 TL’den başlayan fiyatlarla satışta.

Philips SHQ1405BL – Satın Al

JBL T205

En iyi kablolu kulaklık modelleri - JBL T205

Listemizde bir JBL modeli daha karşımıza çıkıyor. JBL, kablolu kulaklık sektöründeki en büyük markalardan birisi olarak ön plana çıkıyor. Bundan kaynaklı şirket, muhtelif bütçelere hitap eden birden fazla modeliyle kullanıcılarına hizmet veriyor. Bu kapsamda JBL T205 de listemizde kendisine yer bulmayı başardı.

Temel olarak giriş seviyesi kullanıcılarına hitap eden kulaklık, dizayn konusu ile ilgili klasik JBL modellerinden birazcık değişik bir tasarıma haiz diyebiliriz. Şirket, bu modelde daha yaratıcı davranarak değişik bir dizayn kurmayı hedeflemiş diyebiliriz. Nitekim kulaklığın tasarımı, yaratıcılık konusu ile ilgili olabildiğince etkin olmuş desek yanlış olmayacaktır.

Kulaklık, ses performansı anlamında kafi bir performans göstermeyi başarıyor. Kulaklıkta gürültü önleme özelliği mevcut değil. Ancak bu fiyat aralığındaki bir çok kulaklıkta bu hususiyet bulunmuyor. Bundan kaynaklı gürültü önleme hususi durumunun bulunmaması kulaklığın fiyatı göz önüne alındığında olabildiğince düzgüsel diyebiliriz.

JBL, bir çok kulaklığında olduğu gibi bu modelde de mikrofon konusu ile ilgili da etkin bir iş çıkartmayı başardı. Kullanıcılar, kulaklığın mikrofonu üstünden arama gibi temel işlemlerini rahatça yapabiliyorlar. Bunun yanı sıra kulaklığın mikrofonu ile oyun içi söyleşi gibi yüksek mikrofon kalitesi gerektiren işlemlerde üst seviye performans beklememenizi öneri ediyoruz.

Genel olarak değerlendirdiğimizde JBL T205, belirttiğimiz gibi giriş seviyesi kulaklık kullanıcıları için olabildiğince en makul bir model diyebiliriz. JBL T205, Türkiye’de 270 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

JBL T205 – Satın Al

Steelseries Arctis 3

En iyi kablolu kulaklık - Steelseries Arctis 3

Sizler için hazırladığımız en iyi kablolu kulaklık önerileri listemize Steelseries Arctis 3 ile devam ediyoruz. Ürettiği ekipmanlarla olabildiğince tanınmış bir marka haline gelen Steelseries, kulaklık konusu ile ilgili da olabildiğince iddialı. Öyle ki Steelseries Arctis 3 de firmanın Türkiye’de kullanıcılarına sunmuş olduğu en etkin kulaklık modellerinden birisidir.

Sade bir tasarıma haiz olan Steelseries Arctis 3, kulak üzeri bir kulaklık olarak karşımıza çıkıyor. Sade ama şık bir dizayn geliştirmeyi başaran Steelseries, sunmuş olduğu renk alternatifleriyle dizayn konusu ile ilgili etkin bir iş çıkartmayı başardı.

Pasif gürültü önleme özelliğini sunan olan Steelseries Arctis 3, ses performansı konusu ile ilgili da iddialı bir kulaklık. Steelseries, kulaklıklardaki başarılı olmasını bu modelde de göstermeyi başardı. Böylece Steelseries Arctis 3, kullanıcılarına tatminkar bir ölçüde ses performansı vermektedir. Ayrıca kulaklıkta yer edinen mikrofon da genel hatlarıyla kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Tasarımından ses performansına kadar bir çok özelliğiyle etkin bir kulaklık modeli olan Steelseries Arctis 3, Türkiye’de 1.100 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Steelseries Arctis 3 – Satın Al

Sennheiser CX 80S

Sennheiser CX 80s Kablolu Kulaklık Önerileri

Sennheiser, kulaklık mevzusundan çok mühim bir markadır. Özellikle CX serisi ile uzun yıllardan beri kablolu kulak içi kulaklık önerileri arasında yerini alıyor. Bizim önereceğimiz model ise CX 80S oluyor. İlk defa Sennheiser kullanacaksanız hem fiyat hem de performans açısından beklediğinizi verecek bir ürün diyebiliriz.

Kulaklığın genel performansı olabildiğince yeterli. Özellikle fiyatı düşünülünce fazlasıyla etkin bir performans sergiliyor. Bunun haricinde, kulaklığın üstünde bulunan kumanda ile müzik ve ses denetimi olası hale geliyor. Ayrıca, cihazda bir mikrofon da bulunuyor.

Kutu içeriğindeki üç değişik silikon ile kulağınız için en iyi konforu sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca, bu silikonlar vasıtası ile gürültü izolasyonu da sunuluyor. Böylece, dışarıdan olası olduğunca azca ses duyuyorsunuz.

Sennheiser CX 80S, 400-450 TL arasında fiyata satın alınabiliyor.

Sennheiser CX 80S – Satın Al

Sony MDR-ZX310APL

Kablolu kulaklık önerileri listemizde sıradaki ürün ise bir kulak üzeri kulaklık oluyor. Sony, bir çok alanda olduğu gibi kulaklık sektöründe de olabildiğince etkin işler çıkartıyor. MDR-ZX310APL ise Sony’nin bilhassa ülkemizde maksimum tercih edilen kulaklıklarından birisi.

Kulaklık olabildiğince sade ve hafifçe bir tasarıma sahip. Böylelikle kulaklığı taşımak çok basit oluyor. Bunun yanı sıra sade tasarımı vasıtası ile kulaklığı hayatınızın her anında kullanabiliyorsunuz. Kulaklıkta bulunan yastıklı kulak başlıkları, uzun süre kullanımda kulağınızın ağrımasının önüne geçiyor.

Ses performansına bakacak olursak, Sony MDR-ZX310APL giriş seviyesindeki bir kulak üzeri kulaklık. Bu yüzden bu fiyat aralığındaki bir kulaklıktan çok yüksek bir performans beklemek doğru olmayacaktır. Ancak kulaklığın müzik performansı fiyatına göre kafi diyebiliriz. Müzik dinlemek ve günlük kullanım için tercih edebilirsiniz.

Sony MDR-ZX310APL, ülkemizde 400-500 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Sony MDR-ZX310APL – Satın Al

JBL JR310

JBL JR310

Sizler için hazırladığımız en iyi kablolu kulaklık önerileri listemize JBL JR310 ile devam ediyoruz. Uygun fiyatıyla dikkatleri üstüne toplayan JBL JR310, günümüzde Türkiye’de maksimum tercih edilen çocuklar için üretilen kablolu kulaklık modellerinden birisi olarak dikkat çekiyor.

Renkli bir tasarıma haiz olan JBL JR310, bordo-mavi ve pembe-mavi renk alternatifleriyle kullanıcılarıyla buluşuyor. Konforlu bir tasarımı bulunan JBL JR310, uzun soluklu kullanımlarda kullanıcılarını rahatlık konusu ile ilgili memnun etmeyi başarıyor. Ayrıca kulaklık, tasarımıyla çocuk kulaklığı bulunduğunu da gösteriyor diyebiliriz.

Bunun yanı sıra JBL JR310, ses performansı konusu ile ilgili da olabildiğince iddialı. JBL, neredeyse bütün kulaklık modellerinde ses performansı konusu ile ilgili kullanıcılarını memnun ediyor. Bu doğrultuda şirket, bu modelinde de etkin bir iş çıkarttı.

JBL JR310, Türkiye’de 440 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor. Tam bir fiyat/performans ürünü olan JBL JR310, kullanıcılarından müspet yorumlar almayı başarıyor.

JBL JR 310 – Satın Al

Samsung EO-IC100B

Samsung-EO-IC100B Kablolu Kulaklık Önerileri

Yeni çıkan birtakım telefonlarda jak girişi olmayabiliyor. Bu durumda insanoğlu kulaklık anlamında sorun yaşayabiliyorlar. Samsung, EO-IC100B model kulaklığı da bu tür durumlar için geliştirdi.

Kulaklığın sade bir tasarımı bulunuyor. Kulaklığın dıştan görünüşü klasik Samsung kulaklıklara çok benziyor. Ses performansı konusu ile ilgili çok iyi bir performans göstermiyor. Ancak günlük kullanım için gayet kafi bir ses kalitesi var.

Bunun dışında kulaklıkta eylemsiz ses gürültü önleme özelliği var. Bu sayede ses kalitesi birazcık daha artmış oluyor. Kulaklığın mikrofonu da günlük kullanımdaki telefon görüşmeleri için gayet kafi diyebiliriz.

Kulaklığı diğerlerinde ayıran asli özelliği ise irtibat tipi oluyor. Teknoloji devi Samsung, bu kulaklıkta Type-C girişini kullanmayı tercih ediyor.

Samsung EO-IC100B, ülkemizde 250 TL’den başlayan fiyatlara satılmaktadır.

Samsung EO-IC100B – Satın Al

JBL T500

JBL T500 Kablolu Kulaklık Önerileri

JBL, kulak içi kulaklıkların yanı sıra kulak üzeri kulak üzeri kulaklıklarda da olabildiğince başarılı. Markanın maksimum tercih edilen kulak üzeri kulaklıklarının başlangıcında JBL T500 geliyor.

Kulaklık sade tasarımı vasıtası ile çok fazla dikkat çekmiyor. Bunun yanı sıra JBL, kulaklığın taşınabilirliğini çoğaltmak için kulaklığı çok hafifçe tasarlamış. Kulaklıkta bulunan kafa bandı yastıkları kulaklığı konforlu hale getiriyor.

Ses performansı konusu ile ilgili ise JBL öteki kulaklıklarında olduğu gibi bu modelde de olabildiğince iyi bir iş çıkartmış diyebiliriz. T500, piyasadaki rakiplerinden çok daha iyi ses performansı gösteriyor.

Bunun dışında kulaklıkta bulunan eylemsiz gürültü önleme özelliği kulaklığın ses performansını birazcık daha yükseltiyor.

JBL T500, ülkemizde 550 – 650 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

JBTL T500 – Satın Al

Xiaomi Mi Noise Cancelling

Xiaomi Mi Noise Cancelling

Sizler için hazırladığımız en iyi kablolu kulaklık önerileri listemize bir öteki Xiaomi modeli ile devam ediyoruz. Xiaomi, bir çok sektörde olduğu gibi kulaklık sektöründe de fiyat/performans odaklı mamüller üretiyor. Bu doğrultuda şirket, birtakım ürünleriyle kullanıcılarına yüksek kulaklık performansı sunuyor. Xiaomi Mi Noise Cancelling de bu modellerden birisi oluyor diyebiliriz.

Yeni nesil kulaklık modellerinden birisi olan Xiaomi Mi Noise Cancelling hem USB hem de jak girişine haiz olan 2 çeşit modeliyle piyasada yer buldu. Xiaomi, bu iki model arasında yalnızca irtibat tipi farklılığı uyguladı. Bunun yanı sıra iki seçeneğin de ses performansı aynı.

Şık ve sade bir tasarıma haiz olan kulaklık, suya dayanıklı değil. Bu yüzden kulaklığı sıkıntılı koşullar altında kullanmak pek de olası değil. Bunun yanı sıra Xiaomi, bu modelde etken gürültü önleme özelliği kullanmayı tercih etti. Böylece kullanıcılar, kulaklıklarından gürültülü alanlarda bile yüksek performans alabiliyorlar.

Tasarımından ses performansına kadar olabildiğince etkin bir kulaklık modeli olan Xiaomi Mi Noise Cancelling, Türkiye’de 650 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Xiaomi Mi Noise Cancelling – Satın Al

Sennheiser CX 300S

Sennheiser CX 300S

Listemize bir öteki Sennheiser kulaklık modeli olan CX 300S ile devam ediyoruz. CX 300S, CX serisinin en üst seviye modellerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Bundan kaynaklı üst seviye kablolu kulaklık arıyorsanız, CX 300S sizin isteklerinize mukamele verecektir.

CX 300S, sade diyebileceğimiz ve şık duran bir tasarıma sahip. Bunun dışında kulaklığın beyaz, kırmızı ve siyah renk seçenekleri mevcut. Bu renkler kulaklığın tasarımıyla çok iyi uymuş. Bu yüzden de kulaklığın üç renk opsiyonu de gayet hoş duruyor.

Sennheiser marka kulaklıklar iyi performans gösterirken bir taraftan da uzun ömürlü oluyorlar. CX 300S de tam anlamıyla bu şekilde bir kulaklık.

Markanın bir çok kulaklığı gibi CX 300S de kuvvetli bir ses performansına sahip. Özellikle müzik dinlemeyi sevenler için CX300S çok iyi bir tercih olacaktır. Bunun dışında kulaklığın mikrofonu da tatminkar bir performans gösteriyor.

Sennheiser CX 300S, Türkiye’de 750 TL fiyatıyla kablolu kulaklık önerileri listemizde yer alıyor.

Sennheiser CX 300S – Satın Al

SteelSeries Tusq

SteelSeries Tusq

Danimarkalı müstahsil SteelSeries, ürettiği üst seviye teknoloji takıları ile tanınmaktadır. Uzun süredir piyasada hizmet veren SteelSeries, kulaklık alanında da etkin mamüller üretiyor. Bundan kaynaklı bizler de hazırladığımız en iyi kablolu kulaklık önerileri listemizde SteelSeries Tusq modeline yer veriyoruz.

Kulaklık, olabildiğince şık ve konforlu bir tasarıma sahip. SteelSeries, ürettiği ürünlerde performans kadar tasarıma da ehemmiyet veriyor. Bundan kaynaklı kulaklık, şık tasarımıyla da kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Performans mevzusuna baktığımızda ise SteelSeries, standardını bu modelde de konuşturmayı başardı diyebiliriz. Kulaklık, haiz olduğu teknoloji vasıtası ile müzik dinlemeden oyun oynamaya kadar bir çok hususta kullanıcılarını memnun eden bir ses seviyesine sahip. SteelSeries, bu modelde eylemsiz gürültü önleme teknolojisini kullanmayı tercih etti.

Kulaklığın mikrofon performansı da minimum ses performansı kadar etkin diyebiliriz. Kulaklıkta çıkarılabilir boom mikrofon mevcut. Bu sayede bilhassa oyuncular, kulaklığın mikrofon performansından olabildiğince memnun kalıyorlar.

Her yönüyle kendisine fanatik bırakan SteelSeries Tusq, Türkiye’de 890 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

SteelSeries Tusq – Satın Al

Behringer MO240

Behringer MO240

Almanya merkezli Behringer, ses teknolojileri üstüne mühim çalışmalar yapıyor. Şirket, ürettiği üst seviye ekipmanlar ile biliniyor. Hatta öyle ki araştırmalara göre Behringer, en büyük 20 ses üreticisinden birisi seçildi. Bizler de listemizde Behringer MO240 modeline yer verdik.

Bu model, temelde stüdyo kulaklık modeli olarak geçiyor. Çünkü şirket, bu modelde kullanıcılarına yüksek düzeyde bas kalitesi sunuyor. Ayrıca kulaklık pak bir ses performansı veriyor. Böylece isteyen kullanıcılar kulaklığı yüksek kalitede müzik deneyimi yaşamak için kullanırken isteyen kullanıcılar da stüdyo ortamında kullanabiliyorlar.

Kulaklıkta etken gürültü önleme özelliği mevcut değil. Belki de kulaklığın en noksan özelliği bu diyebiliriz. Behringer, bunun yerine kulaklıkta eylemsiz gürültü önleme özelliği kullanmayı tercih etti. Bunun yanı sıra kulaklığın tasarımına baktığımızda şirket, sporcu kulaklık tasarımına benzeyen bir dizayn kullandı diyebiliriz. Kulaklıkta ultra yumuşak kulak tıkaçları mevcut. Bu sayede kullanıcılar, uzun müddette kulakları ağrımadan konforlu bir halde kulaklığı kullanabiliyorlar.

Hem tasarımıyla hem performansıyla ön plana çıkan Behringer MO240, fiyatıyla da kullanıcılarını memnun ediyor. Çünkü bir çok kullanıcı, stüdyo tipi bir kulaklığın yüksek fiyatlı olacağını düşünüyor. Ancak Behringer MO240, Türkiye’de 1.050-1.200 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Behringer MO240 – Satın Al

Logitech G 333

Logitech G G333

Oyuncular için ürettiği ekipmanlarla tanınmış Logitech, listemizde yer edinmeyi başardı. Son zaman oyuncular için üretilen kablolu ve bluetooth kulaklıkların sayısı artmaya başladı. Durum bu şekilde olunca Logitech markasının olmadığı bir oyuncu kulaklığı pazarı düşünülemez.

Logitech G 333, piyasadaki en etkin kablolu kulaklık modellerinin başlangıcında geliyor. Şirket, kulaklıkta hem USB-C hem de 3.5 mm AUX irtibat noktası kullanmayı tercih etti. Bu sayede kulaklık, neredeyse bütün akıllı aygıt kullanıcılarına hitap ediyor diyebiliriz.

Kulaklıkta çift hareketli şoför mevcut. Bu sürücü, kulaklığın daha kuvvetli bas performansı göstermesini sağlıyor. Ayrıca Logitech, kullandığı dizayn vasıtası ile kulaklığın rahatlığı konusu ile ilgili da olabildiğince iddialı.

G 333, kablo üzeri bir mikrofona sahip. Şirket, mikrofonun net ve kesintisiz bir iletişim için olabildiğince en makul bulunduğunu belirtiyor. Bunun yanı sıra kullanıcılar, mikrofonun çevresinde bulunan denetim paneli vasıtası ile oyun ya da öteki bir prosedür sırasında aramaları basitçe yanıtlayabiliyorlar.

Logitech G333, Türkiye’de 900 – 1.000 TL fiyat aralığında satılmaktadır. Kulaklık, bilhassa oyuncular tarafınca yoğun alaka gören bir model olarak ön plana çıkıyor.

Logitech G 333 – Satın Al

Asus ROG Cetra II

Asus ROG Cetra II

Sizler için hazırladığımız kablolu kulaklık önerileri listemize son zamanların en etkin kablolu kulaklık modellerinden birisi ile devam ediyoruz. Teknoloji devi Asus, muhtelif kategorilerde kullanıcılarına hizmet sunmaya devam ediyor. Şirket, bu kapsamda kulaklık sektöründe de olabildiğince etkin işler çıkartıyor.

Asus, geçtiğimiz senelerde ROG Cetra ismini verdiği oyuncu kablolu kulaklık modeliyle kullanıcılarının karşısına çıktı. Hem dizayn hem de performans anlamında olabildiğince iddialı bir model geliştiren Asus, oyuncuların ilgisini çekmeyi başardı. Bu doğrultuda şirket, yakın bir zamanda ROG Cetra serisinin yeni modeli olan Rog Cetra II ile piyasaya çıktı.

Şirket, serinin yeni modelinde de olabildiğince iddialı bir dizayn geliştirmeyi başardı. Şık bir tasarımla kullanıcılarının karşısına çıkan Asus, kulaklıkta yer verdiği detaylar ile tasarımı ön plana çıkartıyor. Bunun yanı sıra Asus, kulaklığın tasarımı kadar ses performansı konusu ile ilgili da kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Aktif gürültü önleme özelliğini sunan olan Asus ROG Cetra II, kuvvetli ses sürücülerine sahip. Bunun yanı sıra Asus, kulaklığın mikrofon performansına da ehemmiyet veriyor. Bundan kaynaklı Asus ROG Cetra II kullanıcıları, kuvvetli ses performansının yanı sıra mikrofon performansına da erişim sağlıyorlar. Asus, her anlamda kullanıcılarını memnun etmeyi başaran yeni ROG Cetra modelini, Türkiye’de 2.300 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşturuyor.

Asus ROG Cetra II – Satın Al

Sennheiser IE 80 S

Sennheiser IE 80 S

Sennheiser, üst seviye kulaklık modeliyle bir kez daha en iyi kablolu kulaklık önerileri listemizde kendisine yer bulmayı başardı. Şirket, ürettiği kulaklık modelleriyle neredeyse bütün düzeydeki kulaklık kullanıcılarına hitap ediyor diyebiliriz. Sennheiser tarafınca üretilen üst seviye kulaklık modellerinden birisi de IE 80 S olarak karşımıza çıkıyor.

Şirket, kulaklık modellerinde ses performansı kadar tasarımlara da ehemmiyet veriyor. Kullanıcılar, tasarıma verilen önemi IE 80 S modelinde de hissediyorlar diyebiliriz. Çünkü kulaklık, olabildiğince şık ve modern bir tasarıma sahip. Bunun yanı sıra Sennheiser, kulaklığın tasarımında şıklık kadar konfora da ehemmiyet verdi. Bu sayede kullanıcılar, hem çok şık hem de olabildiğince konforlu bir kulaklık kullanma imkanı elde ediyorlar.

Tasarım kadar kulaklığın ses performansı da olabildiğince etkileyici. Sennheiser, üst seviye bir kulaklık tasarlayabilmek adına olabildiğince kuvvetli bir ses performansı geliştirmeyi başardı. Bu sayede kullanıcılar, müzik dinlemeden oyun oynamaya kadar kulaklıkla yaptıkları bir çok işlemde yüksek kalitede ses performansı elde ediyorlar.

Hem ses performansıyla hem de tasarımıyla kullanıcılarını fazlasıyla memnun eden Sennheiser IE 80 S, Türkiye’de 5.900 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor. Bazı kullanıcılara göre kulaklığın fiyatı, yüksek düzeyde gelebiliyor. Ancak kulaklığın üst seviye bir kulaklık modeli bulunduğunu unutmamak gerekiyor. Bundan kaynaklı piyasadaki rakiplerine ve fiyatına göre Sennheiser IE 80 S, en makul bir fiyatlandırmaya haiz diyebiliriz.

Sennheiser IE 80 S – Satın Al

Shure SRH940

Shure SRH940

En iyi kablolu kulaklık önerileri listemizde Shure tarafınca üretilen ve stüdyo tipi kulaklık olarak kullanılan SRH940 kendisine yer bulmayı başardı. Shure, uzun süredir teknoloji sektöründe hizmet veren markalardan birisi olarak ön plana çıkıyor. Şirket, ürettiği yüksek kalitedeki cihazlar ile dikkat çekiyor.

SRH940 da bu ürünlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Kulaklık, olabildiğince şık bir tasarıma sahip. Gümüş renk opsiyonu ile gelen kulaklık, katlanabilir bir tasarıma sahip. Bunun yanı sıra Shure, kulaklıkta kullanıcılarına ayarlanabilir kafa bandı gibi imkanlar da sunuyor.

Kulaklık, tasarımı kadar ses performansıyla da kendinden laf ettirmeyi başarıyor. Shure, kulaklığı temelde stüdyo ortamında ses kayıt işlemleri için üretti. Bundan kaynaklı kulaklık, bass ve tiz konusu ile ilgili olabildiğince başarılı. Bunun yanı sıra kulaklık, ses yalıtımı konusu ile ilgili da iddialı. Shure, kulaklığın dışarıdan ses almadığı gibi kulaklıktan da ses sızdırılmadığını belirtiyor.

Koruma çantası ile beraber gelen Shure SRH940, piyasadaki en etkin ustalaşmış kablolu kulaklık modellerinden birisi diyebiliriz. Kulaklık, Türkiye’de 3.500 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor. Kulaklığın fiyatı, birtakım kulaklık kullanıcılarına yüksek gelebilir. Fakat belirttiğimiz gibi Shure SRH940, temelde stüdyo ortamında kullanılmak suretiyle üretildi. Bundan kaynaklı ustalaşmış kulaklıkların fiyatı göz önüne alındığında Shure SRH940, düzgüsel bir satış fiyatına haiz diyebiliriz.

Shure SRH940 – Satın Al

En İyi Kablolu Kulaklık Modeli Önerileri: Genel Değerlendirme

Günümüzde kulaklıklar, insanoğlu için olmazsa olmaz birer aksesuar haline gelmişlerdir. İnsanlar, günlük yaşamlarında otomobil sürerken, okulda, iş hayatlarında ve daha bir çok yerde kulaklıkları kullanıyorlar. Bunun kararında da kulaklık modeller, gün geçtikçe gelişerek kullananların hayatlarında yer edinmeye devam ediyorlar.

İlk üretilen kulaklık modelleri, kablolu olarak kullanıcılarıyla buluştular. Bundan kaynaklı kablolu kulaklık modelleri, uzun süredir insanların yaşamlarında yer ediniyorlar. Bu kulaklık türleri, ilk etapta hem ses performansı hem de mikrofon performansı açısından olabildiğince zayıftılar.

Ancak gelişen teknolojiyle beraber kablolu kulaklık modellerinin performansı konusu ile ilgili ciddi yol alındı. Özellikle kulaklık üreticilerinin sayısının artması, çok muhtelif kulaklık modellerinin üretilmesine imkân sağladı. Bu sayede kulaklık kullanıcıları, kulaklık seçiminde çok fazla model arasından tercih yapma imkânına haiz oldular. Bunun yanı sıra kullanıcılar, makul fiyatlara daha kaliteli kulaklıklar alabilme imkânına ulaştılar.

Tabii ki kablolu kulaklık modellerinin çok fazla artmasının birtakım negatif yanları da mevcut. Bunun da en büyük olumsuzluğu kullanıcılarda kararsızlık yaratmak oluyor. Çok fazla modelle karşılaşan kulaklık kullanıcıları, hangi kablolu kulaklık modelini tercih edecekleri konusu ile ilgili kararsızlık yaşayabiliyorlar.

Bizler de bu yazımızda sizler için en iyi kablolu kulaklık modeli önerilerinde bulunduk. Bu sayede listemizi inceleyerek sizler için İdeal kablolu kulaklık modelini rahatça seçebilirsiniz. Bunun yanı sıra sizler de kullandığınız ve öneri ettiğiniz kablolu kulaklık modellerini aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bluetooth Kulaklık Önerileri