Kedilerin Garip Davranmasının 4 Nedeni

Kediler niçin hep insanları dinliyormuş gibi yaparlar. Kediler niçin derhal kucağa çıkarlar veya kanepe gördüğünde oraya zıplamaya çalışırlar. Kediler sahiplere karşı bazı durumlarda ilginç davranış içerisinde bulunabilirler.

Kediler katiyen insanları korkutmak için atılım yapmazlar, görüldüğü suretiyle bazı durumlarda ilginç davranışlar içerisinde bulunabilirler fakat kedilerin kendilerine özgü özellikleri vardır, bunlardan kaynaklı olabilir.

Kedilerin temel özelliklerinde ısı, koku, dikkat ve yerleri vardır. Bunlar kedilerin en mühim özellikleridir. Tabi bazı durumlarda bunlarda kaynaklı da ilginç davranışlar sergileyebilirler. Kediler niçin hep yükseğe daha yükseğe çıkmaya çalışır, bunu düşündünüz mü zira kediler patron olmayı severler, alanları onların her şeyidir adeta, gelin bu sorular beraber bakalım.

İLGİLİ HABER

2 Günlük Ayak Masajı Güzel Bir Uyku Çekmenize Yardımcı Olacaktır

Kedi Davranışları Neden Bazen Çok Garip Olur?

Kedilerin bazı durumlarda kendilerine özgü ilginç davranışları olur, peki bu ilginç kedi davranışları dediğimiz duruşları niçin sergiler, gelin beraber bakalım.

1- Koku

Kedilerin oldukça kuvvetli bir koku alma duyusu vardır. İnsanlardan oldukça daha kuvvetli koku alma duyusu vardır. Gün boyu dışarıda gezdiniz üstünüze muhtelif kokular sindi veya aroma gibi kokan parfümler sıktıysanız işte o vakit kedileri direk üstünüze çekmiş olmuş olursunuz zira aroma kokusu onlara oldukça yakın bir koku olarak gelir yani güven duygusu verir. Sizce de tuhaf değil mi?

2- Isı

Kediler sıcağa bayılırlar. Kedilerin vücut sıcaklık insanlardan yüksektir. Kendilerini iyi hissetmek için daha oldukça sıcağa gereksinim duyarlar. Bu sebepledir ki, kediler kucağa uzanmayı oldukça severler veya sıcak bir yere. Fakat kucağınıza almazsanız derhal değişik bir yer ararlar mesela, dizüstü gibi veya yatağınızın içi gibi bölgelere hemencecik kıvrılıp yatabilirler.

3- Dikkat

Kediler de insanoğlu gibi dikkatinizi kendisine vermenizi isterler, yapmazsanız bunda da ısrar eden olurlar. Diyelim ki, işiniz var dizüstü bilgisayarda veya TV de maç seyrediyorsunuz, kediler eşyalarınız üzerine tuhaf bir halde yatarlar, ilginç hareketler hazırlamaya başlarlar.

4- Alan

Kediler oldukça bölgecidir kendilerinin her vakit patron bulunduğunu hissetmek isterler. Kendilerine ait sınırlarına yaklaştırmazlar. Her vakit yüksek yerde olmayı severler. Mutfak tezgahı, kanepe, koltuk, masa yüksek nere var ise derhal oraya çıkarlar.

Not: Benim kedim vardı, oldukça severdim. Ellerim ile beslerdim, her vakit kucağıma çıkardı, derhal yanıma gelir beni sev derdi. Ayağıma kafasını sürer, benimle ilgilen derdi. Karnı acıktığında miyav derdi ve gözlerini açar bana bakardı. Omzuma menfaat benimle oynardı. Yabancı kedi geldiği vakit derhal yürekli yürek olurdu. Di’li geçmiş vakit kullandım zira kedim maalesef öldü.

Kedim ile olan anılarımı sizle paylaşmak istedim, aslında kediler fazla tuhaf değiller, onlarda bizim gibi sevgiye gereksinim duyuyorlar, lütfen kedilere ve öteki hayvanlara karşı yardımsever merhametli olalım.

Sizin de kediniz var ise bizimle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.