Kodlamanın Öğrenilmesi İçin En İyi 3 Program

Sadece birtakım bilgisayar odaklı profesyonellerin iyi mi kodlanacağını bilmeleri gerekiyordu, fakat dünya daha dijital hale geldikçe, kodu anlayabilmek gittikçe artan bir öneme sahip.

Bir internet sitesinin tasarımını ve işlevselliğini değiştirebiliyorsanız, tüketicilerin içerikle etkileşim biçimini değiştirmekte özgürsünüz. Kodlayıcılar her zamankinden daha fazla aranıyor ve işverenler, kodlama bilgilerini masaya getirebilecek kişileri işe almak için istekliydiler.

Kodlamayı öğrenebileceğiniz, bazıları ücretsiz, bazıları ücretli olan bir oldukça online uygulama vardır. Fiyat ne olursa olsun, size kapsamlı ve aktarılabilir kodlama bilgisi sağlama garantisi verilen bir oldukça kuvvetli seçenek vardır.

Neler Okuyacaksınız? →

Kodlamanın Öğrenilmesi İçin En İyi 3 Program

Lynda.com

LinkedIn Öğrenme şeklinde de malum Lynda, her alanda sanayi uzmanları tarafınca verilen derinlemesine kurslar sağlayabilir. Yazılım geliştirmede, tümü belirlediğiniz zamanda ulaşabileceğiniz binlerce kurs vardır.

Lynda‘ya bir oldukça cihazdan erişebilirsiniz, bu nedenden dolayı ne vakit ve iyi mi öğreneceğiniz konusu ile ilgili hiç bir engelleme yoktur. Yoğun bir programınız varsa, bu kolaylığın üstesinden gelmek zordur. Veri tabanı, görüntüleme ve öğrenme zevkiniz için bütün cihazlarda optimize edilmiştir.

Ayrıca, yönünüzü kaybetmeden muayyen bir kariyer hedefine doğru çabalamanızı elde eden hazır bir uygulama olan Öğrenim Yolu’nu takip etme opsiyonu sunar. Bu, ilerlemenizi izlemenizi kolaylaştırır ve hareketli bir öğrenme tecrübesi yaşamanızı sağlar.

Öğrenme Yolları, derslik içi öğrenmeye benzer. Hiç kaybolmuş hissediyorsanız, Lynda size rehberli kurslar şeklinde yardımcı sağlayabilir.

Ücretsiz tecrübe etme sunarlar, böylelikle Lynda’nın sizin için çalışıp çalışmadığına karar verebilirsiniz ve daha sonrasında aylık 29,99 $ ‘dan başlayan temel ya da premium bir plan arasından seçim yapabilirsiniz.

Le Wagon

Dünyanın dört bir tarafındaki kampüslerin bulunmuş olduğu Le Wagon, muhtelif benzersiz bölgelere derinlemesine kodlama talimatı getiriyor. Yalnızca 9 yoğun haftada kapsamlı bir kodlama bilgisi vaat eden bir FullStack programı sunuyorlar.

Kodlama endüstrisinin devamlı gelişen diline ahenk sağlamak için devamlı adapte olurlar ve öğrencilerinin bu gelişmelerin ön saflarında yer almasını sağlarlar.

Programları dört parçaya ayrılmıştır: Hazırlık çalışmaları, Vakıflar, Web Geliştirme ve Projeler. Başlangıçta, HTML ve JavaScript gibi kavramlarda kuvvetli bir temel oluşturacak ve Terminal ve Git’te temel komutları öğreneceksiniz.

Ardından, programlama ve uygulama mimarisi gibi daha komplike kodlama kavramlarına geçeceksiniz. Eğitiminiz tam teşekküllü bir internet gelişimine dönüşecek ve yeni bulunan bilginizi kontrol eden muhtelif projelerle yüz yüze kalacaksınız.

Le Wagon, karışıklığa yer bırakmayacak şekilde yönlendirilmiş, daha önceden düzenlenmiş bir şekilde kodlamayı öğrenmenize yardımcı olacaktır.

Khan Academy

Bu kar amacı gütmeyen kuruluş, hiç bir bedava olarak birinci derslik eğitim sağlamaya kararlıdır. Khan Academy gibi bir kaynağa haiz olmak, kendi temponuzu seçmenize ve ihtiyacınız olan kadar çalışmanıza izin vererek daha süratli iyi mi kod yazacağınızı öğrenmenize yardımcı olacaktır.

Eğitimleri dünya genelinde milyonlarca şahıs tarafınca kullanılıyor ve kurslar 36’dan fazla dile çevrilmiş.

Kodlama bu kadar komplike bir gayret olduğundan ihtiyacınız olan şeyleri en uygun şekilde karşılayabilmek oldukça önemlidir. Khan Academy, makaleler, videolar ya da alıştırmalar gibi bütün ortamlarda bir oldukça kaynağa ev sahipliği yapıyor. Sizin için neyin işe yaradığını seçmekte özgürsünüz.

Onların kursları, kodlamayı öğrenmeye yeni başlayanlar için başlangıç ​​seviyesinden, mevcut bir beceriyi geliştirmek isteyen bireyler için uzman seviyesine kadar uzanmaktadır.

Seviyeniz ne olursa olsun, Khan Academy ücretsiz olarak dünya standartlarında eğitim almak isteyen hepimiz için kuvvetli bir rakip.