League Of Legends Hesap Silme [Linki] İşlemi 2023

E-Spor’un da yaygınlaşması ile beraber LOL oyununa alaka artsa da birtakım oyuncular bundan kurtulmanın derdinde. Peki LOL hesap silme iyi mi yapılır, detaylarına bakalım.

League of Legends ya da daha tanınmış ismi ile LOL, 2009 tarihinden beri yaşamımıza girmiş Riot Games stüdyolarında tasarlanan Çevrimiçi oldukça oyunculu savaş arenası türü bir oyundur.

LOL Hesap Silme İşlemi

Diğer oldukça oyunculu RPG oyunlarının aksine LOL, yüklenmesi kadar silinmesi de oldukça zorluk derecesi yüksek bir oyundur.

Hesap kapat prosedürü yapabilmeniz adına ilk önce şifrenizi ve kullanıcı ismini hatırlıyor olmanız gerekir.

Özellikle gizyazı hatırla sekmesini kullanarak oyuna giriş yapanlar, bir müddet sonra kullanıcı isimlerini hatırlamalarına karşın şifrelerini unutabilmektedir.

Ama şayet şifrenizi de biliyorsanız, LOL yöntem kadrosuna oyun hesap bilginizi silmek istediğinize dair formu doldurarak yollamanız gerekir.

Eğer şifrenizi bilmiyorsanız, ilk önce gizyazı sıfırlama talebi yollamanız gerekir.

Şifre sıfırlama isteğinden sonra artık yeni kullanıcı ismi ve şifreniz ile yöntem yardımcı kadrosuna formu yollayarak hesabınızı silmek istediğinizi belirtmeniz gerekir. https://support.riotgames.com/anonymous_requests/new  sitesine bu durumu gönderebilirsiniz.

Talep sayfası açıldıktan sonra, “Bir istek gönder” bölümüne tıklayınız. Burada bir sayfa açılacak ve oluşturulan sayfada alakalı kategoriyi işaretlemeniz istenecek. “Hesap yönetimi ya da değişimleri hakkında…”  kategorisini tıklayarak devam edin.

LOL Hesap Silme Adımları

  1. Adım: Öncelikle hesap ismini girin.
  2. Adım: Daha sonra oyun kullanıcı ismi olan Sihirdar Adı’nı girin.
  3. Adım: Hesabı hangi e-posta adresi ile açtıysanız o e-posta adresini girin.
  4. Adım: Mevcut hesabı ne vakit açtığınızı yazın.
  5. Adım: Hangi ülke ve şehirden bu hesabı açtıysanız belirtin.
  6. Adım: Geri dönüş anlamında ve iyileştirme anlamında hangi amaçla oyunu silmeyi düşündüğünüzü bir ya da iki cümle ile belirtin.

Eğer hesap bilgilerinizi tam ve kusursuz bir halde girmiş iseniz; bu durumda Riot kadrosu hesabınızı silecek ve size geribildirim gönderecektir.

Bilmeniz ihtiyaç duyulan şey, LOL oyununu silmek ve oyunu oynamamak için hesabı silmenize gerek yok.

Oyunu oynamadığınızda hesabınız silinmez ve dilediğiniz vakit değişmeyen ve silinmeyen oyun içi tecrübeleriniz ile oyuna devam edebilirsiniz. Silinen hesabın da yeniden gelmeyeceğini bilmeniz gerekir.