Lenovo Y70 Çıkış Tarihi Belli Oldu

resim28136747
resim28136747

2022 yılının başlarında oyuncu telefonu Lenovo Legion Y90 ilgi cazibeli özellikleri ile ortaya çıkmıştı. Geçtiğimiz günlerde ise TENAA sıralamasında Lenovo Legion Y70 ile alakalı teferruat belli oldu. Şimdi ise Lenovo Y70 akıllı telefonunun piyasaya çıkış zamanı duyuruldu. Lenovo Y70, 13 Ağustos’ta karşımıza çıkacak.

Lenovo Legion Y90, birinci derslik bir yonga seti ve oyun özellikleri ile ortaya çıkmıştı. Şirket şimdilerde daha geleneksel bir amiral gemisi Lenovo Y70 akıllı telefonu üstünde çalışıyor. Akıllı telefonun 50MP ana kamera sensörü ve öteki dikkat çeken özelliklerine haiz olacağı planlanıyor. Ayrıca 50MP’lik ana kamera sensörüne 13MP tali sensör eşlik ediyor. Öte taraftan tasarımına ait detaylar içinde gümüş ve gri renk seçeneklerine haiz olacağı yer alıyor.

Lenovo Legion Y70 13 Ağustos’ta Karşımıza Çıkacak

Lenovo Legion Y90’ın sonrasında Legion serisinden Lenovo Y70, Weibo platformunda bulunan tanıtım afişi ile kendini gösterdi. Bu tanıtım posterine göre Legion Y70 13 Ağustos tarihinde ortaya çıkacak. Öte taraftan lansman tarihinin öncesinde akıllı telefon ile alakalı teferruat ortaya çıktı. Legion Y70 telefonunun birinci derslik oyun donanımına haiz olacağı belirtiliyor.

Halo kod adıyla piyasaya sürülecek telefon, geçtiğimiz ay TENAA sıralamasında yer aldı. Buradaki görüntülere göre Lenovo Y70, Full HD+ çözünürlükte 6.67″ inç AMOLED ekranına haiz olduğu belirtildi. Ayrıca telefonun arka panelinde üçlü kameraya haiz bir dikdörtgen kamera modülü yer alıyor. Üçlü kamera ise 13 MP ultra geniş bir modül sağlıyor. Ana kamera OIS ile beraber geliyor.

Ayrıca TENAA listesine göre telefon, kavisli köşelere haiz bir çerçeve tasarımına sahip. Öte taraftan Lenovo Y70’in Snapdragon 8+ Gen 1 SoC işlemciye haiz olması beklenenler arasında. Böylece sadece Qualcomm Snapdragon 8 serisi yonga setine haiz telefonlarda bulunan bir özelliğe haiz olacak. Bu hususiyet ise 8K çözünürlüğüne haiz video kamerası olarak öne çıkıyor.

Tüm bunlara ayrıca Lenovo Y70 akıllı telefonun haiz olması beklenilen öteki özellikler içinde 16 GB RAM de yer alıyor. Aynı zamanda 512 GB dahili depolama seçenekleri ile beraber 4880 mAh batarya, 68W süratli şarj ve 205 gram ağırlığa haiz olması bekleniyor. Ayrıca Legion Y70 akıllı telefonu, minimum 120Hz yenileme hız desteği sağlayacak.

Yeni amiral gemisi Lenovo Y70 ile alakalı resmi teferruat ve bilgiler 13 Ağustos lansman etkinliği ile ortaya çıkacak. Bu nedenle en doğru bilgiler için 13 Ağustosu beklememiz gerekiyor.