Mac için En İyi 7 Ücretsiz Video Editör


Macbook kullanıyorsunuz ve bedava video editör mü arıyorsunuz? İşte 7 en iyi MAC için bedava video editör listemiz!

Apple bilgisayarlar, bilhassa resim ve video düzenleme alanında yaratıcı insanları hedef almaktadır. Ne yazık ki, Adobe Premiere, After Effects ve Apple’ın kendi Final Cut Pro’su gibi sektör lideri paketler ucuz değil.

Neyse ki, Mac için ekleyebileceğiniz birden fazla kuvvetli bedava video düzenleme uygulaması var. Bazıları yeni başlayanlar için yapılmış, bazıları ise çarpıcı özellikleriyle tecrübeli video yapımcısını tatmin edecektir.

Neler Okuyacaksınız? →

7 En iyi MAC için Ücretsiz Video Editörü

Aşağıda kiler Mac için en tanınmış bedava video editörlerimizdir. İşte MAC için bedava video editör listemizin başını çeken iMovie.

iMovie

Özet: Tüketici sektörü için ücretsiz bir video editörü. Apple donanımı için optimize edilmiştir ve bir çok şahsi projeye uygundur.

iMovie, Mac olan hepimiz için ücretsizdir. Ek olarak, iOS versiyonu bütün iPhone ve iPad sahipleri için ücretsizdir. Yazılım, resim kitaplıklarında depolanan materyallerle çabucak video kurmak isteyen tüketiciler için tasarlanmıştır. Bunu kolaylaştırmak için iMovie, çok izli parçaların düzenlenmesine göz yummayan basitleştirilmiş bir vakit çizelgesi düzenleyicisi kullanır.

Doğrusal düzenlemesine ve temel kullanıcı arayüzüne rağmen, iMovie, 4K video ve yeşil monitör birleştirmeyi işleyebilen olabildiğince optimize bir yazılımdır. Aynı zamanda, görsel içerisinde görsel ve ağır çekim / ileri sarma gibi görsel efektleri de destekler. iMovie başlıklar, sürükle bırak geçişleri ve 3D küre ve yolculuk haritaları gibi dinamik grafikler oluşturabilir.

Mac için en iyi 7 bedava video editör önerimiz olan iMovie, uygulamasının kullanıma hazır yerleşik müzik ve ses efektleri vardır. Sağladığınız görüntüleri ile Hollywood seçimi treyler üretebilir. Buna ek olarak, tatbik YouTube ve Vimeo’nun 4K’a varan çözünürlükle direkt olarak dışa aktarılmasına izin veriyor.

İndir: iMovie (ücretsiz)

DaVinci Resolve

Özet: Geliştiricilerin bilmiş olduğu renk revizyon araçlarından mahrum güçlü, ustalaşmış bir video editörü. Mac için en iyi 7 bedava video editör listemizin öteki önerisi DaVinci Resolve.

DaVinci Resolve‘un stüdyo versiyonu aşağı yukarı 1.000 $ ‘dır, fakat temel versiyon ücretsizdir. Daha da iyisi, fiyat versiyonuyla aynı yüksek kalitede imaj işleme kabiliyetlerini içeriyor. Güçlü bir video düzenleyici, en iyi renk revizyon özelliklerinden bazıları ve daha süratli düzenleme için harici donanım panelleri için yardımcı alabilirsiniz.

Elbette engellemeler var. Asıl sebep, Resolve’ün sadece bir çok kullanıcı için fazlasıyla kafi olan SD, HD ve Ultra HD kalitesinde çıktı vermesidir. Buna ek olarak, tatbik birtakım gelişmiş sınıflandırma ve seyretme araçlarını da kısıtlar. Ancak, bu sınırlamaların temelde ustalaşmış kullanıcıları bir yükseltme işlemine ikna etmesi amaçlanmıştır.

Uygulamanın muayyen bir öğrenme eğrisi bulunmasına rağmen, DaVinci Resolve, hayattaki en kuvvetli video düzenleme paketlerinden biridir ve gayet fazla ücretsizdir.

İndir: Da Vinci Resolve (Ücretsiz)

OpenShot

Özet: 7 en iyi MAC için bedava video editör listemizde ki bir öteki önerimiz OpenShot! Etkileyici bir hususiyet listesine haiz bedava ve aleni kaynaklı bir video editörü. Bununla birlikte, kullanıcı arayüzü eskidir ve birtakım kullanıcıları engelleyebilir.

OpenShot, 2008’den beri mevcud bir platformlar arası aleni kaynaklı araçtır. Sağlam, serbest ve erişilebilir bir video editörü sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Proje, ufak bir kadrosuyla aleni kaynaklı bir projenin beklentilerine göre, yılda birkaç mühim güncelleme almaktadır.

OpenShot’ın hususiyet listesi seneler geçtikçe büyüdü ve muhtelif formatlar, animasyon için ana kareler ve sınırsız video / ses parçaları için kusursuz yardımcı sunuyor. Ayrıca, geçiş ve kompozisyon özellikleri, başlıkları ve modern bir video düzenleyiciden beklediğiniz bir çok ek özelliği barındırır.

Geçmişin eleştirisi OpenShot’un güvenilirliğini kötüleştirdi, fakat gene de denemeye değer.

İndir: OpenShot (Ücretsiz)

Shotcut

Özet: OpenShot’tan daha üstün bir arayüze haiz kuvvetli bir aleni kaynak editörü. Mac için bedava video editör listemizde ki öteki önerimiz Shotcut.

İşte öteki bir serbest çapraz kaynak aleni kaynaklı video editörü. Shotcut’ın hususiyet listesi OpenShot kadar çarpıcı fakat Shotcut harika bir arayüze sahip. Ücretsiz bir uygulamadan çok katmanlı bir tatbik gibi.

Uygulama, 4K, ProRes ve DNxHD dahil olmak suretiyle muhtelif video dosyalarını ve formatları destekler. Shotcut ilaveten sesle çalışmak, çarpıcı bir video efektleri sıralaması (birleştirme ve geçişler dahil) ve esnek bir kullanıcı ara birimi için kusursuz yardımcı sağlar.

Özellikle dikkat çeken, 5.1 surround ses, üç yollu renk revizyon ve muhtelif video ve ses filtreleri gibi gelişmiş özelliklerin desteğidir. Hatta editöre aşina olmak için izleyebileceğiniz bir takım resmi video klip öğretici bile var.

İndir: Shotcut (Ücretsiz)

Blender

Özet: Blender, hususi olarak geliştirilmiş bir video editörü değil, fakat kuvvetli ve bedava bir araçtır.

Blender bazı yüksek profilli yapımlarda kullanılan bedava bir 3D modelleme ve kompozisyon uygulaması. Ancak birçoğu Blender’ın ilaveten vakit ayırmak istemeniz şartıyla, doğrusal bir kabiliyetsiz video editörü bulunduğunu da bilmez.

Blender ile videoları kesebilir, birleştirebilir, sesi karıştırıp senkronize edebilir ya da hususi katmanları, geçişleri ve filtreleri uygulayabilirsiniz. Büyük olasılıkla Blender’da tam bir film üstünde çalışmayacaksınız, fakat temel düzenleme için kafi olabilir.

Blender öğrenmesi en kolay sistem değildir, fakat kaputun altında kuvvetli bir doğrusal olmayan video editörüdür. Daha fazla malumat için Daniel Pocock’un Blender’daki Videoları Düzenleme Hızlı Kılavuzuna ve resmi Blender Video Sıralama Kılavuzuna bakınız.

İndir: Blender (ücretsiz)

Lightworks

Özet: Birçok özelliğe haiz kuvvetli bir editör, fakat birtakım son aşama sınırlayıcı çıktı seçenekleriyle, bedava versiyon tecrübe etme sürümüne daha fazla benziyor.

Lightworks, bu listedeki en kuvvetli programlardan biridir. Ücretsiz kullanıcı için çok kısıtlayıcı değilse, öteki bütün paketlere de öneri ederim. Ücretsiz sürümde video efektleri, çoklu kamera düzenleme ve antet oluşturma, ilaveten varlıklı bir düzenleyiciden beklediğiniz düzgüsel çok katmanlı vakit çizelgesi yaklaşımı bulunur.

Maalesef (projenizi dışa aktarma) 1080p HD çıkışa dönüştürmek Vimeo ile, çıkış ise YouTube’da 720p HD ile sınırlıdır. Lightworks arşivlerini de oluşturabilirsiniz, fakat H.264, MP4 ve hatta DVD dışa transfer seçeneklerini kaybedersiniz.

Lightworks kapsamlı bir vasıta bulunmasına rağmen, bedava olarak tamamiyle test etmek ve daha sonrasında güncellemek vazgeçtiğiniz sürece çok cazibeli bir editör değildir.

İndir: Lightworks (ücretsiz, premium versiyon mevcut)

MAC’iniz yavaş mı?
Mac’iniz yavaş ve problemi çözemediniz mi? O halde sizi 7 Yaygın Mac’inizi Yavaşlatan Hatalar yazımızı okumaya çağrı ediyoruz! 🙂

Avidemux

Özet: Yetenekli bir bedava editör, fakat cila ve özellikler olmadan. Mac için en iyi 7 bedava video editör listemizde ki öteki isim Avidemux.

Avidemux en iyi Linux video editörleri listemizi oluşturdu. Her ne kadar kolay olsa da, kolay düzenleme görevleri için çok uygundur. Uygulama, muhtelif giriş ve çıkış biçimlerini destekler. Proje yılda birkaç defa güncellemekte olup, büyüme devamlı ilerlemektedir.

Neyse ki, takım üç ana versiyonun da eşliğini koruyor, böylelikle Mac paketini seçerseniz hiç bir özelliği kaçırmayacaksınız.

Avidemux, aşağıdakiler gibi kolay görevler için en uygun şekilde ayrılmıştır: Videoyu azaltma, video ya da ses filtreleri tatbik ve kod dönüştürme. Biraz daha derine inmek istiyorsanız, bu yaygın görevlerin çoğunu otomatikleştiren kuvvetli bir komut dosyası düzenleyicisi bulacaksınız.

Avidemux Wiki for Learning Materials‘a göz atın. Avidemux Forum sıkışıp kalmanız halinde size yardımcı olabilir.

İndir: Avidemux (Ücretsiz)

Peki, sizlik MAC için en iyi 7 bedava video editörü hangisi? iMovie büyük ihtimalle en iyisidir. Apple donanımı için ücretsiz, kullanışlı ve dikkatle optimize edilmiştir. Yeni başlayanlar ve orta düzen kullanıcıları memnun etmek için bir çok hususiyet var. Ancak, Final Cut ya da Premiere Pro ile rekabet edebilecek ham gücü yoktur.

Da Vinci Resolve, muazzam bir halde varlıklı özelliklere sahip. Çok parçalı düzenleme ve oynaması ihtiyaç duyulan birden fazla ustalaşmış katmanlı hususiyet sunar. Blender aleni kaynaklıdır ve güçlüdür fakat karmaşıklığı sebebiyle tıkanmıştır. Shotcut ve Openshot olabildiğince eşit bir halde eşleştirildi, öyleyse neden her ikisini de test etmiyorsunuz?

İşte 7 en iyi MAC için bedava video editör listemiz bunlarla sınırlıydı. Sizinde öneri ettiğiniz ücretsiz video editör var ise yorum bölümünde bizlere bildirebilirsiniz.

Önerilen Yazı;  WhatsApp hesap güvenliği: Parmak İzi Kilidi

Yorum yapın