Mac’te Terminal Nasıl Açılır? (3 yol)

resim65821986
resim65821986

Terminal uygulaması Mac komutları yazmak için kullanılan bir emülatör. macOS, UNIX tabanlı bir çekirdeğe haizdir ve Terminal, macOS’un dış dünyasından UNIX’in iç dünyasına yolculuk etmenize imkân sağlar. Bu tatbik temelde ayarları değişiklik yapmak ve yöntem problemleri çözüme ulaştırmak için kullanıldığından, yaklaşık Mac kullanıcılarının buna erişmek için pek fazla sebepleri yoktur. Burada bunu okuduğunuzdan, bu uygulamayı kullanmanız icap ettiğini ya da Mac’inize göz atmanın tadını çıkarmanız icap ettiğini düşünüyorum. Daha fazla uzatmadan, Terminal uygulamasını açmanın bütün yollarını gözden geçirelim :

NOT: Bu kılavuz macOS Mojave ya da daha yenisini kapsar. Rehberimizde paylaşılan özellikler Mac OS’nin eski sürümlerinde çalışmayabilir.

Neler Okuyacaksınız? →

Mac’te Terminal Nasıl Açılır?

1. Spotlight’ı kullanarak Terminal’i açın

Terminal uygulamasını açmanın en süratli yollarından biri, Spotlight üzerinden arama yapmaktır . Spotlight’ıaçmak için, varsayılan klavye kısayol Komutunu (⌘) – Boşluk Çubuğu’nu kullanabilirsiniz.

Tip terminali. Ardından, Terminal arama sonucuna çift ​​tıklayabilir ya da dokunabilir veya sonuçlardan seçebilir ve klavyenizdeki Geri Dön butonuna basabilirsiniz.

2. Terminali Uygulamalardan Açın

Diğer bir yol da Uygulamalar klasörünüzü açmaktır. Bunu yapmak için F4 tuşuna basın. Sonra gidin Diğer.

Şimdi sistem uygulamalarının bir listesini görüyorsunuz.

3. Terminali Finder’dan açın

Erişim Finder sizin gelen Dock’un ekranınızın alt kısmında.

Ayrıca, masaüstü duvar kağıdınızın rastgele bir yerine tıklayabilir ya da dokunabilirsiniz. Her iki yöntem de en üstteki Finder menüsünü açmalıdır. Click Git menüsünde ve seçmek Utilities veya varsayılan klavye kısayol kullanmak Shift – Command (⌘) – U.

Yardımcı uygulamalar listesinde, Terminal programını açmak için çift ​​tıklayın.

Mac’inizde Terminal’i açmak talep eder misiniz?

Bunlar MacOS’ta Terminal’i başlatmak için bildiğimiz bütün yollardır . Diğer şekilleri biliyorsanız, lütfen bu tarz şeyleri bir yorumda paylaşın. Ayrıca Mac’iniz de ki en kullanıcı dostu tatbik olmadığından Terminal’i niçin açmanız icap ettiğini bilmek istiyoruz?

Mac’teki Terminal için klavye kestirmeleri sayfasına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.