Martı Scooter Fiyatları – 2022

resim99029783
resim99029783

Son dönemlerde popülerliği gittikçe artan elektrikli scooter furyasının en mühim temsilcilerinden birisi Martı olarak biliniyor. Ülkemizde binlerce kişinin günlük olarak kullandığı Martı Scooter kiralama tutarları ve dakikalık farklarını sizler için derledik. Buna ayrıca elektrikli bisiklet şeklinde de malum Martı Mobilet tutarları ve motosiklet şeklinde de malum Martı Moped fiyatlarını da içeriğimize ekledik. Ayrıca her bir Martı aracı iyi mi kullanılır ve iyi mi kiralanır mevzularını da detaylıca anlattık. Martı hangi şehirlerde var sorusunun yanıtı da içeriğimizde yer alıyor.

İçindekiler

Martı Scooter Fiyatları – 2022

Öncelikle Martı Scooter tutarları ile içeriğimize başlayalım. Martı Scooter bütün şehirlerde aynı fiyatla kullanıcılara sunulmaktadır. Bir Martı Scooter kiralamanın başlangıç fiyatı 1,99 TL’dir. Bu ücret sadece başlarda alınır. Her bir dakika için kiralama fiyatı ise 1,79 TL’dir. Bu hesaplamayla scooter’ı kullandığınız her dakika için 1,79 TL ödersiniz.

DakikaMartı Scooter Kiralama Fiyat
1 dakika Martı Scooter kiralama fiyatı1,99 TL + 1,79 TL = 3,78 TL
5 dakika Martı Scooter kiralama fiyatı1,99 TL + 8,95 TL = 10,94 TL
15 dakika Martı Scooter kiralama fiyatı1,99 TL + 26,85 TL = 28,84 TL
30 dakika Martı Scooter kiralama fiyatı1,99 TL + 53,7 TL = 55,69 TL
60 dakika Martı Scooter kiralama fiyatı1,99 TL + 107,4 TL = 109,39 TL

Martı Mobilet Fiyatları – 2022

İkinci olarak Martı bisiklet şeklinde de malum Mobilet fiyatlarına göz gezdirelim. Martı Mobilet şimdilik sadece belli bölgelerde kullanıcılara sunulmaktadır. Bir Martı Mobilet kiralamanın başlangıç fiyatı 1,99 TL’dir. Bu ücret aynı scooter gibi sadece başlarda alınır. Her bir dakika için kiralama fiyatı ise 2,69 TL’dir. Bu hesaplamayla mobileti kullandığınız her dakika için 2,69 TL ödersiniz.

DakikaMartı Mobilet Kiralama Fiyat
1 dakika Martı Mobilet kiralama fiyatı1,99 TL + 2,69 TL = 4,68 TL
5 dakika Martı Mobilet kiralama fiyatı1,99 TL + 13,45 TL = 15,44 TL
15 dakika Martı Mobilet kiralama fiyatı1,99 TL + 40,35 TL = 42,34 TL
30 dakika Martı Mobilet kiralama fiyatı1,99 TL + 80,7 TL = 82,69 TL
60 dakika Martı Mobilet kiralama fiyatı1,99 TL + 161,4 TL = 163,39 TL
Görsel: Martı

Martı Motosiklet Fiyatları – 2022

Şirket tarafınca sunulan üçüncü ürün ise Martı motosiklet şeklinde de malum Moped’dir. Martı Moped de şimdilik sadece belli bölgelerde kullanıcılara sunulmaktadır. Bir Martı motosiklet kiralamanın başlangıç fiyatı 0 TL’dir. Martı Moped kullanmak için rastgele bir başlangıç ödemesi yapmak gerekmemektedir. Her bir dakika için kiralama fiyatı ise 2,99 TL’dir. Bu hesaplamayla Martı motosiklet fiyatı olarak kullandığınız her dakika için 2,99 TL ödersiniz.

DakikaMartı Motosiklet Kiralama Fiyat
1 dakika Martı Motosiklet kiralama fiyatı0 TL + 2,99 TL = 2,99 TL
5 dakika Martı Motosiklet kiralama fiyatı0 TL + 14,95 TL = 14,95 TL
15 dakika Martı Motosiklet kiralama fiyatı0 TL + 44,85 TL = 44,85 TL
30 dakika Martı Motosiklet kiralama fiyatı0 TL + 89,7 TL = 89,7 TL
60 dakika Martı Motosiklet kiralama fiyatı0 TL + 179,4 TL = 179,4 TL

Martı Nasıl Kiralanır?

Kullanıcılar çok sayıda Martı aracına erişim sağlamaktadır. Ancak her aracın kiralanma süreci birbiriyle benzerlik göstermektedir. Martı Scooter, Mobilet ve Moped araçlarının kiralama süreçlerine yakından bakalım.

Tüm bu araçları kiralamak için ilk ilkin bir Martı hesabınızın olması ve Martı programını telefona indirmiş olmanız gerekmektedir. App Store, Play Store ve Huawei AppGallery üstünden bedava olarak indirebilirsiniz. Ardından telefon numaranız ile kayıt olup Martı araçlarını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Martı araçlarını kiralamak için geçerli bir ödeme tekniği de eklemeniz gerekmektedir. Uygulamaya bir kredi ya da banka kartı tanımlamanızın sonrasında Martı araçlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca Martı Cüzdan ile de ödeme yapmanız mümkündür.

Martı Scooter Nasıl Kiralanır?

Bir Martı Scooter kiralamak için şu adımları gerçekleştirin:

 • Öncelikle programa giriş yaptığınızdan ve geçerli bir ödeme tekniği eklediğinizden emin olun.
 • Daha sonrasında haritada bulunan Martı Scooter araçlarından istediğinizi seçin. Dilerseniz aracı rezerve edebilirsiniz.
 • Ardından aracın üstündeki QR kodu okutmanız gerekmektedir. Bu işlemin sonrasında sürüşe başlayabilirsiniz.

Martı Mobilet Nasıl Kiralanır?

Bir Martı Mobilet kiralamak için şu adımları gerçekleştirin:

 • Öncelikle programa giriş yaptığınızdan ve geçerli bir ödeme tekniği eklediğinizden emin olun.
 • Daha sonrasında haritada bulunan Martı Mobilet araçlarından istediğinizi seçin. Dilerseniz Scooter gibi bu aracı da rezerve edebilirsiniz.
 • Ardından aracın üstündeki QR kodu okutmanız gerekmektedir. Bu işlemin sonrasında sürüşe başlayabilirsiniz.

Martı Motosiklet Nasıl Kiralanır?

Bir Martı Moped kiralamak için şu adımları gerçekleştirin:

 • Bir Martı Moped kiralamak için ilk ilkin yeterlik doğrulaması yapmanız gerekmektedir. Bunun için Martı uygulamasının Ayarlar kısmında Sürücü Belgesi Doğrulama seçeneğine dokunun.
 • Ardından ehliyetinizin fotoğrafını ve yüzünüzün bir fotoğrafını çekip uygulamayı gönderin.
 • Ehliyetiniz doğrulandıktan sonrasında haritadan bir Martı Moped bulun. Dilerseniz aracı rezerve edebilirsiniz.
 • Ardından aracın üzerinde bulunan QR kodu okutun. Bu işlemin sonrasında sürüşe başlayabilirsiniz.
 • Ancak ehliyetiniz doğrulanmadıysa Martı Moped hizmetini kullanamayacağınızı hatırlatalım.

Martı Nasıl Kullanılır?

Bir Martı aracı iyi mi kiralanır sorusunun sonrasında iyi mi kullanılır mevzusuna da detaylıca bakalım. Martı araçlarını kullanmak için birtakım zorunluluklar ve kurallar vardır. Kullanıcı sözleşmesinde bulunan bu kurallara bütün Martı kullanıcıları uymak zorundadır.

Öncelikle üç vasıta için de mecburi olan kurallara göz atalım. Bir Martı hizmetini kullanmak için kartınızda ya da cüzdanınızda kafi bakiye olduğuna emin olmalısınız. Ayrıca ödeme yönteminizin geçerli olmaması da sürüşü başlatmaya mani olacaktır.

Buna ayrıca Martı araçlarını sürmeden ilkin telefonunuzun şarjının yüksek olmasından emin olmanız gerekmektedir. Eğer şarjınız %10’un altındaysa bir Martı aracı kullanamazsınız. Ayrıca sürüş esnasında şarjınızın bitmesi halinde Martı aracının kiralamasını sonlandıramazsınız. Bu nedenle ürün ücret almaya devam edecektir.

Martı sürüşünü sonlandırmak için geçerli bir bölgeye park etmeniz icap ettiğini de unutmayın. “Park Edilemez” ya da “Alan Dışı” olarak belirlenen yerlere aracı bırakamazsınız. Uygun bir yer bulduktan sonrasında aracınızı kilitlemeniz ve uygulamadan resim çekerek bitirmeniz gerekmektedir. Sürüşü sonlandırmadığınız sürece para ödemeye devam edeceğinizi hatırlatalım.

Martı Scooter Nasıl Kullanılır?

Başarıyla kiraladığınıza emin olduktan sonrasında Martı Scooter kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için bir ayağınızla Martı Scooter’ın üzerine çıkın. Diğer ayağınızla da aracı birkaç kez itmeniz gerekmektedir. Bu işlemin sonrasında gaz butonunu kullanabilirsiniz.

Martı firması ilk defa sürüş meydana getirecek kullanıcıları birkaç mevzu ile alakalı uyarmaktadır. Eğer ilk sürüşünüz ise gaz düğmesine sonuna kadar basmanız çekince oluşturabilir. Ayrıca sürüş esnasında iki ayağınızın aracın üzerinde olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Buna ayrıca ani frenler de kaza yapmanıza ya da zarar görmenize niçin olacağından önerilmez.

Sürüş esnasında Martı’nın üzerinde sadece bir şahıs olmalıdır. Bisiklet yolunun sağ tarafında, şayet bisiklet yolu yoksa da yolun en sağ bölgesinde vasıta sürülmelidir. Trafik kurallarına makul davranmanız icap ettiğini de unutmayın.

Scooter’ların sadece belli bölgelerde kullanıldığını da unutmayın. Ayrıca Martı Scooter araçlarında kask takmak mecburi olmasa da firma tarafınca ek emniyet için önerilmektedir. Sürüş öncesinde aracın frenleri ve kırık parçası olup olmadığı da denetim edilmelidir.

Görsel: Martı

Martı Mobilet Nasıl Kullanılır?

Martı Mobilet aracını kiraladıktan sonrasında ayaklığı kaldırmanız gerekmektedir. Çünkü ayaklığı kaldırmadığınız sürece Martı Mobilet kullanmanız olası olmayacaktır. Bu sayede gaz kolu etken hale gelecektir. Aracın sağ tarafında bulunan gaz kolunu çevirerek hareket edebilirsiniz.

Aynı Martı Scooter aracında olduğu gibi Martı Mobilet için de birkaç uyarı bulunmaktadır. Mobilet araçlarında kask mecburi olmasa da emniyet için önerilmektedir. Ayrıca ilk defa Martı Mobilet kullanacak kişilerin gaz kolunu sonuna kadar çevirmemesi önerilir.

Martı Mobilet araçları bütün Martı araçları gibi tek kişiliktir. Bu nedenle iki kişinin bir mobilet üzerinde bulunması yasaktır. Ayrıca Martı Mobilet araçları kent içerisindeki belli bölgelerde sürüş imkanı tanır. Bu bölgelerin dışına çıkıldığında tatbik sizi uyarır ve sürüş sonlanabilir.

Martı Mobilet aracını kullanırken trafik kurallarına makul hareket etmeniz gerekmektedir. Sürüş öncesinde aracı denetim etmeli ve bir problem olmadığından emin olmalısınız. Frenler ve darbe almış bir vasıta problem oluşturabilir. Ayrıca sürüş esnasında ani frenlerden kaçınmanız gerekmektedir.

Martı Motosiklet Nasıl Kullanılır?

Bir Martı Moped aracı kiraladıktan sonrasında aracın kullanmaya adım atmak için yapmanız gerekli birtakım adımlar vardır. Martı Moped araçlarının kullanması için kask zorunludur. Ancak her moped aracının arkasında bulunan çantanın içerisinde bir kask bulunmaktadır. Kaskın bağlı olduğu kabloyu çıkarıp kaskı takmanız gerekmektedir.

Kaskınızı taktıktan sonrasında aracın tarafındaki orta sehpa ya da yan ayağı indirmeniz gerekmektedir. Bu işlemin sonrasında kornaya basarak motoru çalıştırabilirsiniz. Sağ tarafta bulunan kolu çevirerek gaz verebilir ve hareket edebilirsiniz.

Tüm Martı araçlarında olduğu gibi Martı Moped de tek kişiliktir. Moped kullanması esnasında trafik kurallarına uymak zorunludur. Sürüşü sonlandırmak için aracı güvenilir bir halde park etmeniz gerekmektedir. Ayrıca kaskı çantaya sokup kablosunu taktıktan sonrasında sürüşü sonlandırabilirsiniz.

Martı Hangi Şehirlerde Var?

Kullanıcıların aklına takılan bir diğer soru ise “Martı hangi şehirlerde var” oluyor. Martı, şu anda hangi şehirlerde hizmet verdiğine dair resmi bir izahat yapmamıştır. Ancak bilinmiş olduğu suretiyle minimum 10 şehirde etken bir halde hizmet vermektedir. Hangi şehirlerde Martı var sorusunun yanıtı ise şu şekildedir:

 • İstanbul
 • Ankara
 • İzmir
 • Bursa
 • Antalya
 • Eskişehir
 • Gaziantep
 • Yalova
 • Sakarya
 • Kocaeli

Eğer şehrinizde Martı var ise bu listede yer almıyorsa aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz!

Martı Scooter Fiyatları: Sıkça Sorulan Sorular

İçeriğimizin son kısmında Martı Scooter ile alakalı sıkça sorulan soruları bir araya getirmek istedik. Eğer sorunuzun yanıtı burada yer almıyorsa aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz!

Martı Scooter dakikası kaç TL’dir?

Martı Scooter için istenen ücret dakikada 1,79 TL’dir. Ancak Martı Scooter kullanmak için alınan bir başlangıç ücreti de vardır. 1,99 TL başlangıç ücreti Martı Scooter’ı alırken tek seferlik ödenmektedir. Bu nedenle bir dakikalık Martı Scooter sürüş ücreti 3,78 TL’dir.

Martı Scooter saati kaç TL’dir?

Martı Scooter kiralama fiyatı bir saat için 109,39 TL’dir. 1,99 TL başlangıç ücreti ve 107,4 TL 60 dakikalık kiralama ücreti şeklinde hesaplanmaktadır.

Martı Scooter hangi markadır?

Martı tarafınca kullanılan scooter modelleri Martı Anadolu 1’dir. Bu scooter Martı mühendisleri tarafınca geliştirilmiştir. Ayrıca bilinmiş olduğu suretiyle satışı bulunmamaktadır.

Martı kaç km hızla gider?

Martı Anadolu 1 modelinin saatte en çok hızı 25 km/sa olarak anlatım edilmektedir. Ayrıca tam şarj ile 30 kilometrelik bir mesafesi olduğu da bilinmektedir. Maksimum ağırlığı ise 100 kg olarak belirtilmektedir.

Martı kurucusu kimdir?

Martı’nın kurucuları Oğuz Alper Öktem ve Sena Öktem’dir. 2019 senesinde kurulan Martı firması Türkiye’nin en büyük mikro mobilite start-up’ları arasında yer almaktadır. Oğuz Alper Öktem ile alakalı hazırlamış olduğumuz ayrıntılı içerisinde ne olduğu de okumanızı öneri ediyoruz.

Martı yaş sınır kaçtır?

Çeşitli Martı ürünleri için çok sayıda yaş sınır bulunmaktadır. Martı Scooter ve Martı Mobilet için belirtilen yaş sınırı 15‘tir. Motosiklet şeklinde de malum Martı Moped için ise bir ehliyet sahibi olmak gereklidir.

Martı kilo sınırı kaç kilogramdır?

Martı Scooter ve Martı Mobilet araçları için en çok kilo sınırı 100 kg olarak anlatım edilmektedir. Buna ayrıca Martı Moped için kilo sınır 150 kg olarak belirtilmektedir. Bu sınırlar sırt çantası ve ağırlık yapabilecek bütün mamüller dahildir.

Martı Scooter Fiyatları: Genel Değerlendirme

Bu içeriğimizde Martı Scooter fiyatlarını ayrıntılı bir halde inceledik. Aynı zamanda Martı araçları iyi mi kiralanır, kullanılır ve hangi şehirlerde var hususları ile alakalı da malumat verdik. İçeriğimiz hakkındaki görüşlerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın!