Marvel Filmleri Sıralaması [Marvel Serisi 2023] Kronolojik

Marvel filmleri, birtakım durumlarda hüsran dolu olsa da sıklıkla sevenlerinin gözünde taht kurmuş yapımlardır.

Film indirme siteleri için Tıklayın..

Geçmiş yıllarda gösterime giren filmlerle yeni nesil vizyon marvel filmleri sırası arasında mevzu farkı çok olmasa da imal animasyon farklılıkları derhal göze çarpıyor yeni nesil filmlerinin çizgi romanlardan uyarlanış şekli teknolojinin gelişmesiyle üstün özellikler gösterirken aksiyon dolu sahnelerle izleyiciyi her vakit etkilemektedir.

Marvel Filmleri 2022

Geçen yüzyıla damgasını vurmuş ve günümüzün sinemasında da adından sıkça laf ettirmektedir.

Marvel Serisi öncelikle 1986 senesinde sinema tarihine başladı ve günümüze kadar uzanmıştır.

Geçmişten günümüze kadar olan serilerini merak edenler için Marvel filmleri sıralaması yapmaya karar verdik ve Marvel filmleri sırası oluşturduk. İşte kötüden iyiye bütün Marvel film sıralaması:

1. Kaptan Amerika/Captain America (1990)

Vizyon Tarihi: 28 Aralık 1990
Yönetmen: Albert Pyun
Oyuncular:  Matt Salinger, Ronny Cox, Ned Beatty
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 1 sa 37 dk 
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 3.3

Film aslında çelimsiz bir yurtsever olan Steve Rogers’ı anlatıyor. Steve Rogers II. Dünya Savaşı esnasında kendini vatana borçlu hissetmiş ve vatani borcunu ödemek için savaşa katılmak istemiştir.

Bu sırada süper kuvvetli ve pek çok da gizli saklı olan askeri uygulama onun yardımına koşacak ve ülkenin kurtarıcısı düşünülen Captain America doğmuş olacaktır. Nasyonal – Sosyalistlere karşı savaşırken merhamet göstermeyen kahramanımız, Alman buluş eden Red Skull’un ölümcül roketini durdurmak isterken aniden kayıplara karışır.

1990 senesinde buzulların arasında donmuş bir vaziyette bulunan Captain America o zamana dek ölü sanılmaktadır. O günden sonra yeniden eski düşmanıyla yüz yüze kalacaktır. Bu filmin talihsizliği maalesef Marvel daha ismini fazla duyuramadan gösterime girmiş olması oldu.

2. Fantastik Dörtlü/The Fantastic Four (1994)

Vizyon Tarihi: 31 Mayıs 1994 (ABD)
Yönetmen: Sakson Oley
Oyuncular: Alex Hyde-White , Jay Underwood , Rebecca Staab
Tür: Aksiyon , Macera , Aile
Süre: 1 sa 30 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 3.9

Fantastik Dörtlü’nün 2005’ten ilkin uyarlanmış bir sürümünü çoğu insan bilmemektedir. Aslında bu filmin gösterime girmek gibi bir amacı da yoktur. Sadece çizgi romanını elinde bulunduran firma opsiyonunu kaybetmemek için kısa bir müddet içerisinde filmi çekmek zorunda kalır. Çünkü öbür taraftan Chris Columbus bu romanı filme çevirmek için büyük bir bütçeyle sırada beklemektedir. Bu yüzden film çekilir ama pek duyulmaz. Ancak büyük fan kitleleri vasıtası ile kopyaları üretilerek bir külte haiz olur.

3. Man – Thing (2005)

Vizyon Tarihi: 21 Nisan 2005 (Singapur)
Yönetmen: Brett Leonard
Oyuncular:  Jack Thompson , Matthew Le Nevez , Steve Bastoni
Tür: Aksiyon , Macera , Korku
Süre: 1 sa 37 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 4.0

Paragöz bir emlakçı, Kızıldereliler’in mukaddes toprak olarak görmüş olduğu yerlerin bir kısmına haiz olmak talep eder ve bigün gizemli bir halde ölü olarak bulunur.

Söylentiler yayıldıkça bu cinayetin suçlusu o topraklarda yaşayan yerliler olduğu söylenir. Fakat Kızıldereliler’in bir suçu yoktur ve topraklarında ki bataklıkta yaşayan Man – Thing isimli canavardan bir tek onların haberi vardır.

Bu film Marvel’ın DC’nin Swamp – Thing’ine karşı cevap durumunda kendine özgü küçük bir fanatik kitlesi kazanmış olan çizgi romanıdır ve bu film çizgi romandan uyarlanmıştır.

4. Hayalet Sürücü 2: İntikam Ateşi/Ghost Rider 2: Spirit of Vengeance(2012)

Vizyon Tarihi: 17 Şubat 2012 (Türkiye)
Yönetmen: Mark Neveldine
Oyuncular: Nicolas Cage , Ciarán Hinds , İdris Elba
Tür: Aksiyon , Fantezi , Gerilim
Süre: 1 sa 36 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 4.3

Hayalet sürücü/Jonny Blaze’e yaşam veren Nicolas Cage’in devam filmi durumunda olan Hayalet Sürücü 2’de Blaze’in Doğu Avrupa’da kendini insan gibi göstermeye çalışan bir şeytanla olan mücadelesinin mevzu almaktadır.

Çekimleri için ülkemize gelen sinema kadrosu Pamukkale ve Kapadokya’nın yanı sıra Romanya – Transilvanya’da da çekimlerini sürdürmüştür.

Ayrıca Bükreş, Gorj ve Sibiu kentlerinde süren çekimlerin aşağı yukarı olarak 75 milyon dolara mal olduğu da söylentiler arasında yerinin almıştır. Columbia Picture’ın yapımcılığını üstlendiği filmimizde yönetmen koltuğunda Mark Neveldine ve Brian Taylor beraber yer alıyor.

5. Ördek Howard/Howard the Duck (1986)

Vizyon Tarihi: 1 Ağustos 1986 (ABD)
Yönetmen: Willard Huyck
Oyuncular: Lea Thompson , Jeffrey Jones , Tim Robbins
Tür: Aksiyon , Macera , Komedi
Süre: 1 sa 50min
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 4.6

Daha ilkin hiç meçhul bir türden insansı bir ördek… Howard the Duck, filmimizde gezegeni uzaylı istilasına uğramış insansı bir ördeği mevzu alır. Uzaylı istilasından sonra gezegenini kurtarmak için dünyaya gelen bu ördeğin tek çaresi hayattaki insanlığa yardım ederek gezegenini kurtarmak ve uzaylı istilasına bir son vermektir.

Bu film Marvel filmleri arasında krolonojik siraya göre ilk film olarak kabul edilmektedir. Ördek Howard ilk Marvel Filmi olmasıyla nam salmış bir filmdir.

Yönetmeliğini üzerine alan Willard Huyck bunun yanı sıra filmin senaryosunu de yapmıştır. Dönemin meşhur oyuncularını da bir arada görebileceğiz bu devre filmi tadındaki seri o döneme göre çekilmiş sayılı aksiyon ve serüven filmidir. Marvel’in o döneme göre etkin bir eseridir.

6. Elektra (2005) IMDb: 4.7

Vizyon Tarihi: 29 Nisan 2005 (Türkiye)
Yönetmen: Rob Bowman
Oyuncular: Jennifer Garner , Goran Visnjic , Will Yun Lee 
Tür: Aksiyon , Macera , Suç
Süre: 1 sa 37 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 4.7

Aslında bir kiralık katil olan Elektra ne yazık ki meslektaşı olan Bullseye tarafınca öldürülür hayata gözlerini yumar. Fakat The Hand isminde gizli saklı bir kabahat örgütü onun geri dönmesini talep eder ve mistik yollarla Elektra’yı hayata geri döndürür. Bu kabahat örgütünün Elektra’ya verdiği vazife ise Mark Miller ile on üç yaşındaki kızı Abby’i öldürmesidir.

Bir kiralık katil için bu vazife çok basit olsa da vakit geçtikçe Elektra bu kişilerle yakınlaşarak kuvvetli bir bağ kurar ve bu vazife çok zor bir hal alır. Daha sonra Elektra kendini yetiştiren ve hayata geri döndüren örgüte karşı gelmiş olarak baş kaldırmıştır.

7. Hayalet Sürücü/Ghost Rider (2007)

Vizyon Tarihi: 16 Şubat 2007 (Türkiye)
Yönetmen: Mark Steven Johnson
Oyuncular: Nicolas Cage , Eva Mendes , Sam Elliott
Tür: Aksiyon , Macera , Fantezi
Süre: 1 sa 54 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 5.2

Hayatını motosiklete adamış bir erkek olan Jonny Blaze, motosiklet severler tarafınca büyük bir fanatik kitlesine ulaşmış ve bir motosiklet idolü olarak görülmektedir.

Gösteri yapmış olduğu vakit akıl almaz halleriyle insanları her vakit heyecanlandıran ve kendisini coşkuyla izleten Jonny Blaze’in aslında yaşam öyküsü bir trajediden oluşmaktadır. Geçmişte sevilmiş olduğu hanımı kurtarmak uğruna şeytanla bir antlaşma yapmıştır ve bunun karşılığında da her gece hayalete dönüşerek şeytanın emrinde çalışmak zorundadır.

8. Korkusuz/Daredevil (2003)

Vizyon Tarihi: 21 Mart 2003 (Türkiye)
Yönetmen: Mark Steven Johnson
Oyuncular: Ben Affleck , Jennifer Garner , Colin Farrell
Tür: Aksiyon , Suç , Bilim Kurgu
Süre: 1 sa 43 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 5.3

Avukat olan Matt Murdock görme yetisini yitirmiştir ve öbür duyuları düzgüsel bir insanınınkinden daha üstün bir durumdadır. Cesur ve yaman olan Murdock, suçu olmayan insanları müdafaa konusu ile alakalı başarısıyla nam salmış bir avukat olmasının yanı sıra geceleri Daredevil yani Korkusuz olarak kenti suçlulardan ve kötülerden korumaktadır.

Fakat bigün kuvvetli bir savaşım sonrası bir kilisede hapsolur ve mahsur kalır. Yalnız kalmış olduğu bu devre süresince hem kendi acı ve fena anılarını anımsayarak hem de kilisede ki sevilmiş olduğu rahibe kadının sayesinde güç toplar ve insanlığı güvenliğini sağlamak için geri dönmeye hazırlanır. Marvel’in çizgi roman başyapıtlarından biri olan Korkusuz’dan esinlenerek sinemaya uyarlanmıştır bir filmdir. Başrolde de Korkusuz’u daha sonra Batman filmimizde göreceğimiz meşhur erkek oyuncu Ben Affleck canlandırıyor.

9. Fantastik 4: Gümüş Sörfçü’nün Yükselişi/4: Rise of the Silver Surfer (2007)

Vizyon Tarihi: 17 Ağustos 2007 (Türkiye)
Yönetmen: Tim Story
Oyuncular: Ioan Gruffudd , Jessica Alba , Chris Evans 
Tür: Aksiyon , Macera , Fantezi
Süre: 1 sa 32 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 5.6

Döneme damgasını vuran ve sevilerek izlenen filmin yeni serisinde Von Doom’un Latveria’ya dönmesiyle beraber Fantastik Dörtlü yeni sorunlarla baş etmek zorunda kalır. Galactus’un bir sonraki hedefinin Dünya olması her şeyi değiştirecektir.

En güvenilmiş olduğu biri olan Silver Surfer, Dünya’ya geldiği vakit meydana getirilen antlaşmadan daha fazlasının bulunduğunu görür ve onun için her şey bu kadar basit değildir. Dr. Doom iki sene evde kaldıktan sonra geri dönmeye karar verir ve Fantastik Dörtlü yine dünyayı kurtarmak için kolları sıvar.

İLGİLİ HABER

En iyi Film İndirme Programı 2023 [Ücretsiz Film indir] | Güncel

10. Fantastik Dörtlü/The Fantastic Four (2005)

Vizyon Tarihi: 12 Ağustos 2005 (Türkiye)
Yönetmen: Tim Story
Oyuncular: Ioan Gruffudd , Michael Chiklis , Chris Evans
Tür: Aksiyon , Macera , Fantezi
Süre: 1 sa 46 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 5.7

Reed Richards efsane bir dâhidir ve en yakın arkadaşı Benjamin Grimm ise pilotluk görevini sürdürmektedir.

Benjamin Grimm’in kız arkadaşı Susan Storm da çok cazibeli ve olabildiğince hoş bir kadındır. Storm’un erkek kardeşi olabildiğince dinamik ve heyecanlı biridir. Bu 4 şahıs hep beraber bir feza yolculuğuna çıkarlar ve ne yazık ki bir feza kazası meydana gelir.

Bu kazada bu 4 şahıs mutasyon ve darbeler kararı süper güçler elde ederler. Bu vakadan sonra artık hiçbiri eskisi gibi olamayacak ve eski hayatlarına devam edemeyeceklerdir. Dünya, 4 yeni süper kahraman kazanmıştır. Bu durumu iyiye ya da kötüye kullanmaları kendi ellerindedir.

11. HULK (2003)

Vizyon Tarihi: 22 Ağustos 2003 (Türkiye)
Yönetmen: Ang Lee
Oyuncular: Eric Bana, Jennifer Connelly, Sam Elliott
Tür: Aksiyon , Bilim Kurgu
Süre: 2 saat 18 dakika
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 5.7

Ülkede çok gizli saklı olarak yürütülen bir bilim projesinin lideri olan Bruce Banner ve kadrosunun yürüttüğü bu proje de gerek deha insanların gerek dahi öğrencilerin sayesinde son aşamasına ulaşmıştır.

Bu son aşamada çok büyük talihsiz bir kaza oluşur ve Bruce Banner çok yüksek dozda radyasyona maruz kalır. Yüksek ışınım ve gama ışınları sebebiyle bir mutasyon geçiren Banner, artık sinirlendiği vakit büyük yeşil bir dev canavara dönüşmektedir ve yapabileceği tek şey bunu denetim edebilmek ve gücü içerisine baskılamaya çalışmak olacaktır.

12. İnfazcı / The Punisher (1989)

Vizyon Tarihi: 5 Ekim 1989 (Batı Almanya)
Yönetmen: Boaz Sure
Oyuncular: Dolph Lundgren , Louis Gossett Jr. , Jeroen Krabbé
Tür: Aksiyon , Suç , Drama
Süre: 1 sa 29 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 5.7

Bir gün ailesi canice katledilen Frank Castle’ın yaşamı o andan sonra değişmeye başlayacaktır. Ailesinin intikamını almak için yanıp tutuşan Castle, bir müddet sonra toplumda failleri infaz eden ve cezalandıran adıyla bilinir hale gelir.

Frank ailesinin katliamından sonra girmiş olduğu bu yolda suçlularda kıyasıya savaşım vererek intikamını almayı sürdürmektedir.

13. Bıçağın İki Yüzü: Trinity/Blade: Trinity (2004)

Vizyon Tarihi: 24 Aralık 2004 (Türkiye)
Yönetmen: David S. Goyer
Oyuncular: Wesley Snipes, Kris Kristofferson, Parker Posey 
Tür: Aksiyon , Macera , Korku
Süre: 1 sa 53 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 5.9

Başarılı bir vampir avcısı olan Blade, uzun zamandır vampirleri avlayarak ve onları yok ederek ismini duyurmuş birisidir. Bu yüzden zamanla birbirinden kuvvetli çoğu hasım edinmiştir. Güçlü hasım olan bu vampirler FBI’ı kandırarak Blade’e bir tuzak hazırlarlar ve Blade, FBI’ın arama sıralamasında ilk sıraya girer. FBI yüzünden gece vampir avlayamaz duruma gelen Blade, gündüzleri işini tamamlamak zorunda kalır. Bu esnada bir öbek vampir avcısıyla tanışır ve daha fazla güçlenmiş olur.

Bunu duyan vampirler daha fazla güçlenmek için ataları olan ilk vampiri uyandırırlar ve bu vampir en fena olan Dracula’dan başka biri değildir. Bu iki tarafta artık kılıçlarını çekmiş ve korkutucu kanlı savaş adım atmak üzeredir. Bu film Marvel’ın Blade karakterinden uyarlanmış serinin üçüncü ve son filmidir. İlk iki filmin senaristi ve yaratıcısı olan David S. Goyer yönetmen koltuğundadır.

14. İnfazcı: Savaş Bölgesi/The Punisher War Zone (2008)

Vizyon Tarihi: 5 Aralık 2008 (ABD)
Yönetmen: Lexi Alexander
Oyuncular: Ray Stevenson, Dominic West, Julie Benz
Tür: Aksiyon , Macera , Suç
Süre: 1 sa 43 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 6.0

İnfazcı filminin devamı durumunda olan İnfazcı ; Savaş Bölgesi filmi, bir aileye meydana getirilen katliamın intikamını mevzu alır. Mutlu bir ailesi olan Frank Castle FBI’da çalışmaktadır. Son rolü esnasında işler istediği gibi gitmez ve ailesi öldürülür. Frank son anda kurtulur ve ailesine bunu yapanlardan intikamını alacağına yemin eder.

15. Örümcek Adam 3 / Spider-Man 3 (2007)

Vizyon Tarihi: 4 Mayıs 2007 (Türkiye)
Yönetmen: Sam Raimi
Oyuncular: Tobey Maguire , Kirsten Dunst , Topher Grace
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 2 saat 19 dakika
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 6.2

Örümcek Adam olarak tanıdığımız Peter Parker yeni maceraları ile yeniden seyirciyle buluşuyor. Hayatını düzene sokmuş ve kendi başına yaşamaya başlamış olan Parker, süper kahramanlık ve özel yaşamı arasında gelgitler yaşar ve bu vaziyet onu fena bir halde etkiler. Bu vaziyet esnasında onda hiç alışık olmadığımız özelliği yani kibri ortaya çıkar. Sevenleri ve ailesi bu kibir yüzünden Parker’dan uzaklaşır. Ayrıca Parker, Kum Adam ve Venom’un tehlikesini göz ardı ederek herkesi büyük bir tehlikeye sürükler.

16. İnfazcı/The Punisher (2004)

Vizyon Tarihi: 24 Eylül 2004 (Türkiye)
Yönetmen: Jonathan Hensleigh
Oyuncular: Thomas Jane , John Travolta , Samantha Mathis
Tür: Aksiyon , Macera , Suç
Süre: 2 sa 4 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 6.5

FBI’da çalışan Frank Castle’ın sevinçli serüven dolu bir aile yaşamı vardır. Ayrıca Castle işinde çok muteber ismi malum etkin bir özel ajandır. Fakat bir göre esnasında işler karışır ve istediği gibi gitmez ve ailesi katledilir. Bunun kararında Frank intikam ateşi ile yanıp tutuşur. Ailesine bunu yapanları bularak kendi şekilleri ile intikamını almak ister. Lakin kendisinin ölüm makinesine dönüştüğünü anlamaz ve kimsenin önünün kesemeyeceği bir infazcı halini alır.

17. X-Men: Başlangıç Wolverine/X-Men: Wolverine (2009)

Vizyon Tarihi: 1 Mayıs 2009 (Türkiye)
Yönetmen: Gavin Hood
Oyuncular: Hugh Jackman, Liev Schreiber, Ryan Reynolds
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 1 sa 47 dakika
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 6.6

Hayatta meydana getirilen yalnızca bir seçim bütün bir ömrü değiştirmeye yetecektir. Bütün yaşamın akışının iyi mi değiştiğine bu filmimizde yakından şahit olabileceksiniz. Babasını öldüren James Logan, arkadaşı Victor Creed ile beraber firar etmeye karar verirler. William Stryker isimli şahıs onları bulur ve bu iki arkadaşa bir öneri götürür.

Mutantlardan yaratılmış bir orduya katılmalarını ister. Bu iki arkadaş kadroya dahil olur ama bir müddet sonra Logan kadrosu terk ederek Kanada’ya doğru ilerlemeye başlar. Aradan uzunca bir müddet geçmiştir ve William Stryker yeniden ortaya çıkarak Logan’ı bulur ve ondan Weapon X isimli projesine dahil olmasını ister. Logan bu teklife başta sıcak bakmasa da intikam hırsıyla bu teklifi kabul eder.

Vücuda madde enjekte edildikten sonra Logan bir daha katiyen eskisi gibi olamayacaktır. Çünkü o artık kuvvetli bir yenilmez olmuştur. Artık çok kuvvetli olan Wolverine, Sabretooth’tan intikamını alabilecektir.

18. Bıçağın İki Yüzü 2 / Blade 2 (2002)

Vizyon Tarihi: 23 Ağustos 2002 (Türkiye)
Yönetmen: Guillermo del Toro
Oyuncular: Wesley Snipes , Kris Kristofferson , Ron Perlman
Tür: Aksiyon , Korku , Bilim Kurgu
Süre: 1 sa 57 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 6.7

Vapmir avcısı Blade yine vazife başında. Bu sefer çoğu vampir türüyle baş etmesi ihtiyaç duyulan Blade’i gulyabani, cin, şeytan gibi türleri olan vampirlerle savaşmak zorunda kalır. Bu vampirler arasında en tehlikesi olan Reaper insanoğlu için olmasıyla beraber vampirlerin türleri için de büyük bir tehdit oluşturmaktadır. Bu vampir bir kaza eseri oluşan mutant bir vampirdir. Yarı insan yarı vampir olan bu vampir bütün yaratıklar için büyük bir çekince oluşturmaktadır.

Blade bu sefer Whistler ve Scud isimli destekçileri ile beraber bu büyük tehlikeye karşı savaşmaya hazırdır. Soluksuz izleyeceğiniz, kan, vahşet ve heyecanı sevenler için olmazsa olmaz olan bu çizgi roman serisi film herkesi erkan başına kilitlemeye devam ediyor.

19. X-Men: Son Direniş (2006) / X-Men: Last Stand

Vizyon Tarihi: 26 Mayıs 2006 (Türkiye)
Yönetmen: Brett Ratner
Oyuncular: Patrick Stewart, Hugh Jackman, Halle Berry
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 1 sa 44 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 6.7

X Men serisinin devam filmi olan Son Direniş sevenleriyle yeniden buluşuyor. Bu sefer ikinci bölümün sonunda bahsedilen Dark Phoenix’i ele alıyor ve öyküsünü anlatıyor. Filmin ikinci serisinde telepatik özelliklere haiz olan Jean Grey, sevilmiş olduğu insanoğlu için kendi hayatından vazgeçmişti.

Bu sefer Anka kuşu olan Phoenix tarafınca yeniden hayata döndürülse de bu hoş olayın kesinlikle bir bedeli olacaktır. Bu karşılık ödeminin hikayesi coşku ile seyirci karşısına çıkıyor.

20. Wolverine (2013)

Vizyon Tarihi: 26 Temmuz 2013 (Türkiye)
Yönetmen: James Mangold
Oyuncular: Hugh Jackman , Will Yun Lee , Tao Okamoto
Tür: Aksiyon , Macera , Fantezi
Süre: 2 sa 6 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 6.7

Wolverine, Jean Grey’in ölümüyle beraber büyük bir depresyon ve umutsuzluğa düşmüştür. Bu yüzden kendi kimliğinden kurtulmak istemektedir. Bu sırada geçmişte yaşamını kurtaran arkadaşı ondan yarım talep eder ve Wolverine Japonya’ya gider. Burada bir antlaşma kararı kimliğinden vazgeçerek ölümlü bir canlıya dönüşür. Fakat Silver Samurai isimli korkunç düşmanı edindiğinin bilincinde değildir.

Bu ölümcül düşmana Viper da eklenmiştir ve Wolverine bir çıkmaza girmiştir. Bu zamanı savaşa kendi mutant kimliğinde ki gizemlerde eklenince Wolverine’nin işi epey zor olacaktır. Heyecanla izleyiciyi bir savaş çıkmazına sokan bu seri Wolverine için bir değişiklik aşaması haline gelecektir.

21. İnanılmaz Örümcek-Adam 2 / The Amazing Spider-Man 2 (2014)

Vizyon Tarihi: 25 Nisan 2014 (Türkiye)
Yönetmen: Marc Webb
Oyuncular: Andrew Garfield, Emma Stone, Jamie Foxx
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 2 sa 22 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 6.6

İlk seri filmiyle karşıma çıkan İnanılmaz Örümcem Adam’ın devamı olan bu ikinci film seyircisini etkilemeye devam ediyor. İlk filmimizde süper kahramanlık ve örümcek adamlığa adapte olmaya çalışan Peter Parker’ın öyküsünü izlemiştik.

Şimdi ise Parker’ın bu kahramanlık özellikleriyle iyi mi başa çıktığını ve ölümcül düşmanlarıyla iyi mi bir savaş verdiğine şahit olacağız. Ayrıca Gwen’e vakit ayırması ve özel hayatıyla da ilgilenmesinin bilincinde olan Peter Parker bu iki yaşam arasında olabildiğince zorlanacaktır. Ölümcül düşmanı olan Electro ile savaşım verirken eski arkadaşı Harry Osborn ortya menfaat ve işler iyice karmaşıklaşır.

Bu düşmanlar ve savaş dolu hayatında Gwen’in babasına Gwen’i koruyacağına dair verdiği lafı tutmak zorundadır. Hem özel yaşam hem de kahramanlık arasında gidip gelen bu komplike ve heyecanlı yaşam Peter Parker’ı olabildiğince zorlayacaktır.

Filmin ilk serisinde yönetmen koltuğunda bulunan Mark Vebb yerinin korurken filmimizde Andrew Garfield ve Emma Stone’un yanı sıra Jamie Foxx da sevenleri ile buluşuyor.

22. The Incredible Hulk (2008)

Vizyon Tarihi: 13 Haziran 2008 (Türkiye)
Yönetmen: Louis Leterrier
Oyuncular: Edward Norton , Liv Tyler , Tim Roth
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 1 sa 52 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 6.8

Bruce Banner projesine epey ehemmiyet veren bir bilim insanıdır. Kendini ve bütün hücrelerini zehirleyip ele geçiren gama ışınlarına karşı bir savaş açmıştır.

Kendisini normale döndürmek için epey uğraşırken kendi içerisinde dizginlemesi olası olmayan öfkeyi serbest bırakmaya çalışır.

Sevdiği adından ve bir zamanlar yaşamış olduğu sevinçli bir yaşamdan şuan çok uzakta olan Bruce Banner ilaveten onu giderme isteyen askeri timle de savaşmak zorundadır. General Thunderbolt Ross ve askeri onu yok etmek istemektedir. Hem kendisiyle hem de dış güçlerle verdiği savaşı soluksuz izleyebileceğiniz serilerden biri olmuştur.

23. İlk Yenilmez: Kaptan ABD / Captain America: The First Avenger (2011)

Vizyon Tarihi: 2 Eylül 2011 (Türkiye)
Yönetmen: Joe Johnston
Oyuncular: Chris Evans, Hugo Weaving, Samuel L. Jackson
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 2 sa 4 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 6.9

Bir çizgi roman karakteri olan Kaptan ABD öncelikle Marvel Comics tarafınca yaratılmıştır. Kaptan Amerika’nın ismi Steve Rogers’tır.

Steve Rogers, deneysel bir uygulamaya katılarak yenilmez bir askere dönüştüğü zamanlara geri dönüyor. En büyük düşmanı olan Red Skull ile yeniden yüz yüze gelen Kaptan Amerika, Red Skull’ın önderliğindeki HYDRAa kuruluşuyla baş etmek için Bucky Barnes ve Peggy Carter’tan yardım isteyerek onlarla enerjisini birleştiriyor. İlk Yenilmez filmi 1997 senesinde ilk kez Artisan Entertainment tarafınca hayata geçmesi için tasarlanırken ne yazık ki bu proje 2003 yılına kadar bir büyüme göstermedi.

Daha sonra projeyi Paramount Pictures teslim aldı ve filmin çekimlerine 2010 senesinde başlandı.

24. Iron Man 2 (2010)

Vizyon Tarihi: 7 Mayıs 2010 (Türkiye)
Yönetmen: Jon Favreau
Oyuncular: Robert Downey Jr., Mickey Rourke, Gwyneth Paltrow
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 2 sa 4 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.0

Tony Stark, küstah bir iş adamıdır. Aynı zamanda Iron Man’in ta kendisidir ve bunun açığa çıkmasından hiç de rahatsız değildir.

Bütün askeri birimler ve hükümet tarafınca baskı altında tutulan Stark onlarla buluş ettiği zırhın sırrını paylaşmak istemez.

Çünkü o zırh yalnızca kendine ait olması gereklidir ve yalnızca kendisi haiz olmalıdır. Ayırca Tony Stark bu zırh sırrının yanlış kişiler tarafınca ele geçirilip fena olarak kullanılmasından korkup bu sırrı devletle ve askeri birimlerle paylaşmaz.

Pepper Potts, ve James Rhodey Rhodes ile beraber yeni bir güç donanması kuran Tony, korkunç yeni düşmanlarla savaşır. Oscar’a aday gösterilmiş olan Robert Downey Jr’ı ve meşhur yönetmen Jon Favreau’yu bir arada görebileceğiniz bu filmimizde Tony ve dostlarının komediyle dolu maceralarına şahit olabileceksiniz.

25. Thor (2011)

Vizyon Tarihi: 29 Nisan 2011 (Türkiye)
Yönetmen: Kenneth Branagh
Oyuncular: Chris Hemsworth, Anthony Hopkins, Natalie Portman
Tür: Aksiyon , Macera , Fantezi
Süre: 1 sa 55 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.0

Asgard’ın ruhani atmosferinden Marvel Evren’ine kadar uzanan Thor macerası, hırçın hırslı bir prensten süper kahramanlığa uzanan coşku dolu bir film. Thor tahtın veliahdı olan hırslı yalnız bir prenstir. Daha sonra destanlaşacak bir süper kahramanlık öyküsünün içerisinde bulacaktır kendini. Filmin yönetmenliğinde Shakespeare uyarlamalarıyla tanıdığımız Kenneth Branagh varken çoğu değişik sinema filmlerinden tanıdığımız oyunculara da yer veriyor. Thor efsanesi uzun bir müddet süresince gösterime girmeyi bekleyen epik ve Shakespeare izlenimleriyle seyirci karşısına çıkıyor.
Fragman Linki; https://www.youtube.com/watch?v=JOddp-nlNvQ

26. İnanılmaz Örümcek Adam / The Amazing Spider-Man (2012)

Vizyon Tarihi: 6 Temmuz 2012 (Türkiye)
Yönetmen: Marc Webb
Oyuncular: Andrew Garfield, Emma Stone, Rhys Ifans
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 2 saat 16 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.0

Hepimizin bilmiş olduğu Örümcek Adam efsanesi yeni sürümüyle karşınızdaki yerini alıyor. Hikayesi birazcık değiştirilmiş olsa da baş rolünde yine değişmeyen isim Peter Parker var.

Peter Parker, anası ve babası tarafınca terk edilmiş olduğu düşünülen dayısı ve yengesiyle büyümüş toplumsal yönden zayıf kalan liseli bir gençtir.

Klasik buluğ sorunlarıyla ilgilenirken aşk hayatında Gwen Stacy’e sırılsıklam aşıktır. Bir gün karşısına çıkan bir dosya bütün yaşamını değiştirmeye yetecektir.

Annesiyle babasının ortadan kayboluşunda ki sır perdesini ortadan kaldırabilecek ola bu dosya Peter Parker’ı derinden etkileyecektir. Bu sırrı çözebilmek için Oscorp şirketinde çalışan babasının eski ortağı Dr. Curt Connor’ın yanına masraf ve Parker’ın yaşamını bir daha eskisi gibi olmayacaktır.

27. Thor: Karanlık Dünya / Thor: The Dark World (2013)

Vizyon Tarihi: 1 Kasım 2013 (Türkiye)
Yönetmen: Alan Taylor
Oyuncular: Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tom Hiddleston
Tür: Aksiyon , Macera
Süre: 1 sa 52 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.0

Filmin ilk serisinde güçleri ve özellikleri elinden alınarak dünyaya gönderilen hırçın prens olan Thor, onu süper kahraman ve yenilmez yapan çekicine yeniden sahi olmuş ve Asgard’a dönmeye hak kazanmıştı.

Bu seride de Tanrıların diğeri dünyayla savaşı bitmiyor ve soluk kesmeye devam ediyor. Birçok meşhur oyuncunun rol almış olduğu bu devam filmimizde yönetmen koltuğunda bu kez Game Of Thrones gibi dizilere yönetmenlik yapmış Alan Tylor oturmaktadır.

28. Bıçağın İki Yüzü / Blade (1998)

Vizyon Tarihi: 12 Şubat 1999 (Türkiye)
Yönetmen: Stephen Norrington
Oyuncular: Wesley Snipes , Stephen Dorff , Kris Kristofferson
Tür: Aksiyon , Korku
Süre: 2 saat
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.1

Çizgi roman karakterinin beyazperde de vücut bulmuş halini seyredeceğiniz akıl almaz bir vampir macerasına şahit olacaksınız. Daha annesinin karnındayken anası vahşice vampirler tarafınca katledilen bir bebektir Blade.

Bu vahşet esnasında kanına birazcık vampir özellikleri de bulaşan Blade düşünebildiği andan itibaren hiç dinmeyen bir intikam ateşi içerisindedir.

Çok kuvvetli olduğundan vakası vampirler ona Gündüz Gezen ismini takmışlardır ve vampirlere adeta kan kusturmasından kaynaklı onu yok etmek istemektedirler. Bu efsanevi çizgi romandan uyarlanan seride vampir filmleri tarihinde siyahi bir vampir görmek hoş bir imaj oluşturuyor. Ayrıca filmin vizyon tarihini 1998 olarak düşünecek olursak mükemmel bir prodüksiyona da imza attıklarını söyleyebiliriz.

29. Iron Man 3 (2013)

Vizyon Tarihi: 3 Mayıs 2013 (Türkiye)
Yönetmen: Shane Black
Oyuncular: Robert Downey Jr., Guy Pearce, Gwyneth Paltrow
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 2 sa 10 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.2

Komedi tadında olan Iron Man’ın devam filmimizde bu kez kahramanımız olan deli buluş eden Tony Stark çok kuvvetli bir düşmanla yüz yüze kalıyor.

Ayrıca düşmanı Stark’ın özel yaşamını mahvediyor ve bu vaziyet Stark’ı çok sinirlendiriyor. En yakınında ki insanları güvenliğini sağlamak için özel bir gayret sarf eden Stark’ın işi bu sefer hiç basit görünmüyor.

Bu verdiği savaş esnasında iç güdülerine güvenmek zorunda olan kahramanımızı devamlı meşgul eden Kıyafet midir adamı erkek yapan yoksa erkek mıdır giysisi giyim yapan? Sorusu olayların gidişatını değiştirmeyebile yetecektir.

30. Ant-Man (2015)

Vizyon Tarihi: 17 Temmuz 2015 (Türkiye)
Yönetmen: Peyton Reed
Oyuncular: Paul Rudd, Michael Douglas, Corey Stoll
Tür: Aksiyon , Macera , Komedi
Süre: 1 sa 57 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.3

Sevilen ve büyük bir fanatik kitlesine haiz olan Marvel’in çizgi roman serisi olan Ant-Man sonunda beyazperde de seyircisi ile buluşuyor. Marvel’in yarattığı deli ve mesleğine aşık bilim insanlarını aratmayan hatta üzerine koyan bilim insanımız Dr. Hank Pym, insanlığın gidişatını değiştirecek olan altatomik partiküller hakkında çalışmalar yapmaktadır.

Daha önceki çalışmalarında ne yazık ki bir netice elde edememiş olan Pym, üzerine üstlük deneylerini hiç bir insan üstünde geliştirememiştir.

Yine bigün formüllerini geliştirmeye çalışırken amansız bir kazaya uğrar ve ondan sonra bütün yaşamı değişecektir. Dr. Pym artık özel güçlere haiz bir kahramandır. Kazandığı kabiliyet vasıtası ile artık böceklerle iletişime girebilmektedir hatta onları denetim bile edebilmektedir.

31. Örümcek Adam / Spider-Man (2002)

Vizyon Tarihi: 14 Haziran 2002 (Türkiye)
Yönetmen: Sam Raimi
Oyuncular: Tobey Maguire , Kirsten Dunst , Willem Dafoe
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 2 sa 1 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.3

Peter Parker, toplumsal yaşam yönünden zayıf buluğ sorunlarıyla uğraşan liseli bir öğrencidir. Ayrıca sevilmiş olduğu kız olan Mary Jane’e çocuklu arkadaşı olduğu halde yalnızca uzaktan bakabilmektedir.

Ailesi tarafınca terk edilerek halası ile büyüyen Parker okulun bir gözlem gezisi esnasında bir böcek tarafınca ısırılır.

Başta çok önemsemese de bu olay onun yaşamını değiştiren bir olay olacaktır. Peter Parker bir sabah Örümcek Adam olarak uyanır ve üstün kabiliyetlere sahiptir. Okulda tanınmışlığının artmasının yanı sıra kendinde olan değişimi keşfetmeye çalışır ve bir gece öldürülen amcasının intikamını almaya çalışacaktır.

32. Örümcek Adam 2 / Spider-Man (2004)

Vizyon Tarihi: 2 Temmuz 2004 (Türkiye)
Yönetmen: Sam Raimi
Oyuncular: Tobey Maguire , Kirsten Dunst , Alfred Molina
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 2 saat 7 dakika
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.3

Örümcek Adam olarak efsanelere kazınmış olan kahramanımız Peter Parker bu sefer psikolojik ve romantik olarak büyük bir bozgun yaşamaktadır. Sevdiği hanım başkasıyla nişanlıdır.

Daha da kötüsü Örümcek Adam, basın ve medyada suçlu fena bir karakter olarak gösterilmektedir.

Bunları daha fazla kaldıramayan Parker, bu süper kahraman kimliğinden sıyrılmak talep eder ve artık Örümcek Adam olmaktan vazgeçerek o kimliğini bir rafa kaldırır.

Fakat bu süreç hiç de o denli uzun sürmez. Çılgın bilim adamı olarak malum Doktor Otto Octavius yapmış olduğu bir gözlem esnasında kaza geçirir ve mekanik bir ahtapota dönüşür. Dünyayı ele geçirmek isteyen bu yaratığa karı Örümcek Adam daha fazla kayıtsız kalamaz ve süper kahraman kimliğine geri dönüp ahtapotla savaşmaya hazırlanır.

33. X-Men (2000)

Vizyon Tarihi: 3 Kasım 2000 (Türkiye)
Yönetmen: Bryan Singer
Oyuncular: Patrick Stewart , Hugh Jackman , Ian McKellen
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 1 sa 44 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.4

Dünyadaki değişimden ve hiç bir insanoğlunun bilincinde olmadığı birtakım durumlardan haberi olan Profesör Xavier, özel gücü ve öbür insanlardan değişik mutasyon geçirmiş kişileri bir okulda toplar ve orada onları eğitmeyi amaçlar.

Eğittikleri kişiler dünyayı suni mutantlardan koruyacak ve kötülüğün gelmesini engelleyecektir. Bu durumdan haberi olan politikacılar Profesör Xavier ve kadrosunu karalamadan durmayacaktır. Hem suni mutantlarla savaş sürerken hem de bu karalama kampanyaları ile baş etmek zorunda kalacaklardır.

34. Yenilmezler: Ultron Çağı / Avengers: Age of Ultron(2015)

Vizyon Tarihi: 1 Mayıs 2015 (Türkiye)
Yönetmen: Joss Whedon
Oyuncular: Robert Downey Jr. , Chris Evans , Mark Ruffalo
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 2 sa 21 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.4

Neredeyse bütün süper kahramanların bir arada olduğu bu film aksiyon serüven dolu sahneleriyle izleyicisinin karşısında özel bir yeri hak ediyor.

İnsanlığın soyunu tüketmek isteyen korkunç Ultron olarak bildiğimiz James Spader son hızıyla gelmektedir. Iron Man bu sırada barışın gelmesini ümit ettiği sistem güvenir ama müspet bir netice alamaz.

Bunun kararında Hawkeye, Kaptan Amerika, Hulk, ,Black Widow, Nick Fury ve Thor bir araya gelirler ve bu ölümcül düşmana karşı savaşmaya başlarlar. Savaş başladığı sırada yeni güçler gizlice ittifak kurarak gerilimi daha fazla arttırır.

Çok özel sahnelere beraber rol alan bu filmimizde serüven ve aksiyon son dorukta yaşanıyor. Yönetmenliğini Joss Whedon’un üstlendiği bu filmimizde Chris Evans, Robert Downey Jr., Jeremy Renner Mark Ruffalo, Scarlett Johansson ve Samuel L. Jackson gibi oyuncular sevenleriyle buluşmaktadır.

35. Doktor Strange (2016) / Doctor Strange

Vizyon Tarihi: 4 Kasım 2016 (Türkiye)
Yönetmen: Scott Derrickson
Oyuncular: Benedict Cumberbatch, Chiwetel Ejiofor, Rachel McAdams
Tür: Aksiyon , Macera , Fantezi
Süre: 1 sa 55 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.5

İşini çok seven ve başarılarıyla nam salmış lan meşhur cerrah Stephen Vincent Strange, bigün trafik kazası geçirir ve elinde ki sinirler büyük bir miktarda zarar görür.

Zoru bir tedavi sürecinin sonrasında elini kullanmaz hale gelen Dr. Stranger haliyle mesleğine de devam edemez.

Tesadüfen Tibet’te yaşayan ve çoğu hastalığı tedavi edebilen bir büyücünün varlığını öğrenir ve onu bulmak için yola çıkar. Yeni bir umuda bağlanan cerrah Tibet’e vardığında Ancient One ile tanışır.

Lakin orada beklediğinden daha fazla güçle karşılaşır ve yaşamı aniden değişecektir. Süper kahramanlardan Marvel evreninde ve izleyicinde özel bir yere haiz olan Doctor Strange’e yaşam veren İngiliz erkek oyuncu Benedict Cumberbatch iken filmin yönetmenliğini stres ve korku filmlerinde görmeye alışkın olduğumuz Scott Derrickson üstleniyor.

36. X-Men 2 (2003)

Vizyon Tarihi: 2 Mayıs 2003 (Türkiye)
Yönetmen: Bryan Singer
Oyuncular: Patrick Stewart , Hugh Jackman , Halle Berry
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 2 saat 14 dakika
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.5

Dünyanın düzenini bozmak ve insanlığın sonunu getirmek isteyen fena güçlere haiz Willam Styker, görünmez yerlerde ölümcül güçler toplamaktadır.

Olağanüstü güçlere haiz olan Styker, büyük bir kargaşayı hedef alarak ilerlemektedir. Bu kötülüğü engelleyebilecek tek şey Profesör Charles Xavier ve üstün özelliklere haiz mutantlardan oluşan takımıdır.

Bu kadroya yardım için her vakit hazır bekleyen Magneto ise takıma dahil olur. Wolverine ise ekipte ayrı yeri olan kişilerden biri olmasının yanı sıra onun geçmişle olan mücadelesini ise ayrı perdeden seyretme fırsatı bulacağız.

37. Galaksinin Koruyucuları 2 / Guardians of the Galaxy Vol.2 (2017)

Vizyon Tarihi: 28 Nisan 2017 (Türkiye)
Yönetmen: James Gunn
Oyuncular: Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista
Tür: Aksiyon , Macera , Komedi
Süre: 2 saat 16 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.7

Artık birbirlerinin ailesi konumuna gelen ekip, galakside yeni maceralara atılıyor. Hem kendi galaksilerinin korumak için gayret sarfetmek ve güvenliğini sağlamak için savaş verirken hem de kendi kadrosundan olan insanları korumayı amaçlıyorlar.

Eski düşmanlarıyla bağlaşık olurken Starlord olan Peter Quill’in sırlarla dolu geçmiş perdesi aralanıyor ve çözüme kavuşmaya başlıyor. Filmin çizgi roman versiyonunda her insanoğlunun çok sevilmiş olduğu karakterler koruyucuların yardımına geliyor.

38. X-Men: Birinci Sınıf / X-Men: First Class (2011)

Vizyon Tarihi: 3 Haziran 2011 (Türkiye)
Yönetmen: Matthew Vaughn
Oyuncular: James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 2 sa 11 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.8

Yer altında bulunan ve gizemini koruyan mutantlar daha insanoğlu tarafınca deşifre olmamışken Magneto, Charles Xavier ve Erik Lensherr, yani Profesör X insan dışı fevkalade güçlerini keşfetmeye hazır genç delikanlılardır.

Mutantlarla antak kalma yaparak insanlığı ve dünyayı korumayı amaçlarken düşünce ayrılıklarına düşüp birbirlerinin düşmanları olacağından habersizlerdi.

Magneto Kardeşliği ve Profesör X’in X-Men’in dostluğundan sonra iki öncesiz düşmana dönüşen bu iki gencin hikayesi nesiller boyu anlatıldı. Sizi büyük bir heyecana sürükleyecek olan bu seriyi izlerken aksiyonun doruklarına ulaşabilirsiniz.

39. Kaptan Amerika: Kış Askeri / Captain America: The Winter Soldier (2014)

Vizyon Tarihi: 11 Nisan 2014 (Türkiye)
Yönetmen: Anthony Russo, Joe Russo
Oyuncular: Chris Evans, Samuel L. Jackson, Scarlett Johansson
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 2 saat 16 dk
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.8

Günümüzde geçen ve efsanevi Kaptan Amerika’nın devam filmi olan Kış Askeri serisinde bu sefer Rusya’ya uzanan bir maceraya şahit oluyoruz. SSCB zamanlarına dayanan bu filmimizde Steve Rogers, Nick Fury ve gizli saklı SHIELD örgütü yeni dünyaya ayak uydurmaya çalışırken toplumcu Rusya döneminde tam donanmayla eğitilen bir asker aslında tam anlamıyla her insana ve her yere ölüm saçmaktadır.

Donmuş bir gölde keşfedilen bu askere Winter Soldier yani Kış Askeri ismi verilmiştir. Neredeyse yenilmez olarak görülen bu askere karşı Kaptan Amerika, Kara Dul’u ve Falcon’u yanına alarak Kış Askeri denen bu ölüm makinasını durdurmaya çalışacaktır.

40. Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı / Captain America: Civil War (2016)

Vizyon Tarihi: 6 Mayıs 2016 (Türkiye)
Yönetmen: Anthony Russo, Joe Russo
Oyuncular: Chris Evans, Robert Downey Jr., Scarlett Johansson
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 2 saat 27 dakika
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.8

Sevdiğimiz ve üstün özelliklere haiz olan süper kahramanlarımız bu filmimizde düşünce ayrılığına düşüyorlar ve senenin savaşı başlıyor.

Yenilmezler olarak bildiğimiz süper kahramanlar kadrosu bir olay karşısında kifayetsiz kalınca ve başarısız olunca hükümet devreye girerek müdahale etmek ister. Hükümet insanları ve dünyayı korumanın bir denetim ve otorite altında olması icap ettiğini söyler. Bu söylemden sonra Yenilmezler ekibinde düşünce ayrılıkları ortaya çıkar.

Kaptan ABD yani Steve Rogers, bu şekilde bir şeyin olamayacağını ve bağımsız olması icap ettiğini savunurken, Tony Stark namı kıymet Iron Man ise şaşkınlık edici bir biçimde hükümetin dediğini doğrular ve öyle olması icap ettiğini savunur. İşte savaş buradan alevlenmeye başlayarak coşku ve aksiyon dolu sahneleriyle biz izleyicilerle buluşur.

41. Black Panther (2018)

Vizyon Tarihi: 16 Şubat 2018 (Türkiye)
Yönetmen: Ryan Coogler
Oyuncular: Chadwick Boseman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong’o
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 2 saat 14 dakika
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.8

T’Challa, Wakanda Krallığının genç veliahdı olarak bilinir. Babası öldükten sonra tahta geçmesi beklenen ve kral olan bu genç teknolojik açıdan çok gelişmiş ama izole yaşamak isteyen halkına sahiplenmek ve güvenlerini kazanmak ister.

Fakat bu zamanda eski düşmanlar ortaya çıkacaktır ve genç kralın halkını tehdit etmektedir. Bu durumda yapması ihtiyaç duyulan şey halkını güvenliğini sağlamak ve düşmanlarıyla savaşarak onları yenmektir.

Bu sayede halkına, enerjisini ve yeterliliğini kanıtlayabilecektir. Yeni nesil bir Marvel efsanesi olan bu film seyircisine çoğu sürpriz sunuyor.

42. Iron Man(2008)

Vizyon Tarihi: 2 Mayıs 2008 (Türkiye)
Yönetmen: Jon Favreau
Oyuncular: Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Terrence Howard
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.9

Playboy olarak nam salmış olan Tony Stark aslında çok zeki ve etkin bir mühendistir. Ülkesi için savaş füzeleri ve askeri malzemeler tasarlayıp yapan Stark, Afganistan’da bir savaş ürünü tanıtımı esnasında tutsak düşer ve tutsak edilir.

Kendisini alı koyan ve tutsak eden kişiler Stark’tan onlar için bir savaş füzesi yapmasını ister. Stark ise aklını kullanarak kendi için bir zırh tasarlar ve tutsak düşmüş olduğu yerden kurtulmayı amaçlar.

Bu saatten sonra artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır. Kadınlarla ve eğlenceyle dolu hayatından sonra Stark’ın bu hayatına adapte olmaya çalışması ise ayrı bir öykü olarak seyirci karşısına geçiyor.

43. X-Men: Geçmiş Günler Gelecek / X-Men: Days of Future Past(2014)

Vizyon Tarihi: 23 Mayıs 2014 (Türkiye)
Yönetmen: Bryan Singer
Oyuncular: Patrick Stewart, Ian McKellen, Hugh Jackman
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 8.0

İki öncesiz düşmanın kabiliyetlerini ve güçlerini birleştirdiği bu filmimizde mutantların soyu tükenmek üzeredir. Sentinel’ler yapmış olduğu korkutucu ve ölümcül katliamlardan sonra soyları tükenme tehlikesiyle yüz yüze kalan mutant topluluğun kurtarmak için çalışmalara başlanmıştır.

Charles Xavier ve Magneto hasım olmalarına karşın tek bir gaye doğrultusuna güçlerini birleştirecek ve mutantları kurtarmaya çalışacaklardır.

Bunun için zamanda seyahat yapmaları gerekir. Wolvarine kendinin iyileştirebildiği için zamanda yolcuğun ona birtakım yan etkileri olacaktır. Kitty Pryde’ın da sayesinde geçmişe gidecek olan Wolvarine, Sentiel’lerin mutantları yok etmek için kurduğu programı yok etmeye çalışacaklardır.

44. Deadpool (2016)

Vizyon Tarihi: 12 Şubat 2016 (Türkiye)
Yönetmen: Tim Miller
Oyuncular: Ryan Reynolds , Morena Baccarin , TJ Miller
Tür: Aksiyon , Macera , Komedi
Süre: 
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 8.0

X Men Origins: Wolverine’den görmeye alışkın olduğumuz pek sevilmeyen kahraman olarak tanınmış Deadpool bu kez karşımıza değişik biri olarak çıkıyor. Tim Miller proje yönetmenliğini üstlenirken, Marvel Stüdyolarında yaşam bulan Deadpool bizi yeni heyecanlara sürükleyecek. Filmin kadrosunda çoğu filmimizde aşina olduğumuz meşhur oyuncular yer alırken Deadpool gösterime süratli bir giriş yapıyor.

45. Thor: Ragnarok (2017)

Vizyon Tarihi: 27 Ekim 2017 (Türkiye)
Yönetmen: Taika Waititi
Oyuncular: Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Cate Blanchett
Tür: Aksiyon , Macera , Komedi
Süre: 
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 8.0

Geçtiğimiz senelerde üçüncüsünü izlediğimiz Thor efsanesi tam hızıyla devam ediyor. Bu kez bir yıkım olan Norse kıyametini göreceğiz. Çok büyük bir çekince altında olan Asgard ülkesinin tek umudu Thor’dur.

Ne yazık ki Thor tutsak düşmüştür ve yenilmez cazibeli ise onunla beraber değildir. Eğer Asgard kurtulmazsa oraya Ragnarok yargı sürecek ve Asgard’ın yıkım sonu olacaktır. Bu kıyameti ve yıkımı üzerine alan şahıs ise Hera olacaktır.

Thor, Asgard’ı kurtarabilmek için ilk ilkin serbest kalmalı ve enerjisini yeniden toplamalıdır. Bu sırada karşısına müttefiki Hulk çıkacaktır. Bol bolca aksiyon ve serüven sahneleriyle zamanın sinema gündemi oturmuş olan Thor efsane serisi seyirciye çoğu şey katacaktır.

46. Yenilmezler / The Avengers (2012)

Vizyon Tarihi: 4 Mayıs 2012 (Türkiye)
Yönetmen: Joss Whedon
Oyuncular: Robert Downey Jr. , Chris Evans , Scarlett Johansson 
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu
Süre: 
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 8.1

Marvel dünyasının en sevilen ve efsane olan süper kahramanları bir araya geliyor. SHIELD ismiyle tanınmış bir sulh örgütü dünyada ki kötülüklere ve insanlığın sonunu getirmek isteyen güçlere karşı bir şey yapmak talep eder ve çözümü süperkahramanları bir arada toplamakta bulur.

Bir çizgi roman efsanesi olan Yenilmezler yani The Avangers 1963 senesinde ilk yayınlandığından beri çok sevildi ve çok geniş bir fanatik kitlesine haiz oldu.

Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Robert Downey Jr., Chris Evans, Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Stellan Skarsgard ve Samuel L. Jackson, Mark Ruffalo gibi süper kahramanlara yaşam vermş oyuncularla dolu olan filmde, yönetmenliği Joss Whedon üstleniyor.

47. Galaksinin Koruyucuları / Guardians of the Galaxy (2014)

Vizyon Tarihi: 1 Ağustos 2014 (Türkiye)
Yönetmen: James Gunn
Oyuncular: Chris Pratt , Vin Diesel , Bradley Cooper
Tür: Aksiyon , Macera , Komedi
Süre: 
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 8.1

Peter Quill, çevrsinde maceracı yapısıyla tanınmış biridir. Bir gün büyülü ve ekstrem bir küreyi çalınca başı Ronan ile derde girer. Ronan ise kürenin fevkalade kuvvetiyle bütün dünyaya hakim olabileceğini düşünen fena bir karakterdir.

Star – Lord lakabıyla malum Quill, Ronan’dan kurtulmak isterken kendini ilginç bir topluluğun içerisinde bulacaktır. Bu topluluğa girince yaşamının bir daha eskisi gibi olmayacağın anlayan Quill atık Galaksinin bir koruyucusu olmuştur ve kadroya katılmıştır. Artık hepsinin rolü dünyayı ele geçirmek isteyen Ronan’ı durdurmaya çalışmak olacaktır.

48. Avengers: Sonsuzluk Savaşı / The Avengers: Infinity War – Part 1(2018)

Vizyon Tarihi: 27 Nisan 2018 (Türkiye)
Yönetmen: Anthony Russo , Joe Russo.
Oyuncular: Robert Downey Jr. , Chris Hemsworth , Mark Ruffalo
Tür: Aksiyon , Macera , Fantezi
Süre: 
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 9.1

Iron Man ve Kaptan ABD arasında olan anlaşmazlıktan sonra ikiye ayrılan yenilmez süper kahramanlarımız dünyanın öbür uçlarına savrulurlar ve birbirlerinden habersizlerdir. Kendi içlerinde dünyayı korumaya çalışmaktadır.

Bu sırada dünyada ebedi güç elde edebileceği taşların peşine düşen Thanos amacına ulaşmak üzeredir. Dünya için çok büyük bir tehdit olan Thanos’u yenebilmek için süper kahramanlarımız güçlerini birleştirmek zorunda kalacaktır.

En çok sevilen ve efsane kahramanlarımızın yeniden bir araya gelişinin ve dünyayı kurtarmak için savaşmalarını seyredeceğimiz coşku aksiyon ve serüven dolu sahneleriyle izleyiciyi büyüleyecek. Süper kahramanlarımıza yaşam veren ve görmeye alışkın olduğumuz simaları göreceğimiz filmimizde coşku dorukta olacak.

49. Deadpool 2 (2018) IMDb: Henüz Vizyonda Değil

Vizyon Tarihi: 18 Mayıs 2018 (Türkiye)
Yönetmen: David Leitch
Oyuncular: Ryan Reynolds, Josh Brolin, Morena Baccarin
Tür: Aksiyon , Macera , Komedi
Süre: 
Film hakkındaki yorumlara git / Fragman
IMDb Puanı: 7.9

İlk filmimizde coşku dolu maceralara koşarken izlemiştik Deadpool’u.

Bu sefer dünyayı ve insanlığı koruyarak kahramanlık yaşamını da sürdürürken öbür taraftan özel yaşamını da dikkatsizlik etmeyen Deadpool sevgilisi Vanessa ile sevinçli bir beraberlik yaşamaktadır. Hayatını bu şekilde sürdürürken aniden yine kendini maceranın içerisinde bulacaktır.

Cable’nin gelecekten gelmesi ve tehdit olarak görmüş olduğu bir evladı yok etmek istemesi Deadpool’u sıkıntılı bir yola sokar. Zorlu seçimlerin ve aksiyon sahnelerinin bolca olduğu filmimizde Deadpool hem sevilmiş olduğu insanları güvenliğini sağlamak için verdiği savaşı hem de dünyayı kurtarmak için verdiği sıkıntılı mücadeleyi gözler önüne seriyor.

Listemiz olan marvel fimleri, en son deadpool ile son buldu. Bunun yanısıra şayet güvenilir ve kaliteli bir film indirici arıyorsanız, film indirme programı makalemize bakabilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz!