Masaüstü ve Mobil’de TikTok Videolarını indirme

TikTok, ısırık büyüklüğündeki videoların hazinesidir. Hatta birtakım TikTok videolarını dostlarınızla paylaşmış olabilirsiniz. Peki ya daha sonrasında seyretmek suretiyle TikTok videolarını indirmek isterseniz?

Bu yazıda TikTok videolarını masaüstüne ve cep telefonuna iyi mi indireceğinizi göstereceğiz. Tahmin edebileceğinden oldukça daha kolay.

Neler Okuyacaksınız? →

Neden TikTok Videolarını indirmelisiniz?

Bir TikTok videosunu indirmek isteyebileceğiniz birkaç niçin var.

TikTok ebedi ve eşi benzeri olmayan bir eğlence akışıyla geliyor. Uygulamaların mahalli bir offline modu olmadığından, daha sonrasında internet bağlantınız olmadığında seyretmek istediğiniz klipleri indirebilirsiniz.

Ayrıca, mesajlaşma uygulamalarındaki linkler yerine videoları paylaşmayı da tercih edebilirsiniz.

TikTok da ancak dudak senkronizasyonu ya da aptalca videolar ile ilgili değil. Yemek pişirme dersleri gibi oldukça muhtelif videoları barındırır.

Bu nedenle, indirme işlevini, örnek olarak bir noktada tecrübe etmek istediğiniz yiyecek tarifini kaydetmek için kullanabilirsiniz.

Bu yazının ilerleyen bölümlerinde görüşeceğimiz gibi, TikTok öteki kişilerin videolarını direkt olarak indirmenize izin veriyor.

Bununla birlikte, TikTok’un politikalarından bağımsız olarak, insanların mahremiyetine dikkat etmeli ve bu şekilleri illegal amaçlarla kötüye kullanmamalısınız.

Masaüstü ve Mobil’de TikTok Videolarını indirme

Android ve iOS’ta TikTok Videolarını İndirme

TikTok, Android ve iOS uygulamalarında yerleşik bir indirme düğmesi sunar. Telefonunuzun mahalli deposunda izlediğiniz videoyu anında kaydeder.

Bir TikTok videosunu indirmek için ilkin programını başlatmanız gerekir. Henüz yapmadıysanız giriş yapın. İndirme opsiyonu ancak celse açtığınız sürece çalışır.

  • Ardından, kaydetmek istediğiniz videoya gidin ve ona dokunun.
  • Video oynatıcının sağ alt köşesinde bir avuç süratli hareket olacaktır.
  • Aradığınız hususiyet Paylaş düğmesinin altında. Seçin ve sonrasında Video Kaydet’e dokunun.

Uygulama, videoyu indirmeye başlamış olacak ve dosyayı derhal iletmek için toplumsal paylaşım linklerinden bir atlı karıncaya çekecektir.

Video telefonunuzun galerisine kaydedildiğinden, istemiyorsanız derhal paylaşmak zorunda değilsiniz. Sosyal simgeleri atmak ve video rulosundan videoya erişmek için geri dönebilirsiniz.

TikTok’tan bir video paylaştığınızda, uygulamanın kendiliğinden irtibat yerine video olarak gönderdiğini unutmayın. Bu nedenle, ancak bir toplumsal ya da mesajlaşma uygulamasında iletmek istediğinizde , Video Olarak Kaydet butonuna manuel olarak basmanız gerekmez .

TikTok Videoyu GIF Olarak İndirme

Ayrıca bir TikTok videosunu GIF olarak indirme seçeneğiniz de var. GIF Olarak Paylaş seçeneği, Videoyu Kaydet ile aynı satırın en sağında bulunur.

Dokunduğunuzda, TikTok klibi de beğeninize göre kırpmanıza imkân tanır. Sonuçtaki GIF’i telefonunuza kaydetmek için Generate (Oluştur) butonuna basın.

TikTok kullanıcılarının videolarını özelleştirme yeteneğine haiz bulunduğunu unutmayın. Bu durumda, Videoyu Kaydet düğmesi seyirciler için kullanılamaz. Çözüm olarak, telefonunuzun ekranını oynatırken kaydedebilirsiniz.

iOS’ta, kullanıcılar mahalli monitör kayıt seçeneğini kullanabilir.

  • Kontrol merkezine eklemek için, Ayarlar > Kontrol Merkezi > Kontrolleri Özelleştir ve Diğer Kontroller içinde, Ekran Kaydı tarafındaki yeşil artı düğmesine dokunun.
  • Kontrol merkezini yukarıya çekin, ekran kayıt düğmesine dokunun ve çıkın.

Ancak Android kullanıcıları, Android için mobil cihazınıza bu üçüncü taraf monitör kaydedicilerinden birine güvenmek zorunda kalacak.

Kullanmak için uygulamayı başlatın, videoyu oynatın ve kayıt butonuna dokunun.

Kullanıcıların TikTok videolarınızı indirmelerini, Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik kısmına gidip İndirmeye İzin Ver seçeneğini dönem dışı bırakarak engelleyebilirsiniz.

Masaüstünde TikTok Videolar Nasıl İndirilir? TikTok Video İndir

Mobil uygulamalarının aksine, TikTok’un indirme opsiyonu internet sitesinde mevcut değil. Bu nedenle, TikTok videolarını bilgisayarınıza indirmek için üçüncü taraf bir servisi kullanmanız gerekecektir.

TikTok Video indirici

TikTok Videos Downloader isimli bir internet sitesi bu üçüncü taraf hizmetlerden biridir. Herhangi bir TikTok videoyu özgün çözünürlüğünde kaydetmenize imkân sağlar. Tiktok video indirme prosedürü için yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey klibin linkini girmek.

Bir TikTok videosunun bağlantısını almak için internet tarayıcınızda açın ve sayfanın URL’sini en üstteki adres çubuğundan kopyalayın.

  • Bağlantıyı kurduğunuzda, TikTok Videos Downloader’a gidin.
  • URL’yi ortadaki dev metin kutusuna yapıştırın.
  • Click İndir ve şekli seçin. Bir video ya da MP3 ses dosyası olarak indirebilirsiniz.
  • Video, bilgisayarınızın İndirilenler klasöründe saklanacaktır.

Instant Google Chrome Uzantısı

Tiktok video indirme işlemine alternatif olarak, Instant adlı isimli bir Google Chrome eklentisi yükleyebilir ve kopyalama işleminden kaçının.

Instant arama, hem Instagram hem de TikTok’tan videoları favorilerinize eklemenizi ve indirmenizi sağlar.

Instant Arama’yı yüklediğinizde, Google Chrome’un sağ üst köşesinde yeni bir flaş simgesi göreceksiniz.

İndirmek istediğiniz TikTok videosunu ziyaret edin.

Klibi yer imlerine eklemek için Anlık düğmesine tıklayın.

Tekrar sağ tıklayın ve Seçenekler’i seçin. Anında kaydedilmiş bütün TikTok ya da Instagram videolarını bulacağın panoya yeni bir sayfa aç.

Bunları bilgisayarınıza indirmek için videonun ufak resminin üstüne gelin ve turuncu ok düğmesini tıklayın.

Bunun iki aşamalı bir prosedür olmasını istemiyorsanız, Anında Ayarlardan değiştirebilirsiniz.

Anında Arama panosunun sağ üst köşesinde, Tercihler düğmesini tıklayın ve “Kayıtlı videoları kendiliğinden bilgisayarınıza indir” seçeneğini açın.

Şimdi, Anında Arama, bir TikTok klibini kaydettiğiniz anda videoyu mahalli olarak masaüstünüze indirir.

Instant Arama derhal hemen öteki bir tarayıcı için mevcut değil. Ancak, Mozilla Firefox kullanıcıları TikTok Downloader isimli bir eklentiyi deneyebilir.

TikTok’u Kullanmaya Yeni Başlayanlar Kılavuzu

TikTok bugün internetin en gülünç videolarından kimilerine ev sahipliği yapıyor. Ve bu şekilleri kullanarak, en sevdiğiniz TikTok videolarını telefonunuza ya da bilgisayarınıza basitçe kaydedebilirsiniz.

TikTok’ta yeniyseniz ve bunun ne işe yaradığını ve iyi mi çalıştığını idrak etmek istiyorsanız, TikTok’u kullanmaya başlamak için başlangıç ​​kılavuzunu denetim etmekte yarar var.

Alternatif olarak TikTok videoları indirme şekilleri ile ilgili değişik bir öneriniz var ise yorum bölümünde bize bildirebilirsiniz.