Microsoft Gamescom 2022’ye Katılacağını Duyurdu

resim26597144
resim26597144

Microsoft üç sene aradan sonrasında ilk kez Köln’de gerçekleşecek Gamescom 2022’ye katılacağını açıkladı. Ancak Microsoft’un tam anlamıyla ne göstereceğine dair teferruat belirsizliğini koruyor. Öte yandan şirket, 12 ay içinde piyasaya sürülecek olan oyunların güncellemeleri ile alakalı detaylar da duyurdu.

Ağustos ayında gerçekleşecek olan Gamescom 2022 etkinliğinde Microsoft Xbox’ın katılım haberi basına yansıdı. Şirket tarafınca gönderilen mesajda; “Xbox ve Bethesda Games Showcase’imizin ardından, Almanya Köln’de gerçekleşecek olan Gamescom 2022 etkinliğine geri dönmekten coşku duyuyoruz.” ifadesi yer aldı.

Gamescom 2022 Ağustos Ayında Gerçekleşecek

Microsoft, Gamescom 2022 etkinliğindeki gösteri planları ile alakalı detay sağlayacağını açıkladı. Öte yandan Gamescom organizatörleri ise bu sene etkinliğe 250’den fazla firmanın katılacağını anlatım ediyor. Hatta THQ Nordic ve Koch Media gibi firmalar katılma planlarını da halka aleni olarak onayladı.

Öte yandan Sony, Nintendo, Activision Blizzard ve Take-Two markaları bu sene Gamescom’da yer almayacaklarını doğruladı. Ayrıca büyük yayıncıların sadece ufak bir sıralaması etkinlikte yer alıyor. Ubisoft, Bandai Namco ve Embracer gibi oyun geliştirici firmalar de listede mevcut.

Ancak İsveçli video oyun firması Embracer, eylül ayı için yeni bir büyük etkinliği de onayladı. Bu nedenle de 24-28 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek olan Gamescom 2022’de ne tanıtacağı merak konusu.

Diğer yandan çoğu yayıncının öteki Gamescom etkinliklerindeki gibi oldukça fazla şey yayınlamayacağı tahmin ediliyor. Bu sorun, COVID-19 pandemisinden bu yana şirketlerin gösterim öncesi oyun demolarını bırakmasıyla alakalı. Dolayısıyla ağustos ayında gerçekleşecek olan Gamescom 2022 etkinliğinde azca gösterim olması beklenenler arasında.

Microsoft Gamescom 2022’ye dair açıklamalarında ise şu detaylara yer verdi: “Dünyada ve bilhassa Avrupa’nın dört bir köşesindeki hayranlar, önümüzdeki 12 ay içinde Xbox’a gelecek duyurusu meydana getirilen birtakım oyunlar ile alakalı güncellemeler duyabilir. Aynı zamanda topluluk olarak yeniden bir araya gelme şansı elde edebilir.”

Bu bağlamda Xbox dünyanın dört bir köşesinde hayranlara hitap etmesi öne çıkıyor. Dahası bu açıklamanın Gamescom 2022 açılışı esnasında Microsoft’un gösterebileceklerine bir gönderme olduğu tahmin ediliyor.

Sizler 24-28 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek olan Gamescom 2022 ile alakalı neler düşünüyorsunuz? Büyük çaplı geliştiricilerin ve yayıncıların etkinliğe katılım sağlamamasıyla alakalı düşünceleriniz neler? Microsoft’un da yer alacağı Gamescom 2022 hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ile paylaşabilirsiniz.