Microsoft Outlook for 2011 Mac E-posta Kurulumu Nasıl Yapılır?

Mac için Outlook 2011: E-posta Kurulumu klavuzumuzu hazırladık ayrıntılı olarak anlatılmaktadır. MAC türü cihazlarda e-posta kurulumu problemi yaşayanlar için kapsamlı rehber.

Neler Okuyacaksınız? →

Microsoft Outlook for 2011 Mac E-posta Kurulumu Nasıl Yapılır?

1. Mac üstünde MİCROSOFT OUTLOOK uygulamasını açtıktan sonrasında üst menü çubuğunda bulunan TOOLS menüsünden ACCOUNTS menüsünü seçin.

Microsoft Outlook for Mac 2011 E-posta Kurulumu Nasıl Yapılır

2. Accounts (Hesaplar) bölümünü açtığınız da aşağıda belirtilen resimde ki gibi bir monitör göreceksiniz. Bu ekrandaki + (ARTI) işaretine basıp, oluşturulan menüden E-MAIL menüsüne tıklayın  ya da ” E-mail Account ” düğmesine basınız.

Microsoft Outlook for Mac 2011 E-posta kurulumu Türkçe anlatım

3. Yukarıda belirtilen adımı takip ettiğiniz de karşınıza aşağıdaki gibi bir monitör çıkacaktır, bu ekranda

E-MAIL ADDRESS (Eposta Hesabı) kutusuna e-posta adresinizi tam haliyle yazın. (Örneğin [email protected])

PASSWORD (Parola) kutusuna sizin belirlemiş olduğunuz ya da Bilgi İşlem Ekibiniz tarafınca size bildirilen şifrenizi girin.

USER NAME (Kullanıcı Adı) kutusuna e-posta adresinizi tam haliyle yazın. (Örneğin [email protected])

TYPE (Mail hesabı tipi) kısmına tıklayın ve gelen listeden POP’u seçin, standart ayarlarda IMAP olur.

INCOMING SERVER (Gelen Posta Kutusu) kutusunu mail.interbilgi.com şeklinde doldurun.

Örneğin sizin alan adınız interbilgi.com ise buraya mail.interbilgi.com yazmalısınız.

INCOMING SERVER bölümünün derhal altındaki Override Default Port (Varsayılan Bağlantı Noktası) bölümü ve Use SSL to connect (SSL kullan)bölümleri seçili olmasın. SSL kullanıyor iseniz internet sitenizde Use SSL to connect işaretli olacaktır.

OUTGOING SERVER (Giden Posta Kutusu) kutusunu mail.interbilgi.com şeklinde doldurun.

Örneğin sizin alan adınız interbilgi.com ise buraya mail.interbilgi.com yazmalısınız. (Buraya yazdığınız ile INCOMING SERVER kısmına yazdığınız aynı olmalı)

OUTGOING SERVER kutusunun derhal altındaki OVERRIDE DEFAULT PORT bölümüne bir kez tıklayın ve burası seçili hale gelsin.

Hemen karşısında bulunan 25 sayısının yerine 26 yazınız. Ya da hosting servisinizin belirlemiş olduğu SMTP portunu.

Şimdi ADD ACCOUNT (Hesap Ekle) tuşuna basın.

Microsoft Outlook for Mac 2011 E-posta hesabı ekleme

4. Aşağıdaki gibi bir monitör göreceksiniz. Hesabımız eklendi, fakat emniyet açısından bir iki ayar daha yapmamız gerekiyor. Şimdi ACCOUNT DESCRIPTION (Hesap açıklama) kısmına istediğiniz bir isim verin. (Örneğin Ofis e-posta adresi gibi)
Buradaki MORE OPTIONS … tuşuna basın.

Microsoft Outlook for Mac 2011 hesap ayarları

5. Buradaki AUTHENTICATION bölümüne tıklayın ve oluşturulan listeden USE INCOMING SERVER INFO seçeneğini seçin ve OK tuşuna basıp bu monitörü kapatın.

Buraya kadar bütün ayarları doğru yapılandırdığımız da e-posta hesabınız kurulmuş olacaktır, e-posta trafiğimizi artık MAC den denetim edebiliriz.

Microsoft’un hazırlamış olduğu Mac 2011 için Outlook’ta e-posta kurma bilgilendirici yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Yandex Outlook 2013 Mail Kurulumu yapmak için bu bağlantıyı takip edebilir ya da Yandex Mailleri Outlook’ta Kullanma makalemizi inceleyerek Yandex.Mail alt yapısını kullandığınız mailleri tanımlayabilirsiniz.

Mail kullanımlarında SPAM e-posta oldukça büyün ehemmiyet arz etmektedir. Bu sebepten maillerinizin spam klasörüne düşmemesi için Maillerin Spama Düşmemesi İçin İpuçları neler bunun ile ilgili malumat alabilirsiniz. Size spam e-posta geliyor ise bu hususta bir tedbir almak olası bunun için ise Spam E-postaları Durdurma ile ilgili ayrıntılı rehber makalemizi okuyabilirsiniz.