Microsoft Rolls

Microsoft Rolls Chrome, Microsoft’un tarayıcısı Edge’e büyük oranda hakim bulunmasına rağmen, Microsoft, Windows Defender Güvenlik Sistemine dayanan Windows Defender Chrome Uzantısı’nı kullanıma sunarak bundan yararlanıyor. Temel amaç, Microsoft’tan anlık koruma ile, hüviyet avı ve fena niyetli internet siteleri gibi çevrimiçi tehditlere karşı koruma sağlamanızdır.

Neler Okuyacaksınız? →

Microsoft Rolls Nedir?

Microsoft Rolls uzantısı, sadece şüpheli ve fena niyetli internet sitelerine karşı koruma sağladığından Chrome’u çalıştıran rastgele bir bilgisayarda çalışır. MacBook ya da Windows 10’da kullanabilirsiniz. Windows makinesinde çalışırken, bilgisayarda bulunan Windows Defender Güvenlik Sisteminden bağımsızdır.Ayrıca, Microsoft hesabınızla celse açmanıza gerek yoktur.

Microsoft Rolls Nedir?

Windows Defender Chrome Uzantısı iyi mi çalışır?

E-postadaki fena niyetli bir bağlantıyı tıklarsanız ya da sizi mali, şahsi ya da öteki titiz detayları ya da fena niyetli program barındıran bir internet sitesini ifşa etmenizi sağlayacak şekilde geliştirilmiş bir siteye giderseniz, Windows Defender Tarayıcı Koruması, onu devamlı olarak yenilenen fena niyetli URL’lere karşı denetler. Microsoft tarafınca bilinir.

Kötü amaçlı irtibat listeden biriyle eşleşirse, Windows Defender Tarayıcı Koruması, ziyaret etmek suretiyle olduğunuz internet sayfasının zararlı bulunduğunu bildiğinizi ve tek tıklamayla güvenilir bir halde geri dönüş sağladığınızı bildiren bir kırmızı uyarı monitörü gösterir. Ayrıca, zararlı sitelerin ve internet sitesinin durumunun anlık bir göstergesini de içerir.

Devre dışı bırakmak istediğiniz her zaman, uzantıda ki geçiş seçeneğini kullanabilirsiniz.

Uzantıyı buradan yükleyebilirsiniz.