Mobil Verilerde Android DNS Nasıl Değiştirilir?

Bu makalede, Android DNS’in Mobil Verilerde iyi mi değiştirileceği açıklanmaktadır. DNS (Alan Adı Sistemleri) alan isimlerini IP adreslerine çevirir. WiFi’te bulunduğunuzda DNS’de meydana getirilen değişimler kolaydır. WiFi tercihlerine girebilir ve hususi bir DNS adresi buraya yazabilirsiniz. Ancak, mobil veri mevzubahis olduğunda, bu şekilde bir seçenek yoktur.

Bu problem için kolay bir geçici çözüm, bir tatbik kullanmaktır. Google Play Store’da telefonunuzdaki DNS’yi değiştirmenize müsaade eden bir çok tatbik vardır. Ancak, bu uygulamaların bir çok sadece WiFi için çalışır ve geri kalanı kök erişimi yani root gerektirir.

DNS Changer , mobil verilere bağlanırken Android DNS’inizi değiştirebilmek için kullanabileceğiniz bedava bir Android uygulamasıdır. Daha fazla ilerlemeden önce, Android DNS’i mobil verilerde değişiklik yapmak kök olmadan değil, her vakit işe yaramaz. Bu tatbik Play Store’da bulabildiğim en yakın atış. Bununla birlikte, birtakım şebeke sağlayıcıları ile iyi çalışır ve ötekiler ile zayıf şekilde çalışır. Söylemek istediğim, birtakım DNS birtakım ağ sağlayıcıları için çalışıyor, bazıları ise çalışmıyor. Bununla birlikte, makaleye dalalım ve bu uygulamayı telefonunuzun DNS’sini mobil verilerde değişiklik yapmak ya da en azından tecrübe etmek için iyi mi kullanabileceğinizi görelim.

Neler Okuyacaksınız? →

Mobil Verilerde Android DNS Nasıl Değiştirilir?

Mobil verilerde Android DNS iyi mi değiştirilir özetlemek gerekirse anlatalım. Android DNS’yi mobil verilerde değişiklik yapmak için, Play Store’dan DNS Changer programını yükleyin. Uygulamanın bağlantısı bu yazının sonunda verilmiştir. Kurulduktan sonrasında bu uygulamayı başlatın. Uygulamanın iki bölümden oluşmaktadır; DNS Değiştirici ve Hız Testi.

DNS Changer bölümünden, belirlediğiniz bir DNS sunucusunu seçebilir ve ona bağlanabilirsiniz. Bu tatbik size DNS sağlayıcıları için aşağıdaki seçenekleri sunar:

  • Manuel giriş için hususi DNS
  • Google DNS
  • DNS’yi aç
  • Cloudflare DNS
  • Yandex DNS
  • Seviye3 DNS
  • Comodo Güvenli DNS

Bağlandıktan sonra, uygulamadaki metin ve buton rengi yeşile döner ve vaziyet çubuğunda faal bir VPN ağı gösterir. Hız Testi bölümünde, mevcut tüm DNS sunucularındaki hızı kontrol eden ve bu tarz şeyleri sıralayan hız testini çalıştırabilirsiniz. Oradan, istediğiniz rastgele bir DNS serverına geçebilirsiniz.

Bağlandıktan sonra, doğruluğunu sağlama için DNS sunucusunu denetim edebilirsiniz. Bunu yapmak için, OpenDNS serverına bağlanın ve https://opendns.com/welcome adresini ziyaret edin. OpenDNS’ye bağlıysanız, bunu onaylayacaktır.

Bu şekilde, Android telefonunuzun DNS’sini mobil verilerde değiştirebilirsiniz. Bu uygulamayı denetim edin ve sizin için çalışıp çalışmadığını bizlere bildirin. Ayrıca bölgenizi ve ağ sağlayıcınızı da dahil edin, bu ötekiler için faydalı olacaktır.

DNS Changer Nasıl Yüklenir?

Bu bağlantıyı kullanarak DNS Changer yükleme prosedürünü telefonunuzda gerçekleştirebilirsiniz.