Monster Alınır mı? – 2022

resim45078926
resim45078926

Monster, Türkiye’de maksimum tercih edilen oyun laptopu üreticilerinden birisi olarak dikkat çekmektedir. Bir Türk teknoloji firması olarak ön plana çıkan Monster, üretmiş olduğu ürünlerle adından laf ettirmeyi başarıyor. Bundan kaynaklı bilhassa yeni bir oyuncu laptopu almaya kabul eden kişiler, Monster alınır mı diye merak ediyorlar.

Bizler de bu yazımızda sizler için başta laptop modelleri olmak suretiyle Monster tarafınca üretilen ürünlere yakından göz atacağız. Böylece çoğu teknoloji kullanıcısının merak ettiği Monster alınır mı sorusuna yanıt vermeye çalışacağız. Şimdi gelin hep beraber öncelikle Monster tarafınca üretilen laptoplara daha yakından bakalım.

İçindekiler

Monster Laptop Alınır mı?

Monster, 2000 senesinde İlhan Yılmaz tarafınca kurulan bir teknoloji şirketidir. Şirket, ilk etapta bir bilgisayar markası olarak kuruldu. Bundan kaynaklı Monster, günümüzde genelde laptop modelleri ile ön plana çıkmaktadır. Ağırlıklı olarak oyun laptopları üreten Monster, Türkiye’deki laptop pazarında ciddi bir paya sahip. Bundan kaynaklı yeni bir laptop almaya kabul eden kişiler, Monster laptop satın alınır mı diye merak etmektedirler.

Her ne kadar oyun laptopu üreticisi olarak bilinse de Monster, yalnızca oyun laptopları üretmiyor. Şirket, kullanıcılarının bütçelerine ve gereksinimlerine göre muhtelif laptop modelleri üretiyor. Bu modeller, hitap ettikleri kitlelere ve donanımlarına göre değişik serilere ayrılıyorlar. Bundan kaynaklı Monster laptopları, kendi serileri içinde incelemek daha doğru olacaktır.

Monster Abra Serisi

Monster, bütün düzeyde bilgisayar kullanıcılarına hizmet vermeye çalışıyor. Bu doğrultuda şirket, giriş seviyesi oyuncu laptopları üreten en etkin şirketlerden birisi olarak dikkat çekiyor. Monster, temelde bütün serilerinde en aktüel donanımları kullanmayı hedefliyor. Böylece Abra serisinin modelleri de aktüel donanımlara haiz olarak kullanıcılarıyla buluşuyorlar.

Oyun laptopları için performans, yani donanımlar büyük ehemmiyet taşımaktadır. Aksi takdirde oyuncular, laptoplarından bekledikleri performansları alamıyorlar. Bundan kaynaklı Monster, her ne kadar Abra serisinde giriş-orta seviye oyuncu laptopları üretse de donanım konusu ile ilgili kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Çünkü şirket, belirttiğimiz gibi en aktüel donanımları kullanmaya çalışıyor.

Bunun yanı sıra Monster, neredeyse bütün serilerinde olduğu gibi Abra serisinde de kullanıcılarına cihazlarını özelleştirme imkanı sunuyor. Yani Monster Abra serisinin bir modelini satın almaya kabul eden kişiler, aleti satın alırken firmanın izin verdiği ölçüde donanımlarda değişim yapabiliyorlar. Tabii ki bu işlem, ücret dahilinde gerçekleşiyor.

Monster, Abra serisinin modelleriyle bütçesi gayet fazla olmayan oyunculara yüksek performanslı cihazlar sunmayı hedefliyor. Şirket, bu modellerde cihazların maliyetini düşürebilmek için dizayn konusu ile ilgili tutum yapıyor. Yani Abra serisinin modelleri, genelde sert plastikten üretilen kasalardan oluşuyorlar.

Ancak bu serideki laptop modellerinin tutarları göz önüne alındığında laptopların kasasının sert plastikten üretilmesi düzgüsel karşılanabilmektedir. Çünkü Monster, belirttiğimiz suretiyle Abra serisinde de donanım konusu ile ilgili olabildiğince iddialı davranıyor.

Monster Tulpar Serisi

Monster laptop almayı düşünen kişiler, genelde Tulpar serisinin modelleri alınır mı diye merak etmektedirler. Çünkü Tulpar serisi, modelleriyle orta-üst seviye laptop kullanıcılarına hitap ediyor. Bundan kaynaklı bu serinin modelleri, donanım konusu ile ilgili teknoloji kullanıcıları için fazlasıyla dikkat cazibeli geliyorlar.

Monster Laptop Alınır mı - Tulpar Serisi

Monster, öteki serilerinde olduğu gibi Tulpar serisinde de en aktüel NVIDIA ve Intel donanımlarını kullanmaya itina gösteriyor. Bunun yanı sıra şirket, Tulpar modellerinde dizayn konusu ile ilgili da titiz davranıyor. Monster, Tulpar modellerinde daha büyük ekranlar ve geniş klavyeler kullanmayı tercih ediyor. Yani bu serinin Abra serisinden farkı, monitör ve dizayn konusu ile ilgili ortaya çıkıyor diyebiliriz.

Bunun yanı sıra Monster, Tulpar modellerinde Abra modellerine göre genelde daha kuvvetli monitör kartları kullanıyor. İki serinin modelleri arasındaki performans farkı da burada ortaya çıkıyor diyebiliriz. Yani Monster’ın Tulpar serisi hem oyunlarda yüksek imaj performansı isteyen hem de render gibi kuvvetli monitör kartı gerektiren işlemler meydana getirecek kişilere hitap ediyor diyebiliriz.

Monster Semruk Serisi

Bazı oyuncular için kullanmış oldukları laptop, büyük ehemmiyet taşımaktadır. Oyuncular, laptoplarından üst seviye mükemmel bir performans bekleyebiliyorlar. Monster, bu beklentide olan kullanıcılarına Semruk serisinin modelleriyle hizmet veriyor.

Monster, Semruk serisinde kullanıcılarına en üst seviye oyuncu laptopu modelleriyle hizmet veriyor. Bu doğrultuda şirket, öteki serilere göre dizayn konusu ile ilgili büyük farklılıklar uyguluyor. Semruk serisinin modelleri, alüminyum kasalarla kullanıcılarıyla buluşuyorlar. Bunun yanı sıra bu serinin modelleri, monitör kalitesi konusu ile ilgili da öteki serilere göre büyük farklılık gösteriyorlar.

Monster, Semruk modellerinde donanım konusu ile ilgili da kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başarıyor. Çünkü şirket, işlemci ve monitör kartı konusu ile ilgili yeni nesil donanımları kullanmayı tercih ediyor. Ayrıca Monster, bu modellerde yüksek kapasiteli RAM ve SSD’ler kullanıyor. Böylece şirket, Semruk serisinde üst seviye performanslar sunan oyuncu laptoplarını kullanıcılarıyla buluşturuyor.

Monster Markut Serisi

Monster, her ne kadar oyuncu laptoplarıyla ön plana çıksa da yalnızca oyuncu laptopları üstüne üretim yapmıyor. Şirket, öteki laptop kullanıcılarının gereksinimlerini da göz önünde bulunduruyor. Bu doğrultuda Monster, Markut serisinin modelleriyle iş insanlarının gereksinimlerine makul laptop modelleri sunuyor. Bundan kaynaklı iş bilgisayarı alacak kişiler de Monster alınır mı diye merak edebiliyorlar.

Öncelikle firmanın Markut serisinde öteki serilere göre değişik bir dizayn anlayışı izlediğini belirtmeliyiz. Monster’ın oyuncu laptopları, genelde siyah ağırlıklı bir tasarıma sahipler. Bunun yanı sıra oyuncu laptopları, kalın ve taşınması zor olabiliyorlar. Bundan kaynaklı Monster, Markut serisinde iş insanlarını memnun edebilmek adına gri ağırlıklı ve daha hafifçe bir laptop tasarımı kullanmayı tercih ediyor.

Bunun yanı sıra şirket, donanım konusu ile ilgili gene olabildiğince iddialı davranıyor. Monster, Markut serisinde de en aktüel monitör kartı ve işlemci modellerini kullanmayı tercih ediyor. Ayrıca şirket, bütün iş insanlarının gereksinimlerine hitap edebilmek için yüksek kapasiteli RAM ve SSD kullanıyor. Böylece Monster Markut kullanıcıları, iş hayatlarında gerçekleştirdikleri bütün işlemler için laptoplarını rahatlıkla kullanabiliyorlar.

Monster Huma Serisi

Monster’ın bir öteki iş laptopları ürettiği serisi de Huma olarak karşımıza çıkıyor. Şirket, Markut serisinde yüksek donanımlı laptopları iş insanlarına sunuyor. Bunun yanı sıra Huma serisi ise iş insanlarının gereksinimlerine göre çeşitlilik gösteriyor. Yani şirket, bu seride yüksek donanımlı cihazlar sunmuş olduğu gibi daha düşük ölçüde laptop modellerini de kullanıcılarıyla buluşturuyor.

Huma serisinin modelleri, olabildiğince sade bir tasarıma sahipler. Bu sayede iş insanları, laptoplarını diledikleri yerde rahatlıkla kullanabiliyorlar. Ayrıca Monster, taşınabilirliği artırabilmek için bu serinin modellerini ince ve hafifçe bir halde üretmeye dikkat ediyor.

Monster Huma Serisi

Bunun yanı sıra Monster, Huma serisinde daha düşük donanımlı modeller üretiyor. Böylece şirket, makul fiyatlı laptop modellerini iş insanlarına sunabiliyor. Ancak bu serinin modelleri içinde de yüksek donanımlara haiz modeller bulunduğunu belirtebiliriz. Yani şirket, bu seride tamamiyle kullanıcılarının gereksinimlerine göre hizmet sunuyor.

Monster Laptop Modellerinin Avantajları ve Dezavantajları

Monster laptop alınır mı diye merak eden kişiler için firmanın laptop serilerini bilmek kafi olmayabilir. Çünkü teknoloji kullanıcılarının karar verme süreçlerine cihazların üstünlükleri ve dezavantajları büyük tesir etmektedir. Bundan kaynaklı Monster laptopların avantajlarını ve dezavantajlarını incelemekte yarar var.

İlk olarak Monster, bütün laptop modelleri için yaşam boyu bakım hizmeti veriyor. Yani Monster kullanıcıları, Monster servisleri üstünden bedava bakım hizmeti alabiliyorlar. Bu bakım hizmetine laptop temizliği ve genel denetim hizmeti dahil.

Bunun yanı sıra Monster, üretmiş olduğu laptoplarda olabildiğince iddialı. Bundan kaynaklı şirket, kullanıcılarına 15 gün koşulsuz iade garantisi veriyor. Yani kullanıcılar, cihazlarına rastgele bir zarar vermedikleri takdirde memnun kalmazlarsa 15 gün içinde iade talebinde bulunabiliyorlar. Ayrıca Monster, 30 gün içinde ölü px sorunuyla karşılaşan kullanıcılarına bedava açık oturum değişimi hizmeti veriyor.

Neredeyse bütün teknolojik cihazlarda olduğu gibi Monster laptoplarda da birtakım dezavantajlar mevcut. İlk olarak Monster laptopların birçoğunun sert plastik kasaya haiz bulunduğunu belirtelim. Bundan kaynaklı çoğu serinin modelleri, muhtelif darbeler karşısında savunmasız olabiliyorlar.

Bunun yanı sıra Monster, işlemci ve monitör kartı sıcaklığı konusu ile ilgili kullanıcılarını yeteri kadar memnun edemeyebiliyor. Şirketin eski nesil laptopları, düzgüsel seviyeden birazcık fazla ısınabiliyorlar. Ancak Monster, yeni nesil laptoplarında ısınma sorunun çözüldüğünü belirtiyor. Yine de çoğu Monster kullanıcısının yüksek sıcaklıktan şikayetçi bulunduğunu belirtmeliyiz.

Ayrıca seçmiş olduğunuz Monster laptopa derhal ulaşamama ihtimaliniz olabildiğince yüksek. Çünkü şirket, bütün modellerden stoklarında yeteri kadar tutmuyor. Bunun yerine Monster, sipariş üstüne kullanıcılarına diledikleri laptopu iletiyor. Bundan kaynaklı seçmiş olduğunuz Monster laptopa erişebilmek için siparişinizin üstüne bir müddet beklemeniz gerekiyor. Monster bu süreyi genelde 1 hafta ile kısıtlı tutmaya çalışıyor. Fakat bu süre bazen 20 güne kadar çıkabiliyor.

Monster Oyuncu Ekipmanları Alınır mı?

Monster, günümüzde yalnızca laptop üretimi yapmıyor. Şirket, aynı zamanda oyuncu ekipmanları da üretiyor. Bundan kaynaklı teknoloji kullanıcıları, Monster tarafınca üretilen oyuncu ekipmanları alınır mı diye de merak edebiliyorlar.

Şirket, ekipman konusu ile ilgili olabildiğince kapsamlı bir halde hizmet veriyor. Yani Monster tarafınca üretilen oyuncu klavyesinden laptop soğutucuya kadar çoğu ürünü bulmak mümkün. Şirket, bu ürünlerde genelde fiyat/performans odaklı hizmet vermeye çalışıyor.

Yani Monster, oyuncu ekipmanları konusu ile ilgili da kullanıcılarına yüksek düzeyde performansı makul fiyatlarla sunmayı hedefliyor. Nitekim Monster, çoğu ürününde etkin bir iş çıkartıyor diyebiliriz. Çünkü Monster oyuncu ekipmanlarını kullanan kişiler, genelde kullanmış oldukları ekipmanlardan memnun kalıyorlar.

Bu durumun en büyük etkeni, Monster’ın ürün kalitesi oluyor diyebiliriz. Bunun yanı sıra Monster, her bütçeye makul oyuncu ekipmanı sunmaya çalışıyor. Böylece Monster oyuncu ekipmanı almak isteyen kişiler, kendi gereksinimlerine ve bütçelerine hitap eden ekipmanları rahatlıkla bulabiliyorlar.

Ancak gene de Monster oyuncu ekipmanı alınır mı sorusunun yanıtını ürün bazlı vermek gerekiyor. Örneğin firmanın üst seviyedeki oyuncu mouse modelleri, yüksek düzeyde performans gösteriyorlar. Bunun yanı sıra giriş seviyesi için üretilen mouse modelleri ise beklenenin altında performans verebiliyorlar. Bundan kaynaklı Monster oyuncu ekipmanı tercihinde bulunurken seçilen ürün üstünden değerlendirme yapmak gerekiyor.

Genel Değerlendirme

Monster, fiyat/performans odalı laptop ve bilgisayar ekipmanı arayan kişileri genelde memnun etmeyi başarıyor. Fakat Monster ürünlerini satın almayı düşünüyorsanız bu aşamada ürün odaklı değerlendirme yapmanız gerekiyor. Örneğin şirket, belirtmiş olduğumuz suretiyle Abra serisinde dizayn üstünde durmak yerine kuvvetli donanımlar kullanmayı tercih ediyor. Bundan kaynaklı dizayn sizin için çok büyük ehemmiyet taşıyorsa Abra serisinin modelleri sizi hüsrana uğratabilir.

Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için seçmiş olduğunuz Monster modeli ile ilgili inceleme yapmanızı öneri ediyoruz. Sizler için hazırladığımız rehberimizde, Monster laptop serileri ile ilgili ayrıntılı bilgilere yer verdik. Böylece rehberimizi inceleyerek Monster laptop modelleri ile ilgili bilgili olabilirsiniz. Bunun yanı sıra Monster tarafınca üretilen oyuncu ekipmanlarına da değindik.

Sizler için Monster ürünlerini yakından incelemiş olduğumuz rehberimiz burada sona eriyor. Sizler de Monster ürünleri hakkındaki soru ve düşüncelerinizi aşağıda yer edinen yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.