Motorola Moto X30 Pro AnTuTu Puanı ile Rekor Kırdı!

resim83814089
resim83814089

Motorola yakın bir zamanda Moto X30 Pro modelinin tanıtılacağını resmi olarak duyurmuştu. Şirket, telefonu kısa süre içerisinde piyasaya süreceğinin sinyallerini de vermişti. Şirket şimdi de Moto X30 Pro modelinin AnTuTu puanını açıkladı. Açıklamaya göre Motorola Moto X30 Pro, AnTuTu testinden 1.1 milyon üstünde puan alarak üstün dereceli kırdı.

Motorola’nın yeni aleti yüksek AnTuTu puanıyla gündemde yerini almış oldu. Üstelik Moto X30 Pro piyasaya çıktıktan sonrasında popülerliğini daha da artıracak gibi duruyor. Kullanıcıların bu AnTuTu puanını göz önüne alarak aleti satın almaları da ihtimaller arasında yer alıyor.

Moto X30 Pro’dan Rekor AnTuTu Puanı!

Moto X30 Pro, piyasada olan tüm Android telefonlardan daha yüksek bir AnTuTu puanı alarak rakiplerinin önüne geçmiş oldu. Ayrıca X30 Pro, 1.113.135 puan alan Xiaomi 12S Pro’yu da geride bıraktı. Lenovo Çin’in Mobil Departmanı Genel Müdürü Chen Jin de bu mevzu ile alakalı izahat yaptı.

Jin, yaklaşmakta olan Moto X30 Pro’un AnTuTu puanını Weibo üstünden duyurdu. Ayrıca Jin paylaşımda Moto X30 Pro AnTuTu puanının olabildiğince yüksek olmasını bilhassa vurguladı. Moto X30 Pro’nun puanının ise 1.114.761 olduğunu bildirdi. Üstelik Xiaomi 12S Pro’dan daha yüksek bulunduğunu da ekledi.

Motorola Moto X30 Pro AnTuTu Puan Rekoru Kırdı!

Bilindiği suretiyle Xiaomi 12S Pro, Snapdragon 8+ Gen 1 sistem üstü çipe sahip. Aynı şekilde Moto X30 Pro da Snapdragon 8+ Gen 1 ile piyasaya çıkacak gibi gözüküyor. Günümüzdeki en kuvvetli çipler arasında yer edinen bu iki modelin liderlik için yarışacağı da tahminler arasında.

Moto X30 Pro, şimdiye kadar çıkan tüm Android telefonlardan daha yüksek puan alarak büyük başarı gösterdi. Hatta telefon, yüksek performansa haiz oyun telefonlarından bile daha yüksek puan almış oldu. Moto X30 Pro’nun 200 megapiksel sensörü, 125W süratli şarj özelliği ve 144 Hz yenileme hızının yanı sıra aldığı yüksek AnTuTu puanı, onu rakiplerinin üzerine taşımış oluyor.

Bu modele rakip olabilecek bir telefon ise gelecek günlerde tanıtılabilir. Asus ROG Phone 6’nın 5 Temmuz tarihinde tanıtılacağı ile alakalı haberler gündemde. Moto X30 Pro, Xiaomi 12S Pro ve Asus ROG Phone 6 arasındaki mücadelenin kazananı ise merak konusu.

Peki sizler Motorola Moto X30 Pro’nun üstün dereceli AnTuTu puanı ile alakalı neler düşünüyorsunuz? Motorola Moto X30 Pro hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.