Mükemmel Huzur Veren Ayetler [Daraldın mı? Derdin mi Çok]

Mükemmel Huzur Veren Ayetler

Yüreğiniz mi sıkılıyor, dardamısınız, işte huzur veren en hoş ayetleri sizler için derledik. Gelin görkemli ayetlere bakalım.

Daraldın mı?

Kalbin mi kırıldı?

Derdin mi çok?

Rahat değil misin?

Bak ne diyor Kuran-ı Kerim’de: Kalpler fakat Allah’ı zikretmekle huzur bulur. ”RAD:28”

ve sabret! Çünkü Allah iyilik edenlerin mükafatını yitirmez.‘Hud:115”

Tevbe 40: En zor zamanda bile mutlaka ümitsizliğe kapılma.

İnşirah Suresi ”(Ey Muhammed!) Senin göğsünü açıp genişletmedik mi? Belini büken yükünü üstünden kaldırmadık mı? Senin şânını ve ününü yüceltmedik mi? Şüphesiz güçlükle birlikte bir kolaylık vardır. Gerçekten, güçlükle birlikte bir kolaylık vardır. Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul. Ancak Rabbine yönel ve yalvar.”

İLGİLİ HABER

ALLAH’ın Deliline İşaret Eden Kuran’da Mucize Ayetler

En’am Suresi; 17. Ayet‘Eğer Allah seni bir zarara uğratırsa, onu kendisinden diğer giderecek yoktur. Ve şayet sana bir hayır verirse, (bunu da geri alacak yoktur). Şüphesiz O her şeye kadirdir.”

Al-i İmran 17. ayeti ” Sabreden, dürüst olan, huzurda boyun büken, hayra harcayan ve seher vaktinde Allah’tan bağış dileyenler (içindir). ”

Ra’d 28.Ayeti ”Bunlar, inanç edenler ve gönülleri Allah’ın zikriyle sükûnete erenlerdir. Bilesiniz ki, kalpler fakat Allah’ı anmakla huzur bulur. ”

Fecr süresinin 27,28,29,30. ayeti ”Ey huzura kavuşmuş insan! Sen O’ndan hoşnut, O da senden hoşnut olarak Rabbine dön. (Seçkin) kullarım arasına katıl ve cennetime gir! ”

Hakka süresinin 18. Ayeti ”(Ey insanlar!) O gün (hesap için) huzura alınırsınız; size ait hiç bir sır gizli saklı kalmaz. ”

Rahman süresinin 46.Ayeti ”Rabbinin huzurunda durmaktan korkan kimselere iki aden vardır. ”