Nacon’un yeni oyunu Terminatör evreninde geçecek

resim44545454
resim44545454

Steam yayıncısı Nacon Games, yeni oyunları duyurdu! Bu yeni oyunlar ise RoboCop: Rogue City ve Terminator Survival Project olarak yer alıyor. RoboCop: Rogue City Haziran 2023’de piyasaya sürülmesi hedefleniyor. Ancak Terminator Survival Project’in ise piyasaya sürülmesi daha uzak bir tarihte.

Nacon Games ‘in RoboCop: Rogue City, 1980’lerden kalma meşhur siborg polis memurunun başrolde olduğu yeni bir FPS olarak yer alıyor. Öte taraftan Terminator Survival ise kasvetli bir evrende makineler tarafınca yönetilen geleceğinde geçen bir yaşamdan kalma oyun olarak öne çıkıyor.

Nacon Games ‘in RoboCop: Rogue City, hem PC hem de konsollar için tasarlanmıştır. Konsollar için ise Playstation 5 ve Xbox Series X/S ile uyumludur. Ayrıca Terminator Survival Project ise Resistance’dan görevli stüdyo Teyon tarafınca geliştirilmektedir.

Nacon Games RoboCop: Rogue City, Hollywood’un En İkonik Film Serilerinden Biri

Nacon Games RoboCop oyunu 2023 senesinde piyasaya sürüleceği öngörüler arasında. Öte taraftan Terminator oyunu için hemen hemen net bir tarih mevcut değil. RoboCop: RogueCity’nin gösterilen fragmanda oyun ile alakalı birtakım detaylar yer alıyor. Aynı zamanda oyun ile alakalı açıklamalar da mevcut.

Açıklamalara göre RoboCop, klasik bir bilimkurgu, aksiyon-macera oyunu olarak öne çıkıyor. Aynı zamanda RoboCop, Hollywood’un en ikonik film serilerinden biri. Nacon Games ve Teyon ortaklığında, serinin DNA’sına sadık kalınmış. Böylece otantik bir RoboCop oyun tecrübesi ortaya kondu. Gelişiminde için MGM Studios da yer alıyor.

Öte taraftan oyuncuları, RoboCop’dan başka biri olarak oynamalarını elde eden özgün bir öykü ile buluşturuyor. RoboCop: Rogue City’de, iyi polis Alex Murphy acımasız suçlular tarafınca ölümcül şekilde yaralanıyor. Aynı zamanda yenilikçi doktorlar ise Murphy’yi “RoboCop” isimli suçla savaşan ve durdurulamaz bir siborg olarak bir araya getiriyor.

RoboCop: Rogue City, Detroit şehrinde geçiyor. Detroit kenti yıkımın eşiğinde yer alırken çözüm bir siborg subayı olan RoboCop’da buluyor. Kaynağa göre oyun yalnızca oynanışı ile değil, özgün filmin hedef kilitleme görsellerinin uygulanması ile de öne çıkıyor.

Öte taraftan Nacon Games 2023’de çıkacak RoboCop’dan sonrasında Terminator oyununu da duyurdu. Terminator Survival Project ile alakalı kısa bir fragman yayını ile öne çıktı. Ayrıca fragmanda ise Terminator Survival Project’in uzak bir gelecekte hem PC hem de konsollara geleceği duyuruldu.

Peki ya siz Nacon Games yeni oyunları RoboCop ve Terminator ile alakalı ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ile paylaşabilirsiniz.