Netflix Üyelik Ücreti – 2022

resim57164962
resim57164962

Dünyanın en tanınmış dizi ve film seyretme servislerinden biri olan Netflix üyelik tutarı ne kadar? Netflix platformunun abonelik için istek etmiş olduğu fiyat kaç TL? Eğer siz de bu soruların yanıtını arıyorsanız hazırlamış olduğumuz Netflix üyelik tutarı içerisinde ne olduğu tam size göre.

Yüzlerce özgün yapımın yanı sıra bir dünya film ve diziye haiz Netflix, ülkemiz de dahil çoğu yerde büyük bir ilgiyle karşı karşıya. Adını gün geçtikçe daha fazla duyduğumuz platform önümüzdeki dönemde de popülerliğini koruyacak gibi gözüküyor.

Hal böyleyken kullananların aklına fiyat ve Netflix üyelik tutarı ne kadar soruları takılıyor. Biz de sizler için her bir Netflix abonelik planını ele alan kapsamlı bir içerik hazırladık. İçeriğimizde Netflix üyelik tutarının yanı sıra planların özellikleri, Netflix üyeliği iyi mi oluşturulur sorusunun cevabı ve sıkça sorulan sorular bölümü bulunuyor. Hemen Netflix üyelik tutarı ne kadar sorusunun yanıtıyla içeriğimize geçelim.

İçindekiler

Netflix Üyelik Ücreti Ne Kadar? – 2022

Netflix Temel Plan FiyatNetflix Standart Plan FiyatNetflix Özel Plan Fiyat
45,99 TL69,99 TL93,99 TL

2022 senesinde Netflix üyelik ücretleri 45,99 TL, 69,99 TL ve 93,99 TL şeklinde değişim göstermektedir. Her bir fiyat değişik bir abonelik planına mukamele gelmektedir. Böylece değişik bütçelere makul değişik planlar ile platform, çoğu kitleye hitap etmektedir.

Netflix’in sunmakta olduğu İdeal ücretli plan olan Temel plan için aylık ücret 45,99 TL’dir. Daha fazla özelliğe ve yüksek kaliteye haiz Standart plan için aylık ücret ise 69,99 TL’dir. Netflix’in sunmuş olduğu en yüksek ücretli Özel planın fiyatı ise 93,99 TL’dir.

Netflix Temel Plan Özellikleri

ÖzelliklerNetflix Temel Plan
Aynı anda izlenebilen aygıt sayısı1
İnternetsiz kullanım için içerik indirilebilecek aygıt sayısı1
Maksimum çözünürlük480p
Dizi ve film izlenebilecek cihazlarBilgisayar, tablet, telefon ve televizyon
Mobil oyunlara erişimNetflix’in sunmuş olduğu bütün mobil oyunlar
Netflix Temel Plan fiyat45,99 TL

Netflix’in sunmuş olduğu İdeal fiyatlı plan “Temel plan” olarak anlatım edilmektedir. Üç abonelik türü arasından en düşük fiyat bu plandadır. Bu nedenle hususiyet olarak minimum avantajlı olan paketin de Temel plan bulunduğunu söylemek yanlış olmaz.

Aylık 45,99 TL fiyata haiz olan Netflix Temel plan, aynı anda ancak tek kullanıcıya kullanım imkanı tanımaktadır. Bu da ancak bir profil oluşturabileceğiniz anlamını taşır. Ayrıca internetsiz dizi ve film seyretmek için indirmeyi de tek cihaza yapmak mümkündür. Buna ayrıca en oldukça çözünürlük 480p olarak anlatım edilmektedir.

Tüm Netflix aboneliklerinde olduğu gibi bu planla platformda bulunan bütün içeriklere erişim sağlamak mümkündür. Bunların arasında diziler, filmler ve video oyunlarını sayabiliriz. Ayrıca bilgisayar, tablet, telefon ve tv üstünden platforma erişim sağlayabilirsiniz.

Netflix Standart Plan Özellikleri

ÖzelliklerNetflix Standart Plan
Aynı anda izlenebilen aygıt sayısı2
İnternetsiz kullanım için içerik indirilebilecek aygıt sayısı2
Maksimum çözünürlük1080p
Dizi ve film izlenebilecek cihazlarBilgisayar, tablet, telefon ve televizyon
Mobil oyunlara erişimNetflix’in sunmuş olduğu bütün mobil oyunlar
Netflix Standart Plan fiyat69,99 TL

Netflix’in orta ücretli planı olan Standart plan, Temel plana göre daha fazla avantaja sahiptir. Görüntü kalitesi ve kullanıcı sayısı gibi özellikler bu planda artış göstermektedir. Ancak birkaç hususta Özel plana göre daha azca avantajlı özelliğe haiz bulunduğunu söylemek mümkündür.

Aylık 69,99 TL fiyata haiz olan Netflix Standart plan, aynı anda iki şahsa kadar kullanım imkanı sunar. Bir öteki deyişle hesapta iki profil kurmak mümkündür. Üstelik internetsiz dizi ve film seyretmek için indirme imkanı da iki cihazda sunulmaktadır. Buna ayrıca en oldukça çözünürlük 1080p HD yani FHD olarak anlatım edilmektedir.

Tabii ki Netflix’te bulunan bütün içerikler bu planda da kullanıma sunulmaktadır. Bunların arasında film, dizi ve mobil oyunlar sayılabilir. Üstelik bilgisayar, tablet, telefon ve televizyondan içerikleri seyretmek mümkündür.

Netflix Özel Plan Özellikleri

ÖzelliklerNetflix Özel Plan
Aynı anda izlenebilen aygıt sayısı4
İnternetsiz kullanım için içerik indirilebilecek aygıt sayısı4
Maksimum çözünürlük4K Ultra HD
Dizi ve film izlenebilecek cihazlarBilgisayar, tablet, telefon ve televizyon
Mobil oyunlara erişimNetflix’in sunmuş olduğu bütün mobil oyunlar
Netflix Özel Plan fiyat93,99 TL

Netflix’in en yüksek kaliteli görüntüsünü sunan ve en etkin özelliklerine haiz olan Özel plan ile devam ediyoruz. Bu plan daha ilkin anlattığımız iki planın da üzerinde bir fiyatla sunulmaktadır. Ancak en kaliteli özellikler de bu plan ile kullanıcıya sağlanmaktadır.

Aylık 93,99 TL fiyata haiz olan Netflix Özel plan, aynı anda dört şahsa kadar kullanım imkanı sunar. Böylece aynı hesap üstünden dört değişik şahıs kendine ait profil oluşturabilir. İnternetsiz dizi ve film indirmek için de dört aygıt kullanması mümkündür. Bu planın en avantajlı yanı ise kuşkusuz imaj çözünürlüğüdür. Çünkü en oldukça çözünürlük 4K yani Ultra HD olarak anlatım edilmektedir.

Üç üyelik türünün arasındaki en pahalı abonelik türünde de bütün içeriklere erişim imkanı tanınmaktadır. Ayrıca televizyon, tablet, telefon ve bilgisayardan içeriklere erişmek mümkündür. Fakat bu planın en yüksek aylık tutara haiz bulunduğunu bir kez daha belirtmek gerek.

netflix-fiyat-guncel

Netflix Üyeliği Nasıl Oluşturulur?

Bir Netflix üyeliği kurmak için gereksinim duyduğunuz şeyler e-posta adresi, kredi kartı ya da geçerli bir ödeme yöntemidir. Netflix üyeliği kurmak için şu şekilleri takip edebilirsiniz:

 • Öncelikle Netflix’in resmi web sitesine (netflix.com) ulaşın.
 • Ardından ana sayfada bulunan kutucuğa e-posta adresinizi girin ve “Başlayın” seçeneğine tıklayın. Dilerseniz direkt olarak kayıt sayfasına (netflix.com/signup) da ulaşabilirsiniz.
netflix-hesap-acma
 • Daha sonra bir gizyazı oluşturun ve size makul olan planı seçin.
 • Bunun sonra geçerli bir ödeme tekniği ilave edin ve prosedürü tamamlayın.
 • Bu adımın sonra Netflix hesabınız açılmış olacaktır.

Netflix iptal etme prosedürü için ise değişik bir teknik uygulamanız gerekmektedir. Bu adımları öğrenmek için de sizler için hazırlamış olduğumuz ayrıntılı içeriğe göz atmanızı öneriyoruz.

Netflix Plan Değiştirme

Netflix kullanıcılarının sordurulmuş olduğu bir öteki mühim soru ise üyelik planı değişim yapma işlemidir. Sahip olduğu üyelik planını daha makul bir fiyatlı planla değişim yapmak isteyen birtakım kullanıcılar mevcuttur. Ayrıca tam bilakis daha fazla özelliğe erişmek isteyen kullanıcılardan da bahsedebiliriz. Her iki türdeki kullanıcının da gerçekleştirmesi gerek adımlar şunlardır:

 • Netflix sitesine ulaşın ve hesabınıza giriş yapın.
 • Daha sonra kullanıcı profilinizi seçin ve sağ üst bölümde bulunan menüden “Hesap” seçeneğini tıklayın.
 • Ardından hesap ayarları menüsü karşınıza çıkacaktır. Bu ayarlar arasından “Plan Ayrıntıları” sekmesine ulaşın ve “Planı değiştir” opsiyonu ile devam edin.
netflix-plan-degistirme
 • Daha sonra geçiş yapmak istediğiniz planı işaretleyin ve “Devam Et” düğmesine tıklayın.
 • İşlemi onayladıktan sonra planınız derhal değişecektir.

Netflix Ödeme Yöntemi Değiştirme

Kullanıcıların merak etmiş olduğu bir öteki mühim mevzu ise Netflix ödeme tekniği değişim yapma işleminin iyi mi yapıldığıdır. Eğer abonelik için kullandığınız kredi kartını ya da ödeme yöntemini değişim yapmak istiyorsanız bu prosedürü gerçekleştirmelisiniz. Bu prosedür için de plan değişim yapma ile benzer bir süreci takip edebilmek gerekmektedir. Şu adımları kullanarak Netflix ödeme yöntemini değiştirebilirsiniz:

 • İlk olarak Netflix hesabınıza ve profilinize giriş yapın. Daha sonra sağ üstte profil sembolünüzün bulunmuş olduğu menüden “Hesap” seçeneğini tıklayın.
 • Ardından karşınıza gelecek menüde “Üyelik ve Ödemeler” sekmesine göz atın. Burada “Ödeme bilgilerini yönet” ve “Yedek ödeme tekniği ekle” seçenekleri yer almaktadır. Eğer mevcud kartınızı değişim yapmak istiyorsanız “Ödeme bilgilerini yönet” opsiyonu ile devam edin.
 • Daha sonra kredi kartınız güncellemek için “Düzenle” seçeneğini tıklayın. Peşinden yeni kart bilgilerinizi girin ve güncelleyin. Eğer yeni bir ödeme tekniği eklemek istiyorsanız “Ödeme Yöntemi Ekle” seçeneğine de tıklayabilirsiniz.
 • Var olan karta ayrıca bir öteki ödeme tekniği eklemek için de “Yedek ödeme tekniği ekle” opsiyonu ile devam edin. Daha sonra kart bilgilerinizi girin ve prosedürü tamamlayın.
netflix üyelik tutarı ödeme yöntemi

Netflix Fiyatları: Sıkça Sorulan Sorular

Netflix kaç TL? (2022)

2022 senesinde Netflix kaç TL sorusunun cevabı 45,99 TL, 69,99 TL ve 93,99 TL olarak verilebilir. Temel planın tutarı 45,99 TL’dir. Standart planın tutarı 69,99 TL’dir. Özel planın tutarı ise 93,99 TL’dir.

Netflix kaç şahıs kullanabilir? (2022)

Abone olunan plan türüne göre değişim yayınlayan kullanıcı sayısı 1 ile 4 arasında değişmektedir. Temel plana abone olan kullanıcılar için ancak tek benlik kullanım mümkündür. Standart planda iki şahıs Netflix kullanabilir. Özel planda ise dört şahıs Netflix kullanabilir.

Netflix senelik üyelik var mı?

Netflix aboneliği senelik bir halde yapılmamaktadır. Ancak abone olduğunuzda her ay üyelik tutarı kartınızdan kendiliğinden çekilmektedir. Bir üyeliğin senelik fiyatı ise abonelik planınıza bağlı olarak 455,88 TL ile 935,88 TL arasında değişim göstermektedir.

Netflix talebe aboneliği iyi mi yapılır?

Netflix platformunda bir talebe üyeliği kampanyası bulunmamaktadır. Ancak platform, birtakım zamanlar bir ay bedava üyelik gibi kampanyalar sunabilmektedir.

Netflix bedava üyelik iyi mi yapılır?

Netflix platformunda bedava üyelik kurmak ancak kampanya dönemlerinde mümkündür. Bazı vakit Netflix kullanıcılarına bir ay bedava tecrübe etme versiyonu tarzında kampanyalar yapabilmektedir. Ancak bunun dışında bedava bir Netflix üyeliği kurmak olası değildir.

Netflix paketleri kaç kişilik?

Abonelik planına bağlı olarak Netflix paketleri 1 ile 4 şahıs arasında değişim gösterebilmektedir. Bu sayılar kullananların hesap içerisinde açabileceği profil sayısını göstermektedir. Örneğin, Özel plana haiz bir kullanıcı hesabında aynı anda dört profil içerik seyretme imkanı yakalar.

Netflix aynı anda iki şahıs girebilir mi?

Standart ve Özel plana haiz kullanıcılar aynı anda aynı Netflix hesabına giriş yapabilir. Ancak her iki kullanıcının da değişik profillere giriş yapması gerekmektedir. Çünkü aynı anda aynı profile giriş yapılması durumunda Netflix hata verecektir.

Netflix internete gerek var mı?

Eğer daha önceden telefon, tablet ya da bilgisayarınıza indirdiğiniz bir içerik var ise internetsiz bir halde izleyebilirsiniz. Ancak öncesinde indirmeyi gerçekleştirmediyseniz Netflix içerisinde ne olduğu oynatmak için web bağlantısına gereksinim duyacaktır.

Netflix Üyelik Ücreti: Genel Değerlendirme

Bu içeriğimizde sizler için 2022 senesinde Netflix üyelik tutarı ne kadar sorusunu ayrıntılı bir halde ele aldık. Netflix fiyatlarına ayrıca sorulan çoğu soruya da içeriğimizde yer vermeye çaba gösterdik. Sıkça sorulan sorular kısmında ise kısa bir halde Netflix üyelik tutarı hakkında en tanınmış soruları özetledik.

Siz de Netflix işlemleri hakkında sorularınızı aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Ayrıca içeriğimiz hakkında görüşlerinizi de bizimle paylaşmayı unutmayın!