Nothing Phone (1) Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

resim87352561
resim87352561

Ortaya çıkan bilgiler Nothing markasının ilk akıllı telefonu olan Nothing Phone (1) modelinin 12 Temmuz tarihinde resmi olarak tanıtılacağını gösteriyor. Telefon ile alakalı muhtelif söylentiler ve sızıntılar son birkaç haftadır çıkmaya devam ediyor. Nothing markasının resmi lansmanına yedi gün kala ise yeni bir hususiyet ortaya çıktı. Şirket tarafınca paylaşılan bir TikTok videosuna göre Nothing Phone (1) 120 Hz ekrana haiz olacak.

Nothing markasının resmi TikTok hesabı, telefonun yenileme hızıyla alakalı bir onaylama videosu paylaştı. Videoda, Phone (1)’in 120 Hz yenileme hızıyla geleceğini gösterdi. Paylaşılan video da Nothing Phone (1)’in yenileme hızını yayınlayan resmi bir delil oldu.

@nothing.tech

Reply to @robcanueto they do gonna

♬ original sound – Nothing

Nothing Phone (1) ile İlgili Ortaya Çıkan Bilgiler

Maksimum 120 Hz monitör yenileme hızına haiz olan Nothing Phone (1), 60 Hz ile 120 Hz içinde geçiş yapabilecek. Videoda da bu mevzuyla alakalı detay, ‘Ayarlar’ menüsündeki bir seçeneğin altında yer alıyor. Ayrıca daha ilkin Phone (1) ile alakalı yöntem özellikler de sızdırılmıştı. Sızıntılara göre Phone 1, 6.55 inçlik bir OLED ekrana haiz olacak.

Bunun yanısıra İngiltere merkezli firmanın kurucu ortağı Carl Pei, telefonun Snapdragon 778G çip setini içereceğini de doğruladı. Cihazın hafıza ve depolama alanıyla alakalı de birkaç iddia mevcut. Belirtilene göre Nothing Phone (1)’de, 12 GB’a kadar RAM ve 256 GB’a kadar depolama kapasitesi yer alacak.

Diğer yandan, Nothing Phone (1) ile alakalı kamera özellikleri de daha önceden ortaya çıkmıştı. Akıllı telefon, f/1.8 diyafram açıklığında 50 megapiksel ana sensöre haiz çift arka kameraya haiz olacak. Buna ek olarak, akıllı telefonun 60 FPS 4K videolar kaydedeceği de sızıntılar içinde yerini alıyor. Ayrıca Phone (1), bakışımlı alüminyum çerçevelere de haiz olacak.

Nothing Phone (1)’in en dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi de arka tarafında ‘Glif Arayüzü’ isimli LED ışıkları oluyor. Bu hususiyet de Phone (1)’i, öteki markalardan ayırmış oluyor. Ayrıca 45 W süratli şarj destekli 4.500 mAh pil de cihazda yer alacak. Nothing Phone (1)’in, Android 12 tabanlı NothingOS kullanıcı arayüzü ile çalışacağı da söylentiler içinde yer alıyor.

Nothing Phone (1)’in 12 Temmuz’da firmanın resmi YouTube ve toplumsal medya kanallarında canlı olarak yayınlanacağı tahmin ediliyor. Cihazın, ‘Return to Instinct’ isimli bir etkinlikte canlı olarak piyasaya sürülmesi planlanıyor. Telefonun fiyatıyla alakalı bir malumat hemen hemen mevcut değil. Ancak geçtiğimiz dönemde Amazon Almanya’da görüntülenen cihazın en düşük tutarının 470 euro olduğu belirtiliyor.

Peki sizler yeni çıkacak olan Nothing Phone (1) ile alakalı neler düşünüyorsunuz? Phone (1) hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.