Öğrenci İndirimi: En İyi Teknoloji Fırsatları – 2022

resim93152182
resim93152182

Pek çok şirket, ürün ve hizmetlerini öğrencilere indirimli olarak sunuyor. Üniversiteye dönüş için; teknolojik cihazlar, yazılımlar ve çevrimiçi hizmetlere makul şartlarla haiz olmanız adına, Türkiye’de de geçerli olan en iyi talebe indirimi ve teknoloji fırsatlarını listeledik.

Üniversite yıllarının hayatımızın en iyi yılları olduğu söylenir. Ancak öğrenciler ders kitapları, yeme, içme ve ara sıra arkadaşlarla geziler için sürekli para harcamak halinde kalır. Öğrenci olduğunuzda para sıkıntısı çekmeniz de gayet doğaldır.

Üstelik, bu finansal stres, derslerinizi geçme baskısını hissetmenizle daha da artabilir. Bu noktada dünyaca meşhur birtakım düşünceli firmalar sizin elinizden tutuyor ve ürünleri ya da hizmetleri için sundukları talebe indirimi ile sizi kusursuz teknolojik fırsatlarla bir araya getiriyorlar.

İçindekiler

Apple Öğrenci İndirimi

Apple çoğu ülkede öğrencilere ve eğitimcilere hususi indirimler uygulamaktadır. Türkiye de bu ülkeler içinde yer alıyor. Apple Türkiye’de satılan ürünlerinde aşağı yukarı %10’a varan tenzilat fırsatı sağlamaktadır. Üstelik bu indirimler içinde çok satılan Mac ve iPad gibi cihazlar da yer alıyor.

Şirket geçtiğimiz sene ABD, İngiltere ve Avrupa’daki öğrenciler için belirlenen hususi cihazları satın aldıklarında bedava bir Apple AirPods seti sunmaya başlamıştı. Üniversite talebesi ya da bir eğitmenseniz yeni bir MacBook veya iPad satın aldığınızda bedava bir çift AirPods sahibi olabiliyordunuz. Ancak bu kampanya şimdilik sona erdi. Gelecek dönemde benzer bir fırsat ile karşılaşmamız mümkün.

Ürünleri, çevrimiçi olarak ya da bir Apple Satış Mağazasından alabilirsiniz. Online olarak satın alıyorsanız, talebe kimliğinizi doğrulamanıza gerek yok. Fakat, bir Apple Mağazasından satın alıyorsanız, talebe kimliğinizi göstererek talebe olduğunuzu kanıtlamanız gerekiyor.

Apple’ın, eğitim indirimi kullanarak muayyen aralıklarla satın alınabilecek ürün sayısını sınırladığını unutmamalısınız. Bu sınırlar; yılda bir masaüstü, yılda bir Mac mini, yılda bir dizüstü bilgisayar ve her sene iki iPad’i içeriyor. Ayrıca talebe indirimiyle yılda iki tane aksesuardan fazla alışveriş yapmak da olası değil.

An itibariyle mühim birkaç fırsat ise şu şekilde:

  • iPad 9. Nesil – 7.199 TL yerine 6.767 TL
  • iPad Pro – 16.999 yerine 16.319 TL
  • iPad Air – 12.799 TL yerine 11.838 TL
  • MacBook Air – 25.999 TL yerine 23.999 TL
  • MacBook Pro – 27.999 TL yerine 25.999 TL
  • iMac – 26.999 TL yerine 25.379 TL

Buna ayrıca Apple Music hizmetinde de bir tenzilat sağladığını belirtmekte yarar var. Üniversite öğrencileri Apple Music hizmeti için 9.99 TL ödeme şansına sahip. Normal şartlarda bireysel üyelik tutarının 19.99 TL bulunduğunu belirtelim. Yani Apple %50’lik bir tenzilat imkanı tanıyor. Bu indirimin en çok 48 aya kadar sürdüğünü de belirtmekte yarar var.

Apple’ın talebe promosyonlarıyla alışveriş yapın.

Spotify Öğrenci İndirimi

Spotify, en tanınmış müzik ve podcast dinleme platformları içinde yer almaktadır. Aynı zamanda talebe indirimi sunan belli başlı birkaç şirketten biridir. Öğrenci indirimi ile Premium üyelik öğrencilere, düzgüsel fiyatı üstünden yüzde 50 indirimli sunuluyor. Şu anlık bu ücret 8,99 TL olarak karşımıza çıkıyor.

Şirket birtakım zamanlar ilk 3 ay bedava tecrübe etme fırsatı ya da bir aylık tecrübe etme kampanyası da uygulayabiliyor. Şimdi ise bir aylık bedava aboneliğin sonrasında ayda 8.99 TL’ye talebe üyeliği kurmak olası oluyor.

Kaydolmak için Spotify internet sitesini ziyaret edin, düzgüsel hesap bilgilerinizi kullanarak ya da Facebook üstünden Spotify’da celse açın. Öğrenci olduğunuzu talebe kimliğiniz ya da e-posta adresiniz ile ispat etmek için doğruluğunu sağlama programını tamamlayın.

İndirimler 12 aylık olduğundan öğrencilerin, bu 12 ayın sonunda üyeliklerini yenilemeleri gerekmektedir. Böylece indirimden faydalanmaya devam edebilirler.

Şu anda bir Premium üyeliğe haiz olan ama indirimden faydalanmayan öğrenciler, Spotify internet sitesinden malumat alarak bir sonraki yenileme tarihinde indirimden faydalanmaya başlayabilirler. Yani, ödemelerini talebe indirimini kullanarak gerçekleştirmeye başlayabilirler.

Hatırlatmak isteriz ki; öğrenciler indirimi öğrenmeden ilkin ödemesini yaptıkları Premium aylar için para iadesi alamamaktadırlar. Ayrıca, Spotify bu kampanyayı ancak üniversite ve yüksek tahsil öğrencileri için sunuyor. Bu nedenle lise ve daha alt kademelerde okuyan öğrenciler kampanyadan faydalanamıyor.

Spotify Premium’u talebe indirimi ile satın alın.

Adobe – Öğrenciler ve Eğitimciler İçin

Resim: Adobe

Adobe, varlıklı multimedya ve yaratıcılık program ürünleri sunan bir platformdur. Bu ürünleri öğrencilere ve eğitimcilere indirimli olarak deneyimleme şansı vermektedir. Özellikle Adobe araçlarını ve uygulamalarını sık sık kullanımı ihtiyaç duyulan bölümler için bu kampanyanın kusursuz bir fırsat bulunduğunu söyleyelim.

Özel tenzilat ile öğrenciler ya da eğitimciler, tam paket bir Creative Cloud aboneliğinde yüzde 33’ün üstünde tenzilat hakkı kazanıyor. Paket kapsamında 20’den fazla Adobe uygulamasına tam erişim ve 100 GB bulut depolama kapasitesi aylık 125,08 TL’den satışa sunuluyor.

Paket kapsamında sunulan Adobe programları içinde Photoshop ve Illustrator gibi çok sevilen resim düzenleme programları bulunuyor. Buna ayrıca Premiere Pro ve After Effects ile video tanzim etmek de bu paket vasıtası ile mümkün. Ayrıca Acrobat Pro, InDesign ve Lightroom gibi programlar da paket kapsamında sunulan tanınmış programlar içinde yer alıyor.

Üyelikler, Spotify uygulamasında olduğu gibi 12 aylıktır. 12 ayın sonunda öğrencilerin ya da eğitimcilerin üyeliklerini yenilemeleri gerekmektedir. Ayrıca Adobe’un öncesinde bedava yedi günlük tecrübe etme versiyonu imkanı sunduğunu da belirtmekte yarar var.

Okul tarafınca verilen bir e-posta adresine haiz olanlar, satın alma esnasında anında doğrulanacaktır. Ad, kurum ismi ve aktüel tarih (okul hüviyet kartı, transkript, tahsil faturası ya da hesap özeti) içeren bir belge de doğruluğunu sağlama için işinizi görecektir. Yalnızca bu indirimin ilk sene için geçerli bulunduğunu bilmenizde yarar var. İkinci yıldan itibaren abonelik 187,62 TL’lik bir fiyata sahip.

Öğrenciler için Adobe Creative Cloud satın alın.

Microsoft 365 – Eğitim Mağazası

Microsoft, birden çok fırsatı ve indirimi içeren kendi Öğrenci Mağazasına sahiptir. Yazılım tarafında ise, talebe Office 365’i bedava olarak indirebilirsiniz. Aynı zamanda indirimli bir halde Windows lisansı da satın almak mümkün. Bunun dışında Microsoft Mağazası için %10 tenzilat sunulmuş olduğu da anlatım ediliyor.

Microsoft’un Eğitim Mağazası, hem donanım hem de program satın alımlarında değişkenlik yayınlayan çoğu tenzilat sunuyor. Bu sayede öğrencilerin teknolojiye kavuşması konusu ile ilgili destekçi bir firma bulunduğunu söylemek pek de yanlış olmayacaktır.

Office 365’i bedava olarak indirmek için birkaç ön şart bulunuyor. Bunlardan ilki doğal ki talebe olmak. Ancak daha önemlisi bağlı bulunduğunuzu enstitü ya da kurumun Microsoft ile anlaşmış olması gerekiyor. Bu nedenle her öğrencinin Office 365’i bedava olarak kullanabileceğini söylemek pek doğru değil.

Eğer okulunuz kampanyaya kayıtlıysa okul e-postanız ile Microsoft 365’i bedava olarak edinebilirsiniz. Bu, Word, Excel, PowerPoint, OneNote ve hatta Microsoft Teams’e bedava olarak erişmenizi sağlar.

Microsoft 365’i bedava olarak indirin.

YouTube Premium Öğrenci Üyeliği

Öğrenciler için ekstra tenzilat yapan bir diğer platform ise YouTube oluyor. Günlük hayatta en çok ziyaret edilen internet siteleri içinde yer edinen YouTube, Premium üyelikler için öğrencilere ekstra tenzilat yapıyor. Bu sayede öğrenciler Premium avantajlarını daha makul fiyata kullanma şansı yakalıyor.

Bilindiği suretiyle YouTube Premium ile çoğu üstünlük sağlanıyor. Bunların içinde reklamsız bir YouTube tecrübesi en en mühim üstünlük oluyor. Ayrıca Premium üyelik kapsamında YouTube Music üyeliği de kullanıcılara tanınıyor. Böylece müzik dinlemek için de ek bir platforma üye olma zorunluluğu ortadan kalkıyor.

Ayrıca Premium hesaplar mobil uygulamalarda fonda oynatma hususi durumunu de kullanıyor. Tüm bunlara ayrıca offline video seyretmek de Premium hesap ile mümkün. Ancak bunun için videoları daha önceden indirmek gerekiyor.

YouTube talebe üyeliği sayesinde, öğrenciler neredeyse yarı yarıya indirimli üyelik hakkına haiz olabiliyor. An itibariyle talebe üyeliğinden faydalanan kullanıcılar 16,99 TL yerine 9,99 TL ödüyorlar. SheerID sistemi ile doğruluğunu sağlama gerçekleştiren platforma okul bilgileriyle giriş yapmak mümkün.

YouTube Premium Öğrenci Üyeliği satın alın.

Samsung – Eğitim Kampanyası

Samsung, öğrencilere ve eğitimcilere değişik kategorilerde muhtelif indirimler sunuyor. Öğrencilerin, çevrimiçi alışveriş esnasında .edu ya da .k12, e-postaları ile kaydolmaları gerekiyor. Böylece talebe indiriminden rahatlıkla faydalanabilirler.

Samsung’un talebe indirimleri için izlenmesi ihtiyaç duyulan birkaç adım mevcut. Bunlardan ilki yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi okul e-posta adresiyle siteye üye olmak. Sonrasında ise e-posta adresine gelen irtibat ile üyeliği doğrulamanız gerekiyor. Ardından talebe fırsatlarından istifade etmek mümkün.

Samsung çoğu ürününde talebe indirimleri sağlıyor gibi gözüküyor. Üstelik bu mamüller içinde telefon, televizyon, tablet ve SSD gibi kategoriler bile mevcut. Ayrıca bedava teslimat da kampanya kapsamında öğrencilere sunulan avantajlar içinde yer alıyor.

Samsung’un bu kampanyası ancak Türkiye’de geçerlidir. Şirket, diğer ülkelerde de değişik eğitim kampanyaları yürütüyor.

Samsung’un talebe tenzilat programı ile satın alın.

BluTV Öğrenci İndirimi

Öğrenciler için hususi tenzilat elde eden bir diğer platform ise Türkiye’de kurulmuş olan BluTV oluyor. Aydın Doğan Yalçındağ tarafınca kurulan BluTV çoğu dizi ve filme ev sahipliği yapıyor. Ayrıca dünya genelinde çoğu beğenilen dizi ve film de BluTV üstünden izlenebiliyor. BluTV’nin özgün yapımlarının da olabildiğince beğeni topladığını belirtelim.

BluTV talebe aboneliğinden faydalanmak için ancak bir e-posta adresine ihtiyacınız var. Eğer üniversite öğrencisiyseniz ve “edu.tr.” içeren bir e-posta adresine sahipseniz BluTV kampanyasından faydalanabilirsiniz. Bu e-posta adresini sitedeki kutucuğa girdikten sonrasında gelen kod ile üye olabilirsiniz.

BluTV kampanyası vasıtası ile üyelik neredeyse %50 indirimli bir halde sunuluyor. Normal şartlarda 34,90 TL olan ücret tenzilat ile 17,90 TL’ye düşüyor.

BluTV talebe indiriminden istifade etmek için tıklayın.

Sizin Öğrenci İndirimi Tavsiyeleriniz Var mı?

Gördüğünüz gibi, öğrencilere ve eğitmenlere, kıymetli indirimler sunan çoğu firma var. Ülkemizde etkinlik yayınlayan en mühim şirketleri ve platformları sizler için bir araya toplamaya çalıştık. İlerleyen dönemde bu şirketlerin sayısının daha da artacağını umuyoruz. Eğer sizin de eklemek istedikleriniz ya da önerileriniz var ise aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.