OnePlus 10T Tanıtımı için Resmi Tarih Verildi

resim97811985
resim97811985

OnePlus yeni telefonu olan OnePlus 10T modelinin tanıtım tarihini resmi olarak açıkladı. Ayrıca firma aynı etkinlikte OxygenOS 13 arayüzünü de tanıtacağını duyurdu. Şirketin açıklamış olduğu resmi tarih ise 3 Ağustos olarak anlatım ediliyor.

OnePlus uzun süre sonrasında karşı karşıya bir aktivite ile kamuoyunun karşısına çıkıyor. Şirketin son olarak karşı karşıya gerçekleştirdiği etkinlikte OnePlus 7T modelinin tanıtılmış olduğu belirtiliyor. Bu ürünün tanıtımı ise 2019 yılını işaret ediyor.

New York City’de gerçekleştirilecek aktivite 3 Ağustos günü Türkiye saati ile 17:00’da başlayacak. Yeni cihazın tanıtılacağı etkinlikte çarpıcı söz “Evolve Beyond Speed” yani “Hızın Ötesinde Geliş” olarak belirtiliyor. OnePlus paylaşmış olduğu basın bülteninde cihazın yalnızca süratli değil bunun yanı sıra “akıllı” olması için de çalıştıklarını dile getiriyor.

OnePlus 10T ve OxygenOS 13 Özellikleri

Şirket ürettiği akıllı telefonun işlemcisini de basın bülteninde duyuruyor. Belirtilene göre yeni OnePlus 10T şimdiye kadar ortaya çıkmış en kuvvetli Qualcomm işlemcisinden güç alacak. Snapdragon 8+ Gen 1 çip setine haiz olacak cihazın bereketlilik ve güç tüketimi konusu ile ilgili oldukça etkin olduğu da vurgulanıyor. Ayrıca yüksek performansın da OnePlus 10T özellikleri içinde yer alacağı belirtiliyor.

OnePlus 10T geçtiğimiz günlerde Geekbench testiyle ortaya çıkmıştı. Cihazın işlemcisine ayrıca 16 GB RAM desteğine haiz olduğu biliniyor. Ayrıca 160 W süratli şarj desteği de geçtiğimiz dönemdeki sızıntılarda ortaya çıktı. Depolama için ise 512 GB ihtimali gündemde.

Tahmini özellikleri içinde ise 6.7 inç boyutunda FHD+ AMOLED monitör ve 120 Hz yenileme hızı mevcut. Ayrıca 50 MP ana kameralı cihazın Sony IMX766 sensörü kullanacağı tahmin ediliyor. 8 MP ultra geniş açılı lens de cihazda yer alacak gibi gözüküyor.

New York’ta gerçekleşecek OnePlus 10T tanıtım etkinliğinde yer alacak bir diğer mevzu ise yeni OxygenOS 13 oluyor. Şirketin yeni işletim sistemi üzerinde emniyet unsurlarının daha da geliştiği anlatım ediliyor. Ayrıca güncellenmiş tasarımı ile kesintisiz ve süratli bir tecrübe yaşatacağı da belirtiliyor.

OxygenOS 13 ile sevilen birtakım özelliklerin de kullanıcılara sunulacağı aktarılıyor. Bunların içinde Always-on-Display ve Zen modu gibi özellikler yer alıyor. Ayrıca bu mod için optimizasyon ve geliştirmelerin yeni OxygenOS 13’de yer alacağı bildiriliyor.

Yeni OxygenOS 13 oyun, irtibat ve kişiselleştirme konusu ile ilgili da iyileştirmelere sahip. Ayrıca işletim sistemi öncelikle OnePlus 10 Pro modeli için piyasaya çıkacak. Yılın ilerleyen zamanlarında ise OnePlus 10T modelinde de kullanmak mümkün hale geleceği biliniyor.