OnePlus Ace Pro Çok Yakında Piyasaya Çıkacak

resim32934851
resim32934851

Çin merkezli akıllı aygıt üreticisi OnePlus, yeni çıkaracağı ürünlerle alakalı çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Şirket son olarak OnePlus 10T akıllı telefonunun resmi tanıtım tarihiyle alakalı ilan yapmıştı. Şimdi ise şirket, OnePlus Ace Pro için bir tanıtım zamanı verdi. Buna göre OnePlus Ace Pro tanıtımının 3 Ağustos’ta gerçekleşeceği duyuruldu.

Haberlere göre OnePlus, 10T ve OxygenOS 13’ü 3 Ağustos tarihinde tanıtacak. Ancak şirket, Çin’de bu tanıtımdan 3 saat ilkin diğer bir lansman daha gerçekleştireceğini bildirdi. Buna göre OnePlus Ace Pro’nun tanıtımının Çin saatiyle 19.00’da gerçekleştirileceği onaylandı.

OnePlus Ace Pro Özellikleri Neler Olacak?

Şirket, Ace Pro olarak adlandırılan yeni bir Ace serisi akıllı telefonun geleceğini resmen onayladı. OnePlus 10T’nin lansman zamanı belli olduktan sonrasında ise Ace Pro’nun lansman zamanı onay aldı. Bugün ise şirket, cihazın ilk görünümünü sergiledi. Buna göre de Ace Pro ile alakalı daha çok malumat almış olduk.

Şirketin paylaştığı görüntüye göre cihazın yeşil ve siyah olmak suretiyle iki renk seçeneğiyle geleceği gözlemleniyor. Bunun yanısıra cihazın ön tarafında merkezi olarak hizalanmış bir delikli düz ekranın olduğu söyleniyor. Telefonun arkasında ise kare şeklinde kamera modülünün olduğu gözlemler içinde yer alıyor. Ayrıca cihazın arkasında üçlü kamera ünitesinin ve bir de LED flaşının olduğu bilgisi yer alıyor.

Cihazın güç düğmesinin sağ tarafta, ses açma ve azaltma düğmelerinin ise sol tarafta olduğu da videodan anlaşılıyor. Bunun dışında cihazın ön kamerası için tek delikli bir oyuğa haiz olacağı da bilgiler arasında.

Tanıtım videosuna göre cihazın, Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemci modeline haiz olacağını anlıyoruz. Söylentilere göre ise Ace Pro’nun Full HD+ çözünürlüğe ve 120Hz yenileme hızına haiz olacağı bilgisi yer alıyor. Ayrıca cihazın 50+8+2 MP üçlü arka kamera ünitesine haiz olacağı ve 32 MP ön kamerayla gelmesi de beklentiler içinde mevcut.

Buna ayrıca Ace Pro’nun 6.7 inç AMOLED ekran, 16 GB RAM ve 512 GB’a kadar depolama alanına haiz olacağı da tahminler içinde yer alıyor. Ayrıca telefonun 150W süratli şarj desteği ve 4.800 mAh pil barındıracağı da anlatım ediliyor. Telefonun, lansman öncesinde firmanın resmi web mağazasında rezervasyonlar için listelendiği de görmek mümkün.

Şirket, Ace Pro ve 10T akıllı cihazlarını 3 Ağustos’ta resmi olarak tanıtacak. Ace Pro modelinin 10T’nin mahalli bir versiyonu olacağı da tahminler arasında. Ancak şimdilik bu hususta net bir yorum yapmak olası değil. OnePlus’ın, yeni çıkaracağı akıllı telefonlarla alakalı iyi mi bir başarı yakalayacağını ileriki zaman anlamış olacağız.