OnePlus, Nord ile Bağımsız Bir Marka Yaratmayı Planlıyor

resim53783391
resim53783391

Çinli akıllı telefon üreticilerinden biri olan OnePlus, orta segmentteki varlığını daha da genişletiyor. OnePlus, Nord ile orta derslik segmentinde büyümeyi planlıyor. Kaynaklara göre OnePlus tarafınca orta derslik piyasasında büyümek için belirlenen strateji Nord ile yeni bir marka yaratmak oluyor.

Normalde OnePlus sadece birinci derslik cihazları satışı gerçekleştiriyordu. Bunların içinde geçtiğimiz senelerde olabildiğince sükse yapan OnePlus 9 Pro gibi modeller yer alıyor. Ancak şirket, Nord modelleri ile orta derslik segmentinde bir başarı sağladı.

Piyasadaki en aktüel modeller içinde Nord CE 2, Nord CE 2 Lite ve Nord 2T yer yer alıyordu. Şimdi ise Nord’un bağımsız bir marka ya da alt marka olarak dönüşmesi laf konusu. Dahası Nord’un bağımsız bir firma olarak ele alınacağı belirtiliyor.

Kaynaklar ilaveten kendi benzersiz markasına, mağazalarına ve kadrosuna haiz olacağını da ekliyor. Böylece Nord telefonlarında OnePlus markası yer almayacak. Ancak Nord marka telefonlarından bahsederken “OnePlus’tan” ya da “OnePlus alt markası” gibi ifadesi yer alabilir.

OnePlus Orta Segment Varlığını Markalaşma ile Genişletiyor

2022 yılını yoğun bir lansman devri ile geçiren OnePlus, Nord serisinin genişlemesi ile dikkat çekmişti. Şimdi ise kaynaklar OnePlus Nord’un bağımsız bir marka olacağını ele alıyor. Bu markalaşma ile beraber firmanın öteki Çinli üreticiler aynı seviyeye geleceği kanaatleri yer alıyor. Örnek vermek gerek görülürse bu düzen Realme ile Oppo, iQOO ile Vivo, POCO ile Xiaomi olarak anlatım ediliyor.

Şimdiye kadarki markalaşmalar göze alındığında OnePlus Nord, tema rengi olarak aleni mavi kullanabilir. Ayrıca Nord markasının offline kanallara odaklanacağı ifadeler içinde yer alıyor. Yani yeni mekanlar, üçüncü taraf mağazalar ve öteki yetkili satıcılar ile ortaklıklar da laf konusu. Böylece kuvvetli bir offline mevcudiyet oluşturmaya devam edecek.

Kaynaklara göre OnePlus Nord sadece akıllı telefonlar ile sınırı olan kalmayacak. Akıllı telefonların yanı sıra TWS kulaklıklar, Bluetooth boyun bantları, akıllı saatleri ve aynısı öteki aksesuar ürünleri ile öne çıkacağı ifadeler içinde yer alıyor.

Tüm bu gelişmeler ile OnePlus’ın orta segmentteki varlığını genişleteceğine inanılıyor. Ancak bunun daha fazlası bulunduğunu düşünenler de mevcut. Fakat mevzu ile ilgili resmi bir malumat bulunmadığı için fazla bir ayrıntı mevzubahis değil. Bu nedenle resmi detayları beklememiz gerekiyor.

Siz OnePlus şirketinin Nord markası ile genişleme planları ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ile paylaşabilirsiniz.