Oppo Find X5 Serisine Yeni Bir Model Geliyor

resim69079611
resim69079611

Oppo, son zaman yeni telefon modelleriyle gündeme geliyor. Geçtiğimiz günlerde firmanın yeni katlanabilir cihazlarıyla alakalı iddialar ortaya çıkmıştı. Şimdi ise Oppo’nun yeni bir Find X5 serisini piyasaya süreceğiyle alakalı söylentiler var.

Digital Chat Station tarafınca meydana getirilen bir paylaşımda Oppo’nun bu sene birkaç aygıt üstünde çalıştığını iddia ediliyor. Güvenilir kaynaklar içinde bulunan Digital Chat Station, yeni bir Find X5 modelinin de yakında piyasaya sürüleceğiyle alakalı izahat yapıyor.

Yeni Find X5 Geliştirmesi İki Cihaza da Gelebilir

Digital Chat Station, ağustos ayında Find X5 serisine ait yeni bir telefonun piyasaya geleceğiyle alakalı tahminler paylaştı. Yeni cihazın Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setine haiz olarak kullananların karşısına çıkacağı söyleniyor. Fakat sızıntıda yeni Oppo Find X5 sürümünün yöntem özellikleri ile alakalı pek fazla malumat verilmiyor.

Şubat ayında tanıtılan Oppo Find X5 Pro Snapdragon 8 Gen 1 yonga setiyle gelmişti. Bunun yanısıra Çin pazarında Dimensity 9000 versiyonunu de almıştı. Sızıntıya göre Find X5’in yeni versiyonu ise Qualcomm’un bu zamana kadarki en kuvvetli yonga setine haiz olacak.

İddialar içinde yeni Oppo Find X5 güncellemesini hangi sürümün alacağıyla alakalı rastgele bir malumat yer almıyor. Standart Oppo Find X5 versiyonu Snapdragon 888 çipiyle piyasaya çıkmıştı. Serinin Pro versiyonu ise Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisine sahipti. Ancak iki cihazdan rastgele birinin Snapdragon 8+ Gen 1 geliştirmesi alması muazzam olmayacaktır.

Bunun yanısıra Digital Chat Station, bu sene piyasaya girecek öteki Oppo cihazlarıyla alakalı de malumat paylaştı. Kaynak, Oppo’nun 2022 senesinde çok sayıda ürünü piyasaya süreceğini iddia etti. Piyasaya girecek cihazlar içinde ColorOS 13’e haiz Dragonfly kod isimli bir telefon yer alıyor. Öte taraftan öteki aygıt ise White Swan kod isimli Find N2 şeklinde anlatım ediliyor. Ayrıca Oppo Band ve Oppo Watch 3 de çıkacağı iddia edilen öteki mamüller oluyor.

Find X5 Pro 6.7 inç AMOLED LTPO 2.0 QHD+ 120 Hz ekrana sahipti. Bunun yanısıra 12 GB’a kadar RAM, 512 GB’a kadar da depolama kapasitesini içeriyordu. Cihazın pil gücü ise 5.000 mAh şeklindeydi. Peki siz yeni Oppo Find X5 versiyonu ile alakalı neler düşünüyorsunuz? Konuyla alakalı düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.