Oppo Garanti Sorgulama – 2022

resim96332358
resim96332358

Oppo güvence sorgulama iyi mi yapılır? Eğer Oppo tarafınca bir telefon ya da aksesuar kullanıyorsanız bu problemin cevabını arıyor olabilirsiniz. Biz de bu nedenden dolayı sizler için Oppo güvence sorgulama prosedürü iyi mi yapılır konusunu detaylıca ele almaya karar verdik.

Teknolojik cihazlar alırken en öneli unsurlardan birisi kuşkusuz ürünün özellikleri oluyor. Ancak aygıt kadar mühim bir öbür neden markanın sunmuş olduğu garantiler ve teknik yardımcı olarak anlatım edilebilir. Bu hususta Oppo tarafınca üretilen bir telefona haiz kullanıcılar da güvence kapsamını merak etmekte. Ayrıca Oppo markasına ait bir aygıt alacak kişiler de güvence kapsamını merak edebiliyor.

Tam da bu nedenlerle Oppo güvence sorgulama iyi mi yapılır sorusunu sizler için detaylıca yanıtlamak istedik. İçeriğimizde güvence sorgulama iyi mi yapılır sorusuna ayrıca güvence takip edeni ile alakalı da birkaç malumat aktardık. Ayrıca güvence kapsamları ve süreleri ile alakalı da bilgiler vermeye çaba ettik. Şimdi sözü uzatmadan Oppo güvence sorgulama işlemine göz atalım.

İçindekiler

Oppo Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Doğrudan Oppo’nun resmi web sitesi üstünde ürünün güvence durumunu sorgulamanız mümkündür. Aynı zamanda bu site üstünden ürünün orijinalliğini de sorgulayabilirsiniz. Özellikle ikinci el bir Oppo aygıt alacaksanız orijinalliğini test etmek ve güvence durumunu görmek için bu araçtan yararlanabilirsiniz.

Oppo’nun “Orijinallik ve Garanti Durum Kontrolü” olarak sunmuş olduğu bu aracı isterseniz size sunduğumuz bağlantıdan isterseniz de Oppo’nun yardımcı sitesinden görüntüleyebilirsiniz. Sayfada sizden istenecek olan tek malumat ise IMEI ya da SN yani seri numarasıdır. Peki Oppo cihazlarda IMEI ya da seri numarası iyi mi bulunur?

Bu aracı kullanabileceğiniz Oppo cihazları telefon, saat, bilezik ve kulaklıkla sınırlıdır. Ayrıca 2020’den ilkin satın alınan mamüller için tam anlamıyla doğru bir netice veremeyeceği anlatım edilmektedir. En net netice için Oppo servis merkezleri ya da Oppo yardımcı kanallarına başvurabilirsiniz. Eğer cihazınızın seri numarasını bilmiyorsanız da aşağıda anlattığımız yöntemlerden yararlanabilirsiniz.

Oppo Garanti Sorgulama telefon

Telefon

Oppo’nun maksimum satılan aygıt türlerinden birisi akıllı telefonlar oluyor. Bu cihazlarda IMEI ya da seri numarası bulmak ise olabildiğince basit. İki değişik teknik ile Oppo telefonunuzdan IMEI numaranızı öğrenebilirsiniz. Öncelikle arama yöntemine göz atalım.

Arama ekranından “*#06#” kısa kodunu arayarak IMEI numaranızı öğrenebilirsiniz. Ancak birtakım cihazlarda bu kodun çalışmayabileceği anlatım edilmektedir. Böyle bir durumda ise “*#66#” kodu ile prosedürü tamamlamanız olası hale gelmektedir.

Buna ayrıca cihazın IMEI numarasını görmek için telefonunuzun ayarlar bölümüne de ulaşabilirsiniz. Ayarlar menüsünün en altında yer edinen Telefon Hakkında seçeneklerine dokunun. Daha sonra Durum menüsüne ulaşın. Son olarak karşınıza cihazınızın IMEI numarası çıkacaktır. Ayrıca aynı sekmeden telefonun seri numarasını da öğrenebilirsiniz.

Akıllı Saat

IMEI ya da seri numarasını öğrenebileceğiniz değişik bir aygıt türü ise akıllı saatler oluyor. Tabii ki bu cihazlarda da seri numarasını öğrenmenin çok sayıda yolu bulunuyor. Eğer Oppo Watch model bir akıllı saate sahipseniz ürünün seri numarasını aygıt olmadan bile öğrenebilirsiniz.

İlk olarak Oppo Watch cihazınızın kutusuna göz atabilirsiniz. Genellikle akıllı saat kutusunun alt kısmında S/N numarası yer almaktadır. Bu numarayı kullanarak güvence sorgulama prosedürünü tamamlayabilirsiniz. Ayrıca aynı kod güvence belgesinde de yer almaktadır.

Son olarak cihazın ayarlar menüsünden de seri numarasını denetim edebilirsiniz. Bunun için ilk ilkin Ayarlar, daha sonra Sistem ayarlarına girmeniz gerekmekte. Hemen sonra Hakkında menüsüne ulaşmalısınız. Bu menüde ise Seri Numarası seçeneğini görebilirsiniz.

Bileklik

Seri numarasını öğrenmek isteyeceğiniz bir öbür aygıt ise akıllı bileklikler oluyor. Oppo Band adlı bu bilezik de güvence kapsamında yardımcı sağlanan mamüller içinde yer alıyor. Bu nedenle cihazı garantiye göndermek için sorgulama yapabileceğiniz bir numaraya ihtiyacınız olabilir.

Oppo Band cihazınızın seri numarasını öğrenmek için aynı akıllı saatte olduğu gibi ürünün kutusunu inceleyerek başlayabilirsiniz. Kutunun altında ya da arka kısmında S/N numarası ile karşılaşmanız mümkündür. Ancak ürünün kutusu yakınınızda değilse öbür yöntemlere de göz atabilirsiniz.

İkinci teknik ise cihazın şarj cihazına bakmaktır. Şarj cihazının derhal üst kısmında ürünün S/N kodunu görebilirsiniz. Eğer şarj cihazı de elinizde mevcut değilse cihazın içerisinden seri numarasını öğrenebilirsiniz. Bunun için Ayarlar ve Band Hakkında seçeneklerini takip etmeniz gerekmekte. Daha sonra seri numarası karşınıza çıkacaktır.

oppo watch

Kulaklık

Garanti sorgulama prosedürünü yapmak isteyeceğiniz son aygıt türü ise kulaklıklar yani IoT ürünleri oluyor. Oppo’nun Enco serisi kulaklıkları da güvence kapsamında yer edinen cihazlar içinde bulunuyor. Bu nedenle bu mamüllerin de seri numarasını öğrenmek büyük ehemmiyet taşıyor.

Her cihazda olduğu gibi öncelikle ürünün kutusundan faydalanabilirsiniz. Cihazı satın aldığınız ve ürünü içerisinden çıkardığınız kutunun altında ya da arkasında seri numarasını görebilirsiniz. S/N şeklinde anlatılan bu kod genelde barkodun civarlarında konumlanmaktadır.

Buna ayrıca kulaklığınızın şarj kutusunda da seri numarasını bulmanız mümkündür. Bunun için iki değişik yere göz atabilirsiniz. İlk olarak kulaklık kutusunun alt bölümüne bir göz atmanızı öneri ediyoruz. İkinci olarak ise kutuyu açtığınızda size doğru bakan kapağın üst bölümüne bakabilirsiniz.

Oppo Garanti Kapsamı Nedir?

Oppo markası kullanıcılarına her ürünü için iki senelik güvence süresi sunmaktadır. Ana aygıt ve yanısıra gelen aksesuarlar için bu süre 24 ay olarak tanımlanmıştır. Aksesuarlara örneğin dahili pil, kulaklık, USB kablo ve şarj cihazı gibi araçlar gösterilebilmektedir. Eğer bu takıları ayrı satın aldıysanız onlar için de 24 aylık güvence süresine haiz olduğunuzu bilmeniz gerekmekte.

Şirket güvence kapsamını kullanım kılavuzuna makul kullanım ile tanımlamaktadır. Ayrıca direkt olarak Oppo Türkiye tarafınca ithalatı meydana getirilen mamüller için güvence desteği sunmaktadır. Eğer araç-gereç ya da işçilikten kaynaklı bir sorun var ise Oppo direkt olarak problemin düzeltileceğini belirtmektedir.

Bunun için ise yetkili servise ya da Oppo’ya başvurmalısınız. Ayrıca bu tamir sonra kalan güvence süresi süresince güvence devam etmektedir. Eğer üç aydan daha azca bir müddet kaldıysa da bu süre tamir tarihinden itibaren üç ay olacak şekilde sunulmaktadır. Ancak güvence hizmetinden istifade etmek için satmaca ya da güvence belgesi gerekliliği mevcuttur.

Oppo’nun güvence hizmetini sağlamadığı birtakım durumlar da laf konusudur. Eğer cihazda düzgüsel bir halde eskime ya da erozyon mevzubahis ise güvence kapsamı dahilinde tamir olası değildir. Ayrıca yanlış, hor kullanım ve kaza sebebiyle cihazın zarar görmesi de güvence kapsamına girmez. Bunların içinde bükülme, sıkışma, düşme, sıvı ile temas ya da ısı aralığının haricinde kullanım gibi durumlar yer almaktadır.

Buna ayrıca Oppo yetkili servisi haricinde meydana getirilen müdahaleler de güvence kapsamı dışındadır. Yani aygıt Oppo haricinde bir yerde onarım, parça ya da program değişimi gördüyse Oppo güvence desteği sunmamaktadır. Ayrıca ürünün seri numarası ya da IMEI numarası okunamaz haldeyse ve güvence belgesi yoksa da güvence desteği sunulmamaktadır.

Tüm bunlara ayrıca Oppo’nun güvence desteği sunmadığı birtakım aksesuarlar da bulunmaktadır. Cihazın kutusu, güvence kartı ve kullanım kılavuzu gibi aksesuarlar güvence kapsamında sayılmamaktadır. Tüm bu bilgiler ışığında Oppo’nun güvence desteğinde olup olmadığınızı anlayabilirsiniz.

oppo güvence kapsamı

Oppo Garanti Sorgulama: Servis Merkezleri

Oppo, değişik yöntemler ile tamir ve yetkili servis desteği sunmaktadır. Bunların içinde doğal ki direkt olarak elden teslim opsiyonu de yer almaktadır. Ancak dileyen kullanıcılar için kargo ile gönderim opsiyonu de etken bir halde mevcuttur. Özellikle yakınında Oppo yetkili servisi olmayan kişiler için bunun son aşama iyi bir alternatif bulunduğunu belirtelim.

Eğer size en yakın Oppo yetkili servisinin konumunu merak ediyorsanız Oppo’nun sunmuş olduğu araca göz atabilirsiniz. Türkiye’nin dört bir yanısıra yer edinen Oppo yetkili servislerini böylece keşfetmeniz mümkündür. Bu işletmelerin adreslerine ayrıca telefon numaraları ve çabalama saatlerine de ulaşabilirsiniz.

Ancak şayet kargo ile gönderiyorsanız Oppo’nun hazırladığı kurallara dikkat etmeniz gerekmektedir. Mümkün olduğunca sağlam bir halde cihazı paketlemeyi dikkatsizlik etmeyin. Çünkü Oppo kargo esnasında hasar gören ürünlerden görevli olmadığını açıkça beyan etmektedir.

Buna ayrıca cihazınızla beraber iletişim bilgileriniz ve aleni adresinizin de bulunduğu bir formu yetkili servise göndermelisiniz. Ayrıca ürünün yaşamış olduğu arızayı da Oppo’ya iletmeniz gerekmektedir. Buna ayrıca ürünün faturasının okunabilir bir kopyasını da Oppo’ya göndermeniz gerek. Telefon gönderiyorsanız şarj cihazı ve kablosunu da servise yollamalısınız.

Onarım esnasında ya da sonra veri kaybı yaşamanız muhtemeldir. Bu nedenle cihazı servise göndermeden ilkin yedeklemenizi öneri ediyoruz. Ancak verilerin silinmesini istiyorsanız bu prosedürü atlayabilirsiniz. Fotoğraf, video ve dosyalarınızı güvenliğini sağlamak için ise yedeklemenizi öneriyoruz.

Oppo Garanti Takibi Nasıl Yapılır?

Eğer cihazınızı Oppo’ya gönderdiyseniz ürünün tamir durumunu web üstünden takip edebilirsiniz. Bunun için Oppo’nun sunmuş olduğu tamir takip aracını kullanmanız yeterlidir. Onarım durumunu sorgulayabileceğiniz bu araca IMEI numarası ve gerek görülürse servisten aldığınız tamir takip numarasını girmelisiniz. Bu aracın son 185 gündeki verileri depoladığını da unutmayın.

Ancak mevzuyla alakalı daha ayrıntılı malumat almak istiyorsanız ya da vasıta ile istediğiniz sonuca ulaşamadıysanız Oppo yardımcı hatlarına başvurmanızı öneriyoruz. Bunun için e-mail, telefon ya da canlı söyleşi şekillerinden yararlanabilirsiniz.

Oppo Garanti Takibi

Oppo Garanti Uzatmak Mümkün mü?

Oppo markası cihazlarında güvence süresi uzatma desteği sunmuyor gibi gözüküyor. Bu nedenle 24 aylık sürenin sonunda cihazlar güvence kapsamından çıkmaktadır. Bu süreden sonra ise mamüllerin onarımları için yetkili servise ücret ödemeniz gerekmektedir.

Şirket akıllı telefon modellerinin parçaları için olabildiğince muhtelif fiyatlar sunmaktadır. Ayrıca tahmin edebileceğiniz suretiyle bu fiyatlar üründen ürüne farklılık göstermektedir. Şirketin sunmuş olduğu önerilen ürün fiyatlarına göz atmak için sitede yer edinen aracı kullanabilirsiniz.

Ayrıca firmanın internasyonal sunmuş olduğu bir güvence desteği paketi bulunmaktadır. Uluslararası Garanti Servisi ismini verdiği bu yardımcı ile cihazların resmi olarak satılmış olduğu ülkelerde güvence hizmetlerinden istifade etmek mümkün. Ancak bu desteğin sadece belli cihazlarda geçerli olmaktadır. Oppo Find X, Find X2, Find X3, Find X5, Find X Automobili Lamborghini Edition ve Reno 10x Zoom modelleri bu güvence kapsamındadır.

Oppo Garanti Sorgulama: Genel Değerlendirme

Bu içeriğimizde sizler için Oppo güvence sorgulama prosedürünü ayrıntılı bir halde ele aldık. Oppo güvence sorgulama işlemine ayrıca güvence süreciyle alakalı aklınıza takılacağını düşündüğümüz sorulara cevap vermeye çaba ettik. İçeriğimizi okuduktan sonra aklınızda bir sual kalmadığını umuyoruz.

Oppo güvence sorgulama içeriğimiz burada sona eriyor. Eğer Oppo güvence sorgulama ile alakalı bir sorunuz var ise aşağıda yer edinen yorumlar bölümünden belirtmeyi unutmayın. Ayrıca içeriğimiz ile alakalı görüşlerinizi de aşağıdaki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.