Oppo Piyasaya İki Yeni Katlanabilir Telefon Sürebilir

resim53129645
resim53129645

Oppo, ilk katlanabilir telefonunu 2021 yılının aralık ayında Oppo Find N olarak piyasa sürmüştü. Şimdi ise Oppo, kısa sürede piyasaya sürmek istediği iki yeni katlanabilir telefon üstünde çalışmalarını sürdürüyor. Şirket klasik telefon tasarımlarının yanı sıra yeni nesil telefonlarla alakalı de tasarımlarını hazırlamaya devam ediyor.

Oppo’nun Find N telefonu, piyasaya girmiş olduğu 1 ay içerisinde olabildiğince rağbet görmüştü. Bu nedenle şirket, telefonun siparişlerine yetişemeyecek duruma gelmişti. Şimdi ise Oppo, Find N tasarımına benzer iki telefon daha çıkartarak geçmişte yaşamış olduğu ilgiyi tekrar toplamayı hedefliyor.

Oppo’nun Çıkaracağı Telefonların Özellikleri Neler Olacak?

Oppo’nun çıkaracağı telefonlarla alakalı son raporlara göre, telefonlardan biri kapaklı bir tasarıma haiz olacak. Diğer telefonun ise kitaba benzer şekilde katlanan bir tasarımı olacak. Yine raporlara göre bu cihazlardan biri olan kapaklı dizayn Samsung Galaxy Z Flip’e benzer şekilde çalışacak. Ayrıca bu telefona da Dragonfly kod adının verildiği söyleniyor. Ancak cihazın reel isminin hemen hemen belli olmadığı da gelişmeler arasında yer alıyor.

Oppo’nun piyasaya sürmeyi düşündüğü telefonlarından birinin Qualcomm Snapdragon çipine haiz olacağıyla alakalı iddialar var. Diğer telefonun ise MediaTek Dimensity serisinden bir çip içerme ihtimali var. Hangi çip olursa olsun cihazın aktüel bir işlemciye haiz olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca telefonların 120 Hz yenileme hızına haiz olacağı da iddialar arasında yer alıyor.

Bunun yanında, Oppo’nun çıkaracağı bu iki telefonlarının kalınlığı ve ağırlığının daha azca olacağı da iddialar arasında. Bilindiği suretiyle bu telefonların en mühim unsurlarından birisi de menteşe. Oppo’nun çıkaracağı telefonların kalınlığının yanı sıra menteşe yapısı da daha gelişmiş olacak. Artık bu iki telefon da yeni bir menteşe yapısına haiz olarak kullananların karşısına çıkacak.

Oppo’nun çıkaracağı telefonlardan birinin Oppo Find N’nin yeni nesil versiyonu şeklinde olacağı da söylentiler arasında yer alıyor. Bu senenin başlarında Oppo’nun Avrupa ve Asya bölgelerinde iki telefonu kontrol ettiğiyle alakalı bilgiler de var. Ayrıca bu telefonların lansmanı da bu sene içerisinde gerçekleşecek gibi gözüküyor.

Şirketin yüksek performanslı bu iki telefonu ilerleyen aylarda tanıtacağı tahminler arasında. Peki sizler Oppo’nun çıkaracağı yeni telefonlarla alakalı neler düşünüyorsunuz? Oppo tarafınca tasarlanan iki yeni katlanabilir telefon hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.