Patenti Alınmış En Garip 18 icat


Patenti alınmış en ilginç icatları merak ettiniz mi? Av tuzaklarından, böcek eğzersiz aletlerine kadar enteresan icatlar mevcut ve üstelik bunlara patent alınmış.

Öncelikle patent ne bunu açıklayalım. Patent, Türk Dil Kurumu ‘nun açıklamasına göre ” icat belgesi, uyruğunu belirten belge ” olarak açıklanmıştır.

Neler Okuyacaksınız? →

Peki patenti alınmış en ilginç 18 icat nedir?

1. Av Tuzağı

en ilginç patent av tuzağı patenti

1897’de geliştirilen av tuzağı kostümü ava çıkan kişilerin bu köstüm ile gizlenerek avlarını ürkütüp kaçırmaması için yapılmış. Bu şekilde avlar öküzden korkmadığı için avcılar rahatlıkla avlarını avlaya biliyorlarmış.

2. Kusma pisuvarı

en ilginç patent kusma pisuvarı patenti

1998’de meydana getirilen kusma pisuvarı, alkol almış kişiler için tasarlanmış. Alkol aldıktan sonrasında kusacak sarhoşlar için wcye eğilme durumunu yok eden bu pisuvarda, dengede duramayan sarhoşlar için tutunma kolları da mevcut.

3. Sabitlenen peruk

Kellik sorunu yaşayanlar için 1997’de geliştirilen bu icat, kafa tasına vidalar ile sabitlenen bu peruk icatı ile kellik sorunu yaşayanların sorununa kökten çözüm getiriyor bir nebze.
Ancak vidaların ilerleyen zaman beyne zarar verebildiği söyleniyor.

4. Havalı yatak

1989 senesinde geliştirilen bu yatak, bilhassa bekâr erkekler için son aşama kullanışlı, döşek toplama derdi yok. Helyum dolu olan döşek üstünde bir ağırlık olmadığı zaman, tabii olarak, havalanıp tavana yapışıyor. Böylelikle dağınıklık derdi kalmıyor, kullanan şahıs için.

En ilginç patent havalı döşek patenti

5. Böcek egzersiz aleti

en ilginç patent böcek egzersiz patenti

Patenti 1988 senesinde alınan böcek egzersiz aleti, böceklerin egzersiz yapabilmesi için tasarlanmış. Ayrıca böceklerin daha dinamik bir yaşama haiz olması amaçlanmış.

6. Pilot güvenliği kıyafeti

en ilginç patent pilot güvenliği giysisi patenti

1918’de geliştirilen bu kıyafet, uçağın düşmesi durumunda kokpite bulunan pilotun zarar görmemesi için geliştirilmiş ve patenti alınmış. Ancak düşünüldüğü gibi pek etkin olamamış.

7. Tek Kişilik helikopter

en ilginç patent Tek Kişilik helikopter

1977 senesinde meydana getirilen bu helikopter ulaşım problemine deva gibi gelebilecek bir icat. Pedalların hareketi ile uçabilen helikopterin sorunu ise insanların helikopterin gereksinim duyduğu hızda pedal çevirememesi.

8. Losyon sürücü

en ilginç patent losyon sürücü

Losyon sürmek istiyorsunuz fakat kimse yok size destek olacak o halde bu icat sizin için desek doğru olacaktır. 1995’de meydana getirilen bu icatta, yapmanız gereksinim duyulan icatın ucundaki eldivenin losyona sürmeniz ve daha sonrasında vücudunuzda ulaşamadığınız bölgelere icat yardımı sürmeniz yeterli.

9. Olta tutucu

1961’de geliştirilen bu icat, hem balık tutmak hem de diğer işlerle uğraşmak isteyenler için yapılmış.

10. Taşıması basit silah

en ilginç patent Taşıması basit silah

1953 senesinde geliştirilen bu icat, avlanırken kolaylık sağlanması amacıyla yapılmış. Av sırasında kullanmak suretiyle kaska takılmış olan bu tabanca şimdilik pek kullanılmasa da olabildiğince yaratıcı olduğu kesin.

11. Güneşten Koruyan Tepsi

en ilginç patent Güneşten koruyan tepsi

1992’de Güneş’ten korunmak için meydana getirilen bu icat, üstünde bulundurduğu sini ile bunun yanı sıra meşrubat taşımanıza da destek oluyor içeceklerinizin ısınmamasına önlemiyor ne yazık ki.

12. Uçma aparatı

1917’de meydana getirilen bu tek benlik uçma aparatı, omuzlara takılan bu cihazla çalışıyor(muş). Patent sahibinin bu aparat ile uçmayı başarıp, başarmadığı ise bilinmeyen bir konu.

13. Taşınabilir güneşlendirici

1954’de patenti alınan bu taşınabilir güneşlendirici olabildiğince ilginç. Güneşlenirken kendinizi bu alete sabitledikten sonrasında ayaklarınızla pedalları çevirerek sırtınızı kendiliğinden dönebiliyorsunuz. Ancak tek problem güneşlendikten sonrasında vücudunuzda aletin çizgilerinin gözükmesi.

14. Kişisel kızak

1987’de alınan bu patent karda insanların hiç bir yardım almadan kaymaları için tasarlanmış. Vücuda giyilen tulum ile karda çok iyi bir kayış elde eden bu şahsi kızak, yokuşlu yerlerde olabildiğince işe yarayabilir.

15. Basketbol Defans Çalışması

Patenti 1998 senesinde alan bu icat, tek başına basketbol antremanı yapanlar için tasarlanmış. Giysinize monte edilen aparat sizin kollarınıza tazyik uygulayarak çalışmanızda destek oluyor.

en ilginç patent Basketbol defans çalışması 2
en ilginç patent Basketbol defans çalışması 3

16. Serbest uçuran eğlence aleti

Havada süzülmeyi seviyorsanız bu icat tam size göre. 1984’de patenti alınan bu alet, sizi havaya fırlatmaya yarıyor. Ancak düşeceğiniz zemine yumuşak bir şeyler yerleştirmeyi unutmayın.

en ilginç patent Serbest uçuran eğlence cihazı 1
en ilginç patent Serbest uçuran eğlence cihazı 2

17. Boyun Çalıştırma Aleti

en ilginç patent Boyun çalıştırma aleti

1936’da ortaya çıkan bu boyun çalıştırma aleti, kafaya takılan bir kasktaki ağırlığı sağa sola çevirerek çalışıyor. Ama bunu yaparken boynunuzu sakatlamamaya da çalışırsanız iyi olur.

18. Rahatlatıcı kask

1958’de meydana getirilen bu kaskın isminin rahatlatıcı olduğuna bakmayın.
Kafaya takılan kaskın ucundaki makasın sıkıştırılmasıyla çalışan icadın amacı hemen hemen belli değil.

en ilginç patent Rahatlatıcı kask
Önerilen Yazı;  Akıllı Telefonun Sıvı İle Temasında Ne Yapılmalı?