Pinterest Hesabını Tamamen Silme

resim73943871
resim73943871

Instagram gibi olmasa da, resim paylaşma odağındaki bir toplumsal ağ olan Pinterest, artık bir devre olmasıyla birlikte tanınmış değil. Bu nedenle birçok kullanıcı Pinterest hesabını silmek isteyebiliyor.

Peki, Pinterest hesabını kalıcı olarak silme iyi mi yapılır? Pinterest hesabını tamamiyle silmenin iyi mi yapıldığını, ayrıntılı olarak yazımızda görebilirsiniz.

Neler Okuyacaksınız? →

Pinterest Hesabını Kalıcı Olarak Silme – Pinterest Hesabını Tamamen Silme

Pinterest hesabını tamamiyle silmek, tahmin ettiğinizden oldukça daha basit desek yeridir. Pinterest hesabını tamamiyle silmek için öncelikle Pinterest hesabımız ile pinterest.com üstünden celse açıyor ve ana sayfaya geliyoruz.

pinterest.com ‘da hesabımız ile celse açtıktan sonrasında ana sayfada pinterest hesabını tamamiyle silmek için hemen ekranın sağ üst bölümünde bulunan ismimize tıklıyoruz. Profil sayfamıza ulaştıktan sonra, ilkin sağ üst köşede bulunan anahtar simgesine, daha sonrasında oluşturulan seçeneklerden Hesap Ayarları opsiyonu üstüne tıklıyoruz.

Hesap Ayarlarına ulaştıktan sonra “Hesabı Devre Dışı Bırak” düğmesine tıklayarak pinterest hesabını tamamiyle silme penceresini açacağız. Daha sonra hesap silme nedenimizi belirleyip, siyah rekte bariz bir halde yazılan Hesabımı Kalıcı Olarak Kapatın” bağlantısına tıklayacağız.

Sonuç:

Yazımızda anlattığımız tüm işlemleri adım adım yaptıktan sonrasında açılacak onay penceresindeki kırmızı renkli “Evet, e-postayı gönderin” düğmesine tıklayıp pinterest hesabımızı tamamiyle silme adına bir adım daha atmış olacağız. Son olarak e-posta adresinize gelen e-postayı da onaylayarak Pinterest hesabımızı tamamiyle silme prosedürünü tamamlayacağız.

Pinterest hesabınızı silme ya da devre dışı bırakma ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için Pinterest resmi https://help.pinterest.com/tr/article/deactivate-or-close-your-account sayfasını ziyaret edebilirsiniz.