Pinterest Yeni Alışveriş Özelliklerini Tanıttı

resim23185194
resim23185194

Pinterest yeni alışveriş özelliklerini kullanıma sunduğunu duyurdu! Şirket, Pinler’de ürün etiketleme ve Alışveriş için bir Pinterest API’ı tasarladığını açıkladı. Pinterest’in yeni alışveriş özellikleri daha fazla satıcılara hitap ediyor. Böylece satıcılar kullanıcılar için dikkat cazibeli bir alışveriş tecrübesi oluşturma şansı yakalıyor.

Şirket son dönemlerde The YES olarak malum suni zeka destekli moda alışveriş hizmetini satın aldığını duyurmuştu. Böylece satın alım ile beraber platformdaki online alışveriş deneyiminin iyileştirilmesi öne çıktı. Şimdi ise yeni alışveriş özellikleri ile beraber hem alışveriş yapanlar hem de satıcılar için yeni stratejik organizasyon kuruluyor.

Pinterest yetkilisi Jeremy King, Pinterest’deki hedeflerinin ilhamı eyleme dönüştürmek bulunduğunu belirtiyor. Ayrıca alışveriş vizyonunu, Pinner’ların esin almış olduğu her şeyi platform üstünden satın almayı olası kılmak olarak anlatım ediyor.

Pinterest’in Yeni Alışveriş Özelliklerinde Üç Ayrı Detay Yer Alıyor

Pinterest’in yeni alışveriş özellikleri, The YES’in satın katılması ve CEO değişikliği platformun zevk odaklı alışveriş mevzusuna yoğunlaştığını gösteriyor. Bir öteki deyişle müşterilerin platformda esin aldıkları her şeyi satın almalarına odaklanıyor.

Yapılan açıklamalarda platform için üç ayrı hususiyet yer aldı. Bunlardan ilki alışveriş için yeni Pinterest API’ı olarak ortaya çıktı. Pinterest API’ı ile satıcılar için katalog yönetimi ve ürün meta veri özelliklerine erişim olası oluyor. Şirket, bu aracı kullanan satıcıların yığın verileri konusu ile ilgili %97’lik bir doğruluk seviyesine ulaştığını anlatım ediyor.

Bir öteki hususiyet ise ürün etiketleme olarak öne çıkıyor. Ürün etiketleme, satıcıların görsellerini alışverişe makul hale getirmelerine imkân sağlıyor. Bu sayede satıcılar kataloglarından ürünleri rastgele bir görsele ekleyebiliyor.

Böylece kullanıcılar buldukları görüntülerdeki unsurları satın alabiliyor. Şirket, kullananların görüntülerde etiketlenen mamüller için bağımsız ürünlere kıyasla %70 daha yüksek alışveriş niyeti bulunduğunu da anlatım ediyor.

Tüm bunlara ayrıca Pinterest yeni alışveriş özelliği, kullanıcılara bir satın alma sonucu verirken unsurlara muhtelif açılardan manzara sağlıyor. Bunun için ise ürün kataloglarındaki video unsurlarını etkinleştiriyor. Öte taraftan Pinterest video aynısı reklam biçimlerinde de ümit verici sonuçlar gördüğünü anlatım ediyor.

Son olarak ise Pinterest, yeni bir Mağaza Sekmesi başlatıyor. İşletme profillerinde bulunan Mağaza Sekmesi, satıcıların alışveriş ürünlerini basitçe sergilemesine imkân sağlayacak. Üstelik hususiyet sadece bir satıcının Mağaza sekmesinde direkt olarak ürün yönetimini kolaylaştırmayacak. Aynı zamanda hususi ürün açıklamaları ve gelişmiş bir mobil kullanıcı arayüzü de bununla beraber getirecek.