Pixel Buds Pro Android Kullanıcılarını Sevindirecek

resim87616303
resim87616303

Google, yeni çıkaracağı Pixel Buds Pro için yeni özellikler geliştirdi. Geçtiğimiz günlerde Pixel Buds Pro için ön siparişler açıldı. Bunun yanısıra Google, Pixel Buds Pro için Android kullanıcılarını sevindirecek yeni bir hususiyet daha tanıttı. Google, Pixel Buds Pro kulaklığın kesintisiz ses geçişi desteği ile geleceğini duyurdu.

Google, şimdiye kadar ürettiği en yeni ve gelişmiş kablosuz kulaklığı Pixel Buds Pro’nun yedi gün daha raflarda olamayacağını duyurdu. Ancak şirket, Android yazılımında kulaklıkların yeni bir özellik alacağını ve bu özelliğin hazır bulunduğunu bildirdi. Bu özelliğe göre Pixel Buds Pro’nun rastgele bir ayar menüsüne ihtiyaç duymadan cihazlar içinde otomatik geçiş yapacağı söylendi.

Google Pixel Buds Pro için Gelecek Olan Yeni Özelliğin Ayrıntıları

Google, gelişmiş bir ses değişiklik yapma deneyimiyle Android’de ‘Hızlı Eşleştirme’ hususi durumunu geliştirmek istediğini belirtti. Bunun kararında da firma Pixel Buds Pro için ‘Fast Pair’ teknolojisinden yararlandığını söyledi. Fast Pair ile kullananların cihazdan cihaza problemsiz bir halde ses değiştirmelerine imkân sağlanacağını vurguladı.

Google, Fast Pair hususi durumunun kulaklıkları bir telefon ve tabletle çabucak eşleştirme imkanı bulunduğunu belirtmişti. Bu özelliğin bir aynısı AirPod modellerinin öteki Apple ürünleri içinde süratli geçiş yapmasında da karşımıza çıkmıştı. Şimdi ise bu özelliğin Pixel Buds Pro için geliştirildiği ortaya çıktı.

Google, Buds Pro’ya eklediği Fast Pair hususi durumunun değişik cihazlar içinde kesintisiz ses bağlantısı sağlamasını istediğini belirtiyor. Şirket, kullananların bir tablete ya da telefona Buds Pro’yu bağladıklarında ses değiştirmenin devreye gireceğini söylüyor.

Örneğin, Android tablette bir video izlerken telefondan bir davet geldiği vakit kulaklığın sesi kendiliğinden telefona geçireceği aktarılıyor. Ancak şirket, tablette bir video izlerken telefondan bildirim alındığında bu özelliğin devreye girmeyeceğini belirtiyor. Bunun ise bildirim sesleriyle kullanıcıyı rahatsız etmeme adına yapıldığını söylemek mümkün.

Ayrıca Google, kullanıcılara istedikleri vakit ses değiştirmelerine müsaade eden bir bildirim sağlayacağını belirtiyor. Google, bütün bunların tek bir dokunuşla gerçekleşeceğini de ekliyor. Şirket, yeni Pixel Buds Pro’nun gelecek haftalarda Sony ve JBL ile beraber ses değişiklik yapma özelliğine kavuşacağını duyurdu.

Şirket, Pixel Buds Pro’nun Bluetooth Multipoint ile beraber geleceğini de belirtti. Google, Multipoint özelliğiyle kullananların kulaklıklarına minimum iki ses aleti bağlamasına izin vereceğini söyledi. Google, geliştirmiş olduğu bu özelliğin Android cihazlarda mevcut bulunduğunu belirtti. Ancak şirket, ses geçişi hususi durumunu öteki platformlarda da kullanıma sunmayı planladığını söyledi.

Google’ın geliştirmiş olduğu bu kulaklığın hemen hemen Türkiye’de satışa çıkmayacağıyla alakalı bilgiler mevcut. Ancak önümüzdeki süreçte Pixel Buds Pro ile alakalı daha çok ayrıntı alma ihtimalimiz yüksek gibi duruyor.

Google Pixel Buds Pro’nun Android kullanıcılarını sevindireceği tahmin edilen hususiyet ile alakalı neler düşünüyorsunuz?