Porsche Taycan Önemli Güncellemeler Alıyor

resim14506297
resim14506297

Dünyanın en tanınmış spor araba şirketi olan Porsche, elektrikli araba modeli olan Taycan için mühim güncellemeler yayınladı. Raporlara göre Porsche, Taycan modeli için mühim bir menzil artışı ve daha süratli şarja haiz olacak. Bunun yanısıra Taycan için, bilgi-eğlence özellikleri, kullanıcı kullanıcı arayüzü ve daha çok güncelleme de yayınlanıyor.

Tesla gibi Porsche de Taycan modeli için OTA program yükseltmesinden yararlanıyor. Şirket, yeni güncellemeleri Taycan sahiplerine bedava olarak sunacağını bildiriyor. Porsche bunun 2020 ve 2022 modelleri için geçerli olacağı da duyuruyor. Diğer bir deyişle bütün Taycan sahipleri güncellemeden yararlanabiliyor.

Porsche Taycan Modelinin Yeni Güncellemeleri

Taycan için en büyük değişim 31 mile kadar menzil eklemesi oluyor. Bu da 50 kilometrelik bir mesafeye muadil geliyor. Porsche’nin bunu Normal ve Eco modunda ön motorun gücünü keserek ve rejeneratif frenleme ayarlarını koruyarak sağlamış olduğu belirtiliyor.

Bunun yanısıra Taycan’ın 71 kWh ve 83.7 kWh pillerinin soğutma ve ısıtma tekniğinin de güncelleme almış olduğu anlatım ediliyor. Bu güncellemeye göre pillerin daha süratli şekilde soğutma ve ısıtma performansına haiz olacağı söyleniyor.

Porsche, pilin en çok 270 kW güç ile en uzun süre şarj olması için de güncelleme gerçekleştirdiğini de duyuruyor. Şirket, bu güncellemenin termal yönetimi optimize etmek için bulunduğunu söylüyor. Özellikle yüksek şarj seviyesindeyken şarj etmek isteyenlere üstünlük sağlayacağı anlatım ediliyor.

Taycan’ın bir öbür değişikliğinin ise bilgi-eğlence sisteminde olduğu söyleniyor. Bu nitelikte birtakım gecikmelerin yaşandığı belirtiliyor. Bu nedenle Porsche’nin başlatma ve cevap sürelerini güncellediği de bilgiler içinde yer alıyor. Buna ayrıca Porsche gösterge ekranını da revize ettiğini bildiriyor.

Ayrıca şirket, Android Auto ve Apple CarPlay’in kablosuz olarak çalışmasını elde eden bir güncelleme yayınladığını belirtiyor. Navigasyon cephesinde de birtakım güncellemeler mevcut. Sürücüler dikkat cazibeli noktaları ve süratli şarj aleti olmayan istasyonları filtreleme kabiliyetine de artık sahip.

Porsche, 2023 Taycan için panoramik çatı ve Dashcam sistemi için birkaç ek donanım seçeneğini duyurdu. Şirket, güncellemenin Taycan’ın denetim ünitelerini optimize ettiğini de belirtti. Ayrıca Porsche, elektrikli otomobillerin ileride daha çok OTA güncellemesi alacağını da ekledi.

Porsche’nin bu yeni güncellemeleriyle 2020 modellerinin son olarak 2022 sürümleri kadar bereketli çalışacağı iddia ediliyor. Peki sizler Porsche Taycan modelinin yeni güncellemeleri ile ilgili neler düşünüyorsunuz?