PUBG Mobile 4 Parmak Ayarı Kodu Nasıl Yapılır?


Makalede Neler Var

PUBG Mobile 4 Parmak Ayarı Kodu Nasıl Yapılır? Oyun denince akla ilk gelen ve aşağı yukarı her insanın oynadığı PUBG Mobile dır. Konusunda sizlere destek olmaya çalışacağız. PUBG Mobile piyasaya çıktığından bu yana fazlasıyla popülerlik kazanmış bir oyun. İnsanlar oyundan daha iyi verim alabilmek için ve bilgisayarının zorlamamak için internete girerek oyunla alakalı malumat arıyorlar. Ama inceleme yapanlar maksimum ilgilenilmiş olduğu şey PUBG mobile 4 parmak ayarı ile karşılaştırma yapıldığında niçin öteki ayarların 4 parmak ayarı kadar iyi olmadığını merak ediyorlar.

Yazımızın devamında 4 parmak ayarıyla niçin oyunda daha rahata ve iyi performans sergileyebileceğinize ve başparmak oynanışının 4 parmak ayarından daha etkisiz olduğuna değineceğiz. Bunun sonrasında oyundaki 4 parmak ayarı iyi mi yapılıyor ve iyi mi ayarlanıyor bunu sizlerle paylaşacağız. Size 4 başparmak ayarı ile iyi performans sergileyemiyor ve 4 parmak ayarını merak ediyorsanız yazımızın devamını okumanızda yarar var.

PUBG Mobile Hile Nasıl Yapılır?

PUBG Mobile 4 Parmak Ayarı Kodu Nasıl Yapılır?

Pubg Mobile oynarken halen başparmak ayarı ile oyuna devam diyorsanız anlattıklarımızı basitçe anlayabileceksiniz. Eğer oyunu başparmak kullanarak oynuyorsanız, 1. Başparmak İleriye geriye sağa ve sola hareketleri için kullanılıyor. 2. Başparmak ise kameranın açısında değiştirmek ve nişan alarak ateş edebilmek için kullanılıyor. Başparmak ayarı ile aynı anda bir çok fonksiyonu yerine getiremezsiniz. Başparmak ile oynayan bir kişinin ateş esnasında sağa sola davranmak ve zıplamak gibi fonksiyonları yerine getirmesi olabildiğince zor bir durum. Ama PUBG Mobile 4 Parmak ayarı kullanan bir oyuncu başparmak kullanıcısından daha huzurlu ve dinamik olarak oynayabilir.

PUBG Mobile 4 Parmak mı 3 Parmak mı?

Bu soruya yanıt vermek olabildiğince zor. Çünkü problemin yanıtı tamamiyle size bağlı. Parmağınızın büyüklüğü, telefonunuzun monitör büyüklüğü ve parmaklarınızın ne kadar esnek olduğu gibi faktörlere göre bu soruya yanıt verebilirsiniz. Eğer parmaklarınız kısaysa ve ufak ekranlı bir cihaza sahipseniz 3 parmak ayarı sizin için daha kullanımı kolay olacaktır. Eğer tam tersi bir vaziyet yani uzun parmaklara sahipseniz ve monitör boyutunuz büyükse PUBG Mobile 4 Parmak Ayarı tam sizlik olabilir. 4 parmak ayarı genelde ateş etme, nişan alma, çömelme, koşma, eğilme gibi birden çok parametreye erişim sağlamak isteyeneler için daha iyidir. Eğer çok kontrole erişim sağlayarak oynamak istiyorsanız 4 parmak ayarı ile oynamanız daha huzurlu bir oyun sergilemenizi sağlar.

PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları Kodu

PUBG Mobile 4 Parmak Ayarı Neden Daha İyidir?

PUBG Mobile 4 Parmak Ayarı diğer ayarlara göre daha fazla benimseniyor. Bunun sebebi oyuncuların 4 parmak ayarı ile daha iyi performans verilmesiyle alakalı. 4 parmak ayarını kullanırken 2 parmak nişan ve ateş alma düğmeleri üstünde öteki 2 parmağınız ise hareket ve kamere açıcı değişim yapma için kullanılıyor. Eğer sizde ateş ederken, nişan alırken, hareket ederken, kamere açısının değiştirirken, koşarken ve atlarken daha huzurlu ve iyi bir performans vermek istiyorsanız 4 parmak ayarını uygulayarak bunu yapabilirsiniz.

PUBG Mobile 4 parmak ayarını yaptıktan sonrasında zaman içinde oyundaki performansınızın artışa geçtiğini gözlemleyebilirsiniz. Oyunu oynayan tüm ustalaşmış oyuncular 4 parmak ayarını kullanıyor. Buda 4 parmak ayarını kullanarak aslında ne kadar iyi performans sergileyebileceğinizi gösteriyor. 4 parmak ayarının kurulumu rahttır, bu ayarla aynı anda dört tarafınızın kontrolünü sağlayabilirsiniz. 4 parmak ayarı ile öteki ayarlara nazaran çok daha süratli hareket edersiniz. Bu ayarın dezavantajı ise 4 parmak ayarını kullanarak ustalaşmanın zor olması ve elleriniz ekranda daha fazla alan kaplayacağından kaynaklı telefonunuzun kenarlarını göremeyecek olmanızdır.

PUBG Mobile 4 Parmak Ayarına Nasıl Geçilir?

Eğer 3 parmak ayarından 4 parmak ayarına geçtiyseniz ilk oynayacağınız haritanın Erangel olmasını öneriyoruz. Bunun sebebi ise PUBG Mobile 4 parmak ayarı alışırken birkaç gün performansınızda moral bozucu düşüler yaşatabilir. Takımlı ölüm oyunu moduna girerek tek başınıza antrenman yapabilirsiniz. 4 parmak ayarının kolay ölçüde kullanmayı öğrendiyseniz, düzeni ileri seviyeye yükseltebilirsiniz. Peki ayarlamalar iyi mi yapılır.

 1. İlk olarak oyundaki ayarlar kısmına girin.
 2. Sağda bulunana Butonları özelleştir e tıklayın, sonrasında özelleştir düğmesine tıklayın.
 3. Kendinize makul 4 parmak düzenini oluşturun.

Ayarlamalarınızı yaparken kolay ve kullanımı kolay yapmanızı öneriyoruz. 4 parmak düzenini kullanarak birkaç günde iyi mi 4 parmak denetim yapacağınızı öğrenebilirsiniz. Adımları tamamladıktan sonrasında ayarlarınızı kaydedip oyuna dönebilirsiniz.

Kafa Topu 2 Bedava Hesaplar

PUBG Mobile 4 Parmak Ayarı Kodu Nasıl Yapılır 2023

PUBG mobile oynarken kendinize makul olan 4 parmak kontrolüne geçince denemeler yaparak kendinize makul ayarları kaydedebilirsiniz. Ama ayarları yapmak yerine 4 parmak kodu arıyorsanız doğru yerdesiniz. Size bir çok oyuncu tarafınca kullanılan en iyi 3 PUBG Mobile 4 parmak ayarı kodu paylaşacağız. Bu kodlar piyasadaki en tanınmış kodlardır:

 1. Kod: 6974-6998-1946-2820-026
 2. Kod: 6960-4897-8808-0654-298
 3. Kod: 6960-4897-8808-0564-299

Eğer oyunda 4 parmak kodlarını iyi mi ayarlayacağınız ile alakalı bilginiz yoksa aşağıdaki adımları izlemenizi öneriyoruz.

 1. İlk ilkin Ayarlar kısmına giriyoruz
 2. Ardından düğmeleri özelleştir ve özelleştir düğmesine tıklıyoruz.
 3. Üst tarafa da bulunan Plan 1 düğmesine tıklıyoruz.
 4. Karşımıza gelen ekrandan ara yönetimi düğmesine tıklıyoruz.
 5. Son adım olarak size vermiş olduğumuz kodlardan istediğinizi boş alana yapıştırarak ayarlarınızı kaydedip oyuna devam edebilirsiniz.

Kodu girdikten sonrasında düğme ayarlarınız kendiliğinden yapılacak ve manuel ayarlama yapmanıza gerek kalmayacak. Manuel olarak ayarlama yapmak istemiyorsanız bu tekniği kullanabilirsiniz. Bu yazımızda PUBG Mobile 4 parmak ayarı kodu iyi mi yapılır konusu ile alakalı değinmeye çalıştık. İsterseniz yazımızda bulunana manuel ayarlamayı yapın dilerseniz verdiğimiz kodları girerek kendiliğinden ayarlayın. 4 parmak ayarını kullanmaya başladıktan bir müddet sonrasında oyundaki performansınızın arttığını gözlemleyeceksiniz. Umarız size destek olabilmişizdir. İyi Oyunlar.

 

PUBG Mobile Ayarlar Kısmı Nasıl Açılır?

Oyuna girerek sağ üst bölümde yer edinen ayarlar sekmesine tıklayabilirsiniz.

PUBG Oyununu Oynamak İçin Ortalama Kaç FPS Olmalıdır?

Oyunu kesintisiz oynamanız için yaklaşık 90 FPS olması yeterlidir.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Önerilen Yazı;  Telefondan Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir? (Tüm Yöntemler)