Realme GT2 Explorer Master ile Bir İlki Gerçekleştirecek

resim27684391
resim27684391

12 Temmuz tarihinde tanıtılması beklenen yeni Realme GT2 Explorer Master dünyada bir ilki gerçekleştirecek. Teknik özellikleriyle tam bir performans canavarı gibi görünen cihazın belleğiyle alakalı bir ayrıntı ortaya çıktı. Realme tarafınca paylaşılan afişe göre GT2 Master Explorer Edition LPDDR5X RAM’e haiz ilk akıllı telefon olacak.

Gün geçtikçe Realme’nin yeni amiral gemisi hakkındaki bilgiler açığa çıkmaya devam ediyor. Ortaya çıkan son bilgiler ise telefonun hafıza özelliklerine dair bilgileri paylaşıyor. Bilindiği suretiyle hafıza kapasitesine ayrıca RAM teknolojisi de donanım performansını epey artırıyor. Realme de bu durumun bilincinde olacak ki piyasadaki en gelişmiş RAM teknolojisine telefona ekliyor.

LPDDR5X RAM oldukça daha süratli bir hafıza performansı sunuyor. LPDDR5’te 6.4 Gbps hıza ulaşmak mümkünken LPDDR5X’te bu kıymet 8.5 Gbps’ye kadar yükseliyor. Aynı zamanda bu teknoloji standardı %20 daha azca enerji harcıyor. Böylece yüksek performans ve enerji verimliliği kullanıcılara sunuluyor.

İlk olarak LPDDR5X için üretilen çipler Samsung tarafınca hazırlanıyordu. Ancak daha sonrasında Micron firması de üretime katıldı. Bu çiplerin 14 nm teknolojisiyle üretildiği biliniyor. Piyasadaki en süratli hafıza teknolojisi olan LPDDR5X’in iyi mi bir performans göstereceği merak konusu.

Realme GT2 Explorer Master Özellikleri

Şirket, Çin’in en tanınmış toplumsal medya araçlarından biri olan Weibo üstünden telefonla alakalı çoğu malumat paylaştı. Bir öteki deyişle telefonun doğrulanan özelliklerini kullanıcılara duyurdu. Bu özellikler içinde performanstan ekrana çoğu neden yer alıyor.

LPDDR5X dışında telefonun performansına tesir edecek en mühim parçanın işlemci bulunduğunu söylemek mümkün. Realme paylaşmış olduğu bir afişle GT2 Explorer Master modelinin Snapdragon 8+ Gen 1 çipine haiz olacağını bildirdi.

Buna ayrıca telefonun ekranıyla alakalı de birkaç malumat ortaya çıktı. Realme tarafınca doğrulanan özellikler içinde cihazın 120 Hz monitör yenileme hızına haiz olacağı bilgisi mevcut. Ayrıca 10-bit monitör ve HDR10+ desteği de cihazda yer alacak. Tüm bunlara ayrıca GT2 Explorer Master, metal bir çerçeve ile piyasaya çıkacak.

Ekranın göz güvenliğini sağlamak için hususi bir teknolojiye haiz olduğu da belirtiliyor. Realme tarafınca paylaşılan afişe göre 16.000’den fazla otomatik parlaklık seviyesi cihazda yer alıyor. Bu sayede telefon ani parlaklık değişiklikleri gibi bir soruna geçit vermiyor. Telefonla alakalı öteki detayların ise gelecek hafta gerçekleşecek etkinlikte ortaya çıkacağı tahmin ediliyor.