Redmi K50S Pro’nun Özellikleri Sızdırıldı!

resim60492732
resim60492732

Teknolojiye akıllı cihazlarıyla süratli bir giriş yapan Xiaomi, Redmi K50S Pro ile alakalı çalışmalarını sürdürüyor. Bu cihaz, Çin’de piyasa çıkmak için bekliyor. Ancak cihazla alakalı yeni bilgiler de ortaya çıkmaya başlıyor. Redmi K50S Pro sızıntısı kararında yeni özellikler gündeme oturuyor.

Xiaomi, yeni K50 serisini tanıtmıştı. Bunun yanısıra Xiaomi, 12S serisinin de tanıtımını gerçekleştirmişti. Bu tanıtımdan kısa bir müddet sonrasında da 12T Pro aletinin özellikleri sızıntılarla ortaya çıkmıştı. Şimdi ise şirket, çıkarmaya hazırlandığı K50S Pro ile alakalı sızıntılarla yüz yüze geldi.

Redmi K50S Pro Sızıntısı Hakkında Detaylar

Redmi K50S Pro hakkındaki sızıntılar Yogesh Brar tarafınca ortaya çıktı. Brar, Twitter hesabında K50S Pro ile alakalı özellikleri paylaştı. Bu paylaşımda Redmi K50S Pro’yla alakalı tüm özellikler yer aldı. Brar, bu özelliklerin yalnızca söylenti bulunduğunu belirtti. Ancak bu söylentiler, Redmi K50S Pro ile alakalı düşünceler oluşmasını sağladı.

Sızıntıya göre, Redmi K50S Pro’nun Snapdragon 8 Plus Gen 1 SoC tarafınca destekleneceği ortaya çıktı. Bunun yanısıra cihazın, 6.67 inç OLED ekrana ve 120Hz yenileme hızına haiz olacağı da belirtildi. Aynı zamanda K50S Pro’nun HDR10+ video kalitesini içereceği de söylentiler arasında yer aldı.

Bir diğer söylenti ise cihazın 200 MP ana kameraya haiz olacağı yönünde ilerliyor. Buna ayrıca K50S Pro’nun 8 MP ultra geniş açılı kamerayı ve 2 MP makro lensi içereceği de sızıntılar arasında yer alıyor. Ön kamerada ise 20 MP bir sensörün bulunacağı iddia ediliyor.

Bunun yanısıra K50S Pro’nun 8 GB ve 12 GB RAM seçeneğine haiz olacağı da Yogash Brar’ın Tweetinde yer aldı. Diğer taraftan cihazın 128 GB ve 256 GB depolama alanına haiz olması da beklentiler arasında kendisini gösterdi. Ayrıca K50S Pro’nun Android 12 ve MIUI 13 işletim sistemlerini içereceği de sızıntıda ortaya çıktı.

Cihazın 5.000 mAh pil ve 120W süratli şarj desteğini alacağı da bu sızıntılarda yerini aldı. Ayrıca K50S Pro’nun çift hoparlör ve monitör içi parmak izi sensörüne haiz olacağı da iddiaların içerisinde bulundu. K50S ve K50S Pro’nun, K50 modeline göre daha büyük bir pil, yükseltilmiş silikon ve daha yüksek çözünürlüğünde olan birincil kameraya haiz olması da tahminler arasında.

Xiaomi’nin Redmi K50 serisi şimdiye kadar yalnızca Çin’de piyasaya çıktı. Ancak şirket, ileriki tarihlerde bu seriyi diğer ülkelerde de satışa çıkarıp çıkarmayacağının bilgisini vereceği düşünülüyor. Peki sizler Redmi K50S Pro sızıntısı ile alakalı neler düşünüyorsunuz? Konuyla alakalı düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.