Redmi Note 7 Pro İnceleme

Redmi Note 7 Pro akıllı telefon pazarında olabildiğince iyi bir performans sergiliyor. OnePlus’ın pazar stratejisine benzer şekilde, Redmi bunun yanı sıra alakalı bütçe segmentinin kralı olmaya da çalışıyor. Kancada, Redmi Note 7 Pro, 48MP Kamera, parlak bir degrade cam arka, nokta çentikli monitör ve daha fazlası gibi çarpıcı özellikleri besler.

Aksine, Samsung’un bütçe M serisinden Samsung Galaxy M30 çok çabucak yetişiyor. Bu beni mühim soruya getiriyor – Redmi Note 7 Pro satın almaya kıymet mi?

Neler Okuyacaksınız? →

Redmi Not 7 Pro

Başlamadan önce, Redmi Note 7 Pro, bütçe fiyatıyla ağır özelliklere sahip. Bizim Redmi’miz 1.139,80 Türk Lirası’ndan başlayan 4GB’lık bir varyant, fakat
1.139,80 Türk Lirası’ndan fiyatlandırılmış 6GB’lık bir seçenek de var.

Redmi Note 7 Pro Performans

Şeffaf performans açısından Redmi Note 7 Pro bir gişe canavarıdır. Cihaz, oyunların tereyağını pürüzsüzleştirmelerini elde eden bir Qualcomm Snapdragon 675 Octa çekirdeği içerir. Performansı kontrol etmek için, cihazda PUBG mobile’i denedim ve sonuçlar olağanüstüydü. Redmi telefonu, azami grafiklere karşın oyunu sorunsuzca çalıştırır.

Ancak, boyundaki aslolan ağrı, genel hatlarıyla karşılaştığım aksaklıklardı. Sıkıntıdan öte, aslında şaşırmıştım zira Redmi telefonları genelde hızlı. Redmi Note 7 Pro’daki 4 GB RAM gibi görünüyor, Snapdragon 675 ile başa çıkmak için yetersiz.

Buna ek olarak, Redmi telefonu, özellikle ağır bir oyun bir ucunda çalışırken , çoklu görevde yavaşlar  . Olduğu söyleniyor, hala son olarak Snapdragon işlemcilerinden birine sahiptir. Özetle söylemek gerekirse, şayet bir şahıs bu bütçede kesintisiz bir oyun tecrübesi isterse, Redmi Note 7 Pro’dan daha iyi bir seçenek yoktur.

En iyi tahminim, bloğu ya da kan emici MIUI’yi tamamiyle kaldırırsam, gecikmelerin giderilebileceğidir. Şimdilik, Redmi telefonun beklenen hızdan mahrum bulunduğunu söylemek güvenli.

Redmi Note 7 Pro Dizayn

Bekleyin! Sonuca atlamadan önce, Redmi Note 7 Pro’nun makul fiyatlı bir telefon bulunduğunu unutmayın. Ayrıca, güzel duyu zevk veren muasır cam sırtı var.

Xaomi aleti yalnızca hoş değil bunun yanı sıra basitçe tanınabilir parlak bir degrade cam arkaya sahiptir. Redmi, buna yeni “Aura tasarımı” diyor ve üç çeşidi var: Neptün Mavisi, Uzay Siyahı ve Bulutsu Kırmızısı. Bunu söylemekten nefret ediyorum, fakat Bulutsusu Kırmızısı, satın alma esnasında stokta kalmamış, olsaydı daha zarif görünüyor.

Her neyse, Not 7 Pro tasarımında daha rafine olmuş olabilecek bu ufak şeyler var; Örneğin, bütün cam yapı sebebiyle birazcık ağır hissediyor. Bunun dışında, çıldırtan kamera cihaza çarpıyor.

Olduğu söyleniyor, bu hala tekrardan düzenlenmiş bir dizayn ve yalnızca gözlerimi alamıyorum. Camın üstünde her zamanki lekeler varken, benim için, dizayn için net bir başparmak. 

Redmi Note 7 Pro Görüntü

Yine de, komik büyük çenenin haricinde hiç bir şey beni harbiden etkilemedi. Bir referans noktası için, burada OnePlus 6T ve Redmi Note 7 Pro üstündeki çeneler arasındaki ayrım vardır. Tabii ki, bu mühim bir şey değil, çenenizi dik tutabilirsiniz!  

Siyah çubuklardan bahsederken Redmi Note 7 Pro’nun nokta şeklindeki çentiğini mutlaka kaçırmamalıyız. Farkedeceğiniz gibi, Redmi, OnePlus ya da Galaxy M serisinde gördüğümüzden birazcık değişik bir dereceye sahip. Redmi telefonun daha dairesel şekilli bir çentiği vardır; OnePlus ise, öteki yandan, çentik kenarlarında muntazam eğrilere sahiptir. 

Redmi Note 7 Pro, ilerlerken, 2340 × 1080 çözünürlüğe haiz 6,3 inç Full HD + LCD ekrana sahip. Redmi buna “amiral gemisi ekran” diyor. Ancak, Samsung Galaxy M30 cep telefonunda AMOLED monitör var ve fiyatı 15.000 INR. İki Samsung Galaxy cihazını arka arkaya gözden geçirdim – Samsung Galaxy S10 + ve Samsung Galaxy M20. Bu konuda, Samsung’un en büyük monitör üreticileri olduklarından anlatmak yerine, cihazlarında en iyi ekrana haiz bulunduğunu söyleyebilirim.

Yine de, komik büyük çenenin haricinde hiç bir şey beni harbiden etkilemedi. Bir referans noktası için, burada OnePlus 6T ve Redmi Note 7 Pro üstündeki çeneler arasındaki ayrım vardır. Tabii ki, bu mühim bir şey değil, çenenizi dik tutabilirsiniz!

Redmi Note 7 Pro ekranına gelince, fiyat segmentindeki iyi ürünlere yöneliyor. Güneş ışığında katı, renk tonları olabildiğince değişik ve keskin. Ayrıca, Redmi telefonun monitör ayarlarında kontrastı artırma ya da daha sıcak bir ton tatbik seçeneğine de sahipsiniz. Ancak aklınızda bulundurun –  ekran 11,000 INR’de satılan Samsung Galaxy M20 ile baştan ayağa gidiyor.

Redmi Note 7 Pro Kamera

Şimdi, cihazın USP’si ile alakalı konuşalım – Redmi Note 7 Pro 48 MP Kamera. Redmi telefon arkasında 5 MP derinlik sensörü ile beraber 48 MP Sony IMX586 sensörü barındırıyor.

Yakalanan 48 MP görüntüler, varsayılan 12 MP’den çekilen resimlerden birazcık daha ayrıntılıdır. Hemen farkedeceğiniz bir şey değil. Ancak, daha yakından bakmak üstüne tefrik netleşecektir. Bunun haricinde renkler olabildiğince tabii görünüyordu.

AI sahnesinin tanınmasından etkilendim, zira sahneyi basitçe anlıyor ve renk tonlarını dolduruyor.

Ayrıca, AI portre modunda da harikalar yaratıyor ; Örneğin, kenar idrak etme neredeyse bütün canlı netleme görüntülerinde rafine edildi.

Bunun haricinde Redmi kamera uygulamasında ayrı bir gece modu var. Redmi’nin kamera mekanizmasının avantajlarından biri, bu görüntüde ayırt edebileceğiniz düşük ışıkta iyi imaj elde etmektir.

Redmi Note 7 Kamera ile alakalı en büyük sorunlardan biri 48 MP’in varsayılan olarak ayarlanmamış olmasıdır. 48 MP gibi tamamiyle ayrı bir moddur. Bu nedenle, tekrardan bir daha geçişi son aşama sinir bozucu alır. Ayrıca, bir kamera gibi olmaktan diğerine geçerken durgun performans göreceksiniz.

Ön tarafta, adil ve keskin sahneler elde eden 13 MP tek bir kamera var. Yine de birazcık doygun hissettiler. Yine, canlı odak, arka kamera gibi harikalar da yaptı.

Genel olarak, kamera iyidir. Bununla birlikte, insanların sinirlendiği 48MP, kayda kıymet oranda değişim eklememektedir. Bunun üzerine, Xiaomi varsayılan olarak tutmadı, o yüzden kim bilir bir numara.

Redmi Note 7 Pro System UI

Şimdi Samsung’un öyküsünü biliyorsun, değil mi? Asla güncelleme alamayan bi sefil yazılımı vardı. Sonra Samsung cihazlar ve birinci derslik cihazlar için OneUI geldi ve her şeyi değiştirdi. Xiaomi MIUI’ye bakıldığında, Redmi’nin eski Samsung haline geldiği anlaşılıyor.

MIUI kullanmak, yığın Android kullanıcısının en fena kabusu gibidir. Açıkça sezgisel değil, her vakit duraklar ve gayet fazla sayıda bloatware ile beraber gelir. Ayrıca, daha önceden yüklenmiş olan uygulamaların içerisinde reklamlar elde ediyor, bu da olabildiğince üzücü.

Redmi Note 7 Pro’daki MIUI ile alakalı tek iyi şey Android Pie olarak güncellendiğidir. Bu yüzden uyarlanabilir batarya, jest gezinti ve Android Pastanın öteki birtakım özellikleri var.

Redmi Note 7 Pro Batarya

Redmi Note 7 Pro’nun en iyi özelliklerinden biri büyük 4000 mAh bataryadır. Ben genellikle, ağır bir akıllı telefon kullanımıyım; Çok çekirdekli oyunlar oynamayı, genellikle müzik çalmayı seviyorum ve Facebook’ta kaydırma benim hayatım oldu.

Tüm bunlara rağmen, Redmi Note 7 Pro hüsrana uğratmaz – hatta biraz. Normal kullanımımda aşağı yukarı 6 saat monitör süresi veriyor, bu olabildiğince iyi. Ayrıca, aygıt süratli şarjı destekler, böylelikle aşağı yukarı 90 dakikada yüzde 100 şarj bekleyebilirsiniz.

Sonuç;

Sonuç olarak, Redmi Note 7 Pro kusursuz bir cihazdır. Birkaç yere kadar gidebilirdim, fakat cihazın şuan için 1.139,80 Türk Lirası bulunduğunu inkar etmiyorum. Başka bir deyişle, 48 MP’lik bir kamera, devasa bir batarya, parlak göz alıcı dizayn ve oyun için bir Snapdragon alıyorsunuz – bunların tümü 15K’nın altında.

Peki, hala satın almalı mısın? Bu evet olur zira Redmi Note 7 Pro çok yönlü bir ürün gibi gözüküyor. MIUI ve sistem geri kalıyor gibi geri kalan şeyler var fakat genel olarak, bir bütçe akıllı telefonda isteyebileceğiniz her şeyi azca ya da çok dolduruyor.