Samsung Batarya Resetleme Kodu Nedir? Kalibrasyon Ayarları Nasıl Yapılır?

Samsung batarya resetleme kodu nedir mevzusu ile ilgili inceleme yaptığınızda resetleme kodu mevzusu size komplike gelebilir. Bu kod aleti resetleme sırasında istenir. Genelde Android cihazlarda geçerli olan bu kodu bilen kullanıcılar istedikleri vakit bu kodu girerek cihazlarında sıfırlama prosedürünü gerçekleştirebilir.

Sıfırlama kodu;

  • Android cihazlarda ve IOS cihazlarda birbirinden farklıdır.
  • Cihazınızın işletim sistemi ile ilgili bilgili olduktan sonrasında hangi kodu kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.
  • Samsung cep telefonu kullanıcılarının batarya resetleme kodu #0228#’dir. Kare, sıfır, iki, iki, sekiz, kare tuşlaması ile kodu basitçe sıfırlama ekranına girebilirsiniz.
  • Kod girme prosedürünü tamamladıktan sonrasında işleme devam ettiğiniz taktirde Samsung batarya sıfırlama prosedürü başlayacaktır.

Samsung batarya resetleme kodu kalıcıdır. Yani tüm Samsung marka cep telefonu modellerinde bu kod kullanılabilir. Eski ya da yeni model cep telefonunuzda batarya resetleme işlemine ihtiyacınız olduğunda bu kodu kullanabilirsiniz.

Samsung Batarya Resetleme İşlemi Neden Yapılır?

Samsung batarya resetleme kodu ile cihazın batarya sıfırlama prosedürü saniyeler içerisinde yapılır. Ancak bu işlemin niçin yapıldığı da önemlidir ve araştırılır. Temelde Samsung batarya resetleme prosedürü cihazların hızlanmasını sağlamak için yapılır. Zamanla kullanıma bağlı olarak ağırlaşan cihazlarda batarya sıfırlama prosedürü yaparak aygıt bir nebze hızlandırılabilir. Samsung batarya resetleme kodu ile ilgili bilgili olduktan sonrasında aygıt sıfırlama prosedürünü başarılı bir halde gerçekleştirebilirsiniz.

Samsung batarya resetleme kodu bazen da donan cihazlarda lüzumlu olur. Kullanım sırasında aygıt bir anda donduğunda yapılabilecek en mantıklı adım bataryayı sıfırlamaktır. Samsung batarya resetleme kodu ile batarya sıfırlandıktan sonrasında aygıt tekrardan problemsiz bir halde çalışmaya devam edebilir.

Samsung Batarya Resetleme Kodu Hangi Cihazlarda Kullanılabilir?

Samsung batarya resetleme kodu genel bir koddur. Sadece cep telefonu kullanıcılarının araştırdıkları bu mevzu asında tüm Samsung marka ürün kullanıcılarını yakından ilgilendirir. Yani yalnızca cep telefonunda değil, Samsung marka olan tüm tablet ve öteki cihazlarınızda da batarya sıfırlama kodunu kullanarak batarya sıfırlama prosedürünü gerçekleştirebilirsiniz.

Samsung Cep Telefonlarında Kalibrasyon Ayarları

Samsung batarya resetleme kodu ve kalibrasyon ayarları gibi mevzular tüm Samsung marka cep telefonu kullanıcılarını ilgilendirir. Samsung akıllı cep telefonları, dizüstü bilgisayarlar ve tabletlerde yapılabilecek kalibrasyon ayarları cihazlarda iyileşme sağlar.

Samsung cep telefonunda kalibrasyon ayarı yapabilmeniz için cihazınızın modelini bilmeniz gerekir. Bu sayede en doğru prosedürü yapabilmeniz mevzubahis olur.  Cep telefonlarında yapabileceğiniz en mühim işlemlerden birisi kalibrasyon yapmaktır. Cihazınızın performansının düştüğünü ayrım ettiğinizde lüzumlu kalibre prosedürünü yaparak cihazın daha sıhhatli ve uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

Samsung Cep Telefonlarında Kalibrasyon Ayarları Nasıl Yapılır?

Samsung cep telefonlarında kalibrasyon ayarlarını yapmak olabildiğince kolaydır. Cihazda rastgele bir ek prosedür yapmadan direk olarak kalibrasyon ayarı hazırlamaya başlayabilirsiniz. Samsung marka cep telefonu modellerinde kalibrasyon ayarlarını yapabilmek için şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Cihazınızı kullanın ve şarjını sonuna kadar bitirin. Bu adımda cihazın kendi kendine kapanmasını bekleyin.
  • Kapanan cihazınızı tekrardan başlatmayı deneyin. Bu durumda aygıt bir kez açılacaktır. Açıldıktan sonrasında cihazın tekrardan kapanmasını bekleyin.
  • Cihazınızı tekrardan açmayı deneyin. Açılmadığını anladığınızda cihazınızı şarja takın.
  • Cihazınız %100 şarj olana kadar asla şarjdan çekmeyin.
  • Cihaz %100 oranında şarj odluktan sonrasında şarjdan çekerek tekrardan başlatın.

Cep telefonu kalibrasyon ayarları denilince cihazın şarj performansının yükseltilmesi anlamını çıkartabilirsiniz. Bu prosedür genellikle batarya sorunu olan cep telefonlarında lüzumlu olur. Bataryanızın şayet normalden daha ivedi bittiğini ayrım ediyorsanız bu durumda kalibrasyon ayarının lüzumlu bulunduğunu anlayabilirsiniz. Bataryayı iyileştirmek için yapacağınız bu prosedür cihazın batarya performansının daha yüksek ve iyi olmasını sağlayacaktır.

Samsung Batarya Kalibrasyonu Yapmak Zararlı Mı?

Samsung batarya kalibrasyon ayarlarını gerek olduğu durumlarda her vakit yapabilirsiniz. Belirli bir müddet olmadan aygıt kullanıldığı sürece kalibrasyon ayarları yapılmaya devam edilebilir. Kalibrasyon adımlarını başarılı bir halde uyguladıktan sonrasında cihazınızı daha sıhhatli batarya ömrü ile kullanmaya devam edebilirsiniz.

Samsung batarya kalibrasyonu yapmanın cihazlarda malum rastgele bir ziyanı yoktur. Cihazın şarjını %0 seviyesinde boşalttıktan sonrasında %100 seviyesine gelene kadar şarj ederseniz kalibrasyon prosedürü başarısız olur. Ancak şarj bitmeden yapacağınız kalibre prosedürü etkin olmayacaktır. Aynı şekilde boş bataryayı taktığınızda %100 olmadan şarj cihazından çıkartırsanız gene kalibre ayarlarının gerektiği gibi bulunmasına mani olursunuz.

Diğer yazımızda Samsung şebeke sorunu ile ilgili sizlere bilgiler vermeye çalışmıştık. İlgili linke tıklayarak mevzuyu inceleyebilirsiniz.