Samsung Free Nedir?

resim61496975
resim61496975

Samsung şirketi kullanıcılarına muhtelif hususi servisler sunuyor. Bu servisler aygıt modelleri ve işletim sistemi sürümleri ile değişkenlik gösterebiliyor. Kimi vakit gelen güncellemeler ile servislerin özellikleri değiştirilebiliyor. de yeni servisler ortaya çıkabiliyor. Bunun yanı sıra güncellemeler ile yeni servisler de kullanıma sunulabiliyor. Bir güncellemenin sonrasında ortaya çıkan Samsung Free nelerdir sorusunun cevabı ise merak ediliyor.

Samsung cihazların One UI 3.0 güncellemesini almasının sonrasında cihazlara birtakım yenilikler de geldi. İşte Samsung Free de bu yeniliklerden biri olarak karşımız çıkıyor. Kullanıcıların çoğunlukla karşılaşmış olduğu bu servisin tam anlamıyla ne işe yaradığı ise merak ediliyor. Bu yazımızda Samsung Free nelerdir sorusunun yanı sıra servis ile alakalı merak edilenleri de açıklamaya çalışacağız. Aynı zamanda rehberimizi okuyarak bu servisin iyi mi kapatılabileceği ile alakalı da malumat edinebilirsiniz.

İçindekiler

Samsung Free Nedir?

Free, Samsung’un kullanıcılarına sunduğu hususi servislerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Son vakit merak ediliyor olmasının en büyük sebebi ise gelen yeni bir güncelleme ile beraber ortaya çıkması. Öyle ki Samsung, Free ile alakalı rastgele bir uyarı da göndermiş değil. Aniden ortaya çıkan bu servis tabi birçok kullanıcının dikkatini çekmiş durumda.

En kolay açıklaması ile Samsung Free, bir içerik toplayıcı hizmeti olarak tanımlanıyor. Bu servis ile beraber kullanıcılar oyunlara, haberlere, podcastlere, dizilere ya da muhtelif medya ögelerine rahatlıkla ulaşabiliyor. İçerikler değişik kaynaklardan toplanıyor ve Free vasıtasıyla ortak bir noktada sunuluyor. Kullanıcılar ise bütün bunlara Samsung Free ile tek bir tatbik üstünden erişim sağlıyor. Samsung Free Android 11 ya da daha yüksek sürümlere haiz olan, One UI 3.0 güncellemesini almış cihazlarda çalışıyor.

Aslında günümüzde bu içeriklere ulaşmak için kullanabileceğimiz değişik programlar da var. Dolayısıyla Free kullanmanın ne farkı olduğu da merak edilenler arasında yer alıyor. Farklı medya ögeleri ve içerikleri tek bir çatı altında toplayan Samsung Free’nin birtakım artıları ise mevcut. Bunlardan ilki bütün bu ögeleri tek bir çatı altında topluyor olması iken bir öteki ise içeriklere indirmenize gerek bulunmaması.

Aslına bakacak olursak, kullananların çoğunlukla karşılaşmış olduğu bu servis Samsung Daily yerine faaliyete geçti. Önceki yıllarda Bixby Home yerine kullanıma sunulan Daily’nin yerini en son ise Samsung Free almış durumda. Bir açık oturum olarak hizmet sunan Free ile muhtelif içeriklere çabucak ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu servis One UI 3.0 güncellemesi ve üst sürümlerdeki bütün cihazlarda yüklenmiş olarak geliyor.

Samsung Free Hangi Özelliklere Sahip?

Samsung Free nelerdir sorusunun yanı sıra hangi özelliklere haiz olduğu da merak edilenler arasında. Samsung’un sunduğu hususi servislerden biri olan Free, temel olarak bir içerik toplayıcı hizmeti. Dolayısıyla onun haiz olduğu en büyük hususiyet değişik kaynaklardan toplanan içerikleri tek bir tatbik altında görüntüleme şansı vermesi. Üstelik bu içerikleri görüntülemek için indirme yapmanıza da gerek kalmıyor.

Bir açık oturum olarak hizmet sunan Samsung Free, tatbik içinde dört ana kategori bulunduruyor. Her bir kategori ise değişik tipteki içeriklere erişebilmenizi sağlıyor. Uygulama içindeki bu kategorilerin kullanması hem konuma hem de kullanılan cihazın özelliklerine göre değişkenlik gösterebiliyor. İçeriğimizin devamında bu dört ana kategoriye ilişkin malumat bulabilirsiniz.

1) Watch Sekmesi

Bu kısımda Samsung TV Plus denilen bir akışlı tv hizmetini bulabilmek mümkün. Samsung TV ile tanınmış kanalları erişim sağlanabiliyor. Böylece Free üstünden Watch sekmesini kullanarak rahatlıkla resim içeriklere ulaşabiliyor ve bir şeyler izleyebiliyorsunuz. Çeşitli dizi ya da filmleri bu sekmede bulabilmeniz mümkün. Ancak hangi kanalların bu hizmet kapsamında var olacağı konuma göre değişkenlik gösterebiliyor.

2) Play Sekmesi

Samsung Free vasıtasıyla ulaşabileceğiniz bu kısımda ise değişik mobil oyunları bulabilirsiniz. Üstelik oyunları oynamak için indirme yapmanıza gerek bulunmuyor. Play bölümünde tavsiye edilen bütün oyunları sadece Free üstünden çabucak oynamaya başlayabilirsiniz.

3) Read Sekmesi

Uygulamanın bu bölümünde ise haberler yer alıyor. Buradaki haberler internetteki değişik kaynaklardan derleniyor ve tek çatı altında toplanıyor. Aynı zamanda haberler spor, politika, hayat tarzı, eğlence, teknoloji ve iş dünyası gibi muhtelif kategoriler halinde yer alıyor. Bunun yanı sıra Free, dünyanın değişik yerlerinden haberler okumanıza da imkân tanıyor.

Bu kısmı, her ne kadar hususi bir haber uygulaması kadar olmasa da, kısmen özelleştirebilmeniz ise mümkün. Uygulamanın size göstermesini istediğiniz haber çeşidini seçebilir ya da kategori akışını düzenleyebilirsiniz.

4) Listen Sekmesi

Bu bölüm Samsung Free üstünden podcastlere erişim sağlanabilen kısım. Ancak bulunduğunuz konuma göre Listen sekmesinin içinde ne olduğu değişkenlik gösterebiliyor. Yine tıpkı haberler konusu ile alakalı olduğu gibi podcastler de muhtelif kategoriler halinde. Komedi, spor, cemiyet ve kültür ya da haberler gibi değişik kategorileri inceleyebilirsiniz.

samsung-free-nedir

Samsung Free Hakkında Merak Edilenler

İçeriğimizin bu bölümüne kadar Samsung Free nelerdir sorusunun cevabını sizler için açıklamaya çalıştık. Bunun yanı sıra sağlanan bu servisin hangi özelliklere haiz olduğu konusu ile alakalı da malumat verdik. Ancak bunların yanı sıra kullananların Free ile alakalı merak etmiş olduğu değişik noktalar da mevcut. Akıllardaki soru işaretlerini gidermek ve olası olduğunca daha oldukça malumat verebilmek adına bu soruları da yanıtlamaya çalışacağız.

Özelleştirme Yapmak Mümkün mü?

Çeşitli içerikleri değişik kaynaklardan biriktirerek bir araya getiren ve kullanıcılara sunan Samsung Free kısmen özelleştirme yapabileceğiniz bir uygulama. Her ne kadar tamamiyle şahsa hususi hale getirmek olası olmasa da servis içindeki birtakım özellikler ile alakalı özelleştirme yapabilirsiniz. Bu özelleştirmeleri Samsung Free’nin ayarlar kısmından kolay bir halde yapmanız ise mümkün.

Örneğin, Read kısmı özelleştirme yapabileceğiniz bir kısım olarak karşımıza çıkıyor. Uygulama ayarlarından gizlilik koşullarına izin vermeniz halinde Free sizin alışkanlıklarınızı izlemeye başlıyor. Böylece sunduğu içerikleri size makul olarak filtreleyebiliyor. Daha fazla özelleştirme yapmak için ise manuel olarak ayar oluşturabilirsiniz.

Yapacağınız manuel düzenlemeler ile haber kategorilerinin akışını düzenleme şansınız bulunuyor. Bunun yanı sıra Samsung Free üstünden hangi tür haberleri görmek istediğinizi seçebiliyor ve görmek istediğiniz kategorileri belirleyebiliyorsunuz. Örneğin, sadece teknoloji ve spor haberleri kategorilerini seçmeniz halinde Samsung Free sizin için sadece bu içerikleri karşınıza çıkarıyor. Bunun yanı sıra ayarlar üstünden dil ve bölge tarzı de yapmanız mümkün.

Samsung Free Ücretli Mi?

Hayır, Samsung Free ücretli bir tatbik değil. Bu hizmet Samsung şirketi tarafınca kullanıcılara bedava olarak sağlanıyor.

Nasıl İndirilir?

Samsung Free indirmenize gerek olan bir tatbik değil. Aksine bu servis bedava olarak bütün cihazlarda mevcud bir hizmet olarak karşımıza çıkıyor. Android 11.0 versiyonu ya da üstü telefonlarda, One UI 3.0 versiyonu ya da üzerini kullanıyor olmanız halinde Samsung Free cihazınızda yüklü halde olacaktır.

Ekranı sola ya da yukarıya kaydırarak Samsung Free paneline erişim sağlamanız mümkündür. Bunun yanı sıra birtakım cihazlarda tatbik kısayolunu da kullanabilirsiniz. Bu servise iyi mi erişim sağlayacağınız kullandığınız cihaza göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle Samsung Free kullanmak istiyorsanız bunu daha önceden araştırabilirsiniz.

Samsung Free Nasıl Kapatılır?

Ekrandaki kaydırmalar kararında oluşturulan bu servis bazen rahatsız edici olabiliyor. Bu nedenle Samsung Free nelerdir sorusunun yanı sıra servisi kapamak olası mü sorusu karşımıza çıkıyor. Servisi tamamiyle silmeniz ise olası değil fakat dönem dışı bırakabilirsiniz. Yerleşik bir tatbik olmasından kaynaklı silemiyor olsanız da kaldırmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

  1. Ana ekranda boş bir yere uzun süre matbu tutun. Böylece düzenleme moduna geçeceksiniz.
  2. Düzenleme modu açıldığında sola kaydırarak Samsung Free’yi bulabilirsiniz.
  3. Samsung Free’nin derhal üstündeki aktifleştirme butonunu kapatarak servisi dönem dışı bırakabilirsiniz.

Kullanmaya Değer Mi?

Samsung Free nelerdir sorusunun yanı sıra onu kullanmaya kıymet kılacak olanın ne olduğu da merak ediliyor. Free’nin kullanıcıları için en büyük pozitif yanları Samsung TV. Ücretsiz bir halde bir şeyler izleyebileceğiniz bu tatbik Free’yi cazip kılıyor diyebiliriz. Ücretli platformlarda sunulan film ya da dizilere de erişebilmeniz mümkün. Ancak buna karşın Samsung TV ile her istediğinizi seçebilme özgürlüğüne haiz bulunmadığınız bir gerçek.

Bunun yanı sıra bu servisin sunduğu oyunlar da gene artıları arasında. Çünkü bu oyunları oynarken rastgele bir indirme prosedürü yapmanıza gerek yok. Canınızın sıkılmış olduğu her an Samsung Free kullanarak çabucak oyun oynayabilirsiniz. Dolayısıyla Free bunun yanı sıra eğlenceli vakit geçirme olanağı tanıması ile de ön plana çıkıyor.

Uygulamanın sunduğu haberler sekmesinde yapılabilen özelleştirmeler de kayda kıymet bir artı olarak karşımıza çıkıyor. Böylece istediğiniz kategorilerdeki haber içeriklerini görebilirsiniz. Aynı zamanda değişik dil ve bölgelerde aramalar gerçekleştirebilmeniz de mümkündür.

Ücretsiz bir halde dinleyebileceğiniz podcastler de Free’nin bir diğer artısı olarak biliniyor. Farklı uygulamlara rastgele bir ödeme yapmadan podcast dinleyebilmeniz mümkün. Dolayısıyla şayet bedava bir halde podcast dinlemek istiyorsanız Free sizin için makul bir seçenek olabilir.

play sekmesi

Samsung Free Nedir: Genel Değerlendirme

One UI 3.0 ya da daha üst sürümleri kullanan birçok şahıs Samsung Free nelerdir sorusunun cevabını merak etmektedir. Samsung’un bir servisi olan Free, daha önceleri Samsung Daily olarak kullanılan bir hizmetin günümüzdeki halidir. Samsung Free’ye monitörü kaydırarak (sola ya da yukarı) ya da tatbik kısayolu üstünden ulaşmanız mümkündür. Bu, temel olarak hangi aleti kullanmakta olduğunuz ile ilgilidir. Cihazınıza makul yolu öğrenerek Free’ye kısa sürede ulaşabilirsiniz.

En kolay izahat ile bir içerik toplayıcı hizmeti olan Samsung Free, kullanıcılara değişik medya ögelerini tek çatı altında sunmaktadır. Böylece kullanıcılar tek bir tatbik üstünden değişik içeriklere erişebilmektedir. Samsung Free’nin sunduğu içerikler haberler, podcastler, dizi ve filmler ve oyunlar olarak dört temel kategori altında incelenebilir. Bu içeriklere erişmek için indirmenize ise gerek yoktur.

Samsung Free üstünden muhtelif özelleştirmeler yapabilmeniz de mümkündür. Ayarlar kısmından gizlilik butonunu etken ederek Free’nin sizi izlemesine izin verebilirsiniz. Böylece servis kendiliğinden size İdeal olan içerikleri önünüze çıkaracaktır. Bunun yanı sıra manuel bir halde ilgilendiğiniz haber kategorilerini seçebilir, dil ya da bölge tercihi yapabilirsiniz.

Tüm kullanıcılar Samsung Free servisinden bedava olarak yararlanmaktadır. Bunun yanı sıra Free, cihazınızda yerleşik bir tatbik olarak bulunmaktadır. Cihazınızın lüzumlu şartları taşıyor olması halinde Samsung Free telefonunuzu aldığınız günden itibaren sizinle olmaktadır. Dolayısıyla servise erişim sağlamak amacı ile indirme yapmanıza gerek kalmaz.

Sizler için hazırladığımız bu içerikte Samsung Free nelerdir sorusuna cevap vermeye çalıştık. Bunun yanı sıra içeriğimizde Samsung Free ile alakalı merak edilenlere de erişebilirsiniz. Aşağıda bulunan yorumlar kısmını kullanarak soru ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.