Samsung, Galaxy A Serisinde Değişikliğe Gidebilir

resim26244770
resim26244770

Şu sıralar yeni çıkaracağı telefon modelleriyle gündemi meşgul eden Samsung ile alakalı yeni bir söylenti daha ortaya çıktı. Bu söylentiye göre Samsung’un orta segment cihazlar sunmuş olduğu Galaxy A serisinde değişikliğe gitme ihtimali mevcut. İddialara göre bu değişim birtakım Galaxy A serisi telefonlardan derinlik sensörünün kaldırılacağıyla ilgili. Diğer bir deyişle telefonlardan bir kamera eksilmesi laf konusu.

Samsung, Galaxy A serisi için bir süredir ana kamera, ultra geniş kamera, makro kamera ve derinlik sensöründen oluşan dörtlü kamera kurulumu geliştiriyor. Ancak Koreli bir haber kaynağından alınan bilgiye göre Samsung, birtakım Galaxy A serisi telefonlarım arka kameralarında değişikliği yapacak.

Galaxy A Serisindeki Bazı Modeller Etkilenecek

The Elec kaynağındaki iddialara göre üç değişik model öne çıkıyor. Samsung Galaxy A24, A34 ve A54 modellerinden derinlik kamerasının çıkacağı tahmin ediliyor. Bu modellerin ana, ultra geniş ve makro lenslerini koruyacağı söylentiler arasında.

Galaxy A24’ün 50 MP ana kamera, 8 MP ultra geniş açılı kamera ve 5 MP makro kamerayla geleceği iddia ediliyor. Bunun yanısıra A34’ün 48 MP+8 MP+5 MP kurulumuyla geleceği iddialar içinde yer alıyor. Ayrıca Galaxy A54’ün 50 MP+5 MP+5 MP kurulumuyla geleceği de belirtiliyor.

Fakat bu değerlerin resmi olarak doğrulanmadığını belirtmekte yarar var. Ayrıca Samsung’un derinlik sensörünü kaldırma sebebiyle alakalı de birtakım düşünceler mevcut. Bu hamlenin maliyetleri azaltmak ve öteki kameralara yoğunlaşmak için olduğu tahmin ediliyor. Samsung’un öteki kamera özelliklerini güçlendirerek Çinli akıllı telefon üreticileriyle rekabet etmesi beklentiler içinde yer alıyor.

Samsung, Çinli şirketlerle rekabet etmek için LCD akıllı telefonların oranını %33’ten %50’ye çıkarmıştı. Diğer yandan, OLED akıllı telefonların oranını da %67’den %50’ye düşürmüştü.

Şirket son zaman daha fazla Galaxy A serisi modelinin ana kamerasına optik imaj sabitleme getirdi. Bu nedenle Samsung temel fotoğrafçılık deneyimine öncelik veriyor gibi duruyor. Ancak gene de derinlik kamerası portre modu, odaklama ve aynısı özellikler için ehemmiyet taşıyor.

Birçok markanın derinlikle alakalı veriler kurmak için mevcut kameraları iyileştirdiği görülüyor. Bu nedenle Samsung derinlik kamerasıyla alakalı değişikliğe giderse piyasada oldukça fazla problem yaşamama olasılığını göz önünde bulundurmak gerek.

Peki sizler Samsung Galaxy A serisindeki bu değişiklikle alakalı neler düşünüyorsunuz? Konuyla alakalı düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.