Samsung Katlanabilir Telefon Satış Miktarını Açıkladı

resim43176433
resim43176433

Önümüzdeki günlerde yeni bir aktivite ile daha çok telefon tanıtmış olacak olan Samsung, 2021 senesinde yapmış olduğu katlanabilir telefon satışlarını detaylandırdı. Şirketin açıklamış olduğu veriler geçtiğimiz sene neredeyse 10 milyon telefon satışını gözler önüne seriyor.

10 Ağustos tarihinde bir aktivite gerçekleştireceğini duyuran firma yeni bir rapor ile kamuoyunun karşısına çıktı. Katlanabilir telefonlar ile alakalı ayrıntılı bilgiler açıklayan Samsung, bu teknolojinin geleceği ile alakalı da birtakım açıklamalarda bulundu.

Samsung Mobil Deneyim (MX) Başkanı Dr. TM Roh’un yapmış olduğu açıklamalar firmanın satış detaylarına işaret ediyor. Roh, 2021 senesinde 2020 yılına kıyasla %300’lük bir artış ile aşağı yukarı 10 milyon ünite telefon sattıklarını anlatım ediyor. Ayrıca bu süratli büyümenin devam edeceğini de dile getiriyor.

Telefon satışları hakkındaki tek malumat bu da değil. Galaxy Z Flip modellerinin bu miktarın %70’ini oluşturduğunu belirtiyor. Samsung’un daha ilkin yapmış olduğu açıklamalarda da Galaxy Z Flip modellerine daha yoğun bir alaka olduğu gündeme gelmişti.

Samsung 10 Ağustos’ta Yeni Katlanabilir Telefon Modelleri Tanıtacak

Her ne kadar Samsung 10 milyona yakın satış yaptığını anlatım etse de bu bilgilerin IDC tarafınca açıklanan veriler ile uyuşmadığını belirtmek gerek. Geçtiğimiz aylarda katlanır cihazlar yayımlanan IDC raporunda 7.1 milyon telefon satışı laf konusuydu. Hangi rapor reel olursa olsun Samsung’un 2021 senesinde gelir artışı yaşamış olduğu bir gerçek.

Ayrıca satış sayıları dışında teknolojinin geleceği ile alakalı da birtakım açıklamalar mevcut. Roh, 10 Ağustos tarihinde gerçekleşecek Unpacked etkinliği ile alakalı de birtakım bilgileri paylaştı. Anlaşılan o ki firma yeni telefon tanıtımları için hazırlık sürecinde.

Roh, “kullanıcıların yeni telefonlarla yapacaklarını görmek için heyecanlı olduğunu” dile getiriyor. Ayrıca kullanıcılardan esin alarak yeni cihazları geliştirdiklerini de belirtiyor. Hem kendini anlatım etmek hem de bereketlilik açısından “en iyi araçların” gelmekte bulunduğunu vurguluyor.

Samsung’un 10 Ağustos tarihinde gerçekleştireceği etkinlikte yeni Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4 modellerini tanıtması beklentiler arasında. Ayrıca firmanın yeni akıllı saati Galaxy Watch 5’de beklenen ürünlerden. Tüm bunların dışında Galaxy Buds 2 Pro kablosuz kulaklık da etkinlikte yer alacak gibi gözüküyor.

Roh’a göre üç sene ilkin “radikal” cihazlar olan katlanabilir telefonlar günümüz şartlarına makul hale geldi. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Galaxy Z Fold ve Galaxy Z Flip modelleri hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın! 10 Ağustos tarihinde gerçekleşecek etkinliğin bilgileri için de bizi takip edebilirsiniz.