Samsung Marka Cihazlara ya da Android İşletim Sistemlerine Sahip Cihazlara Mail Kurulumu Yapma

Android işletim sistemine haiz ya da Samsung marka telefon ya da tabletinize e-posta kurulumu yapmak için yapmanız ihtiyaç duyulan işlemler;

 • Öncelikle alakalı cihazın ” Uygulamalar ” bölümünden ” Ayarlar ” bölümüne geçiş yapınız. Geçiş yapmış olduğunuz kısımda alakalı sayfada bulunan ” Hesaplar ” ana başlığının altında olan ” Hesap Ekle ” düğmesine tıklıyoruz.
  Burada bir den fazla hazır tanımlı hesaplar bulunmaktadır biz buradan ” E-Posta ” yazanı seçip devam ediyoruz. Açılan sayfada alakalı kutucuklara e-posta hesabımızı ve şifremizi yazıp sayfanın derhal altında bulunan ” Manuel Kurulum ” düğmesine basarak devam ediyoruz.
 • Manuel Kurulum dedikten sonrasında cihazın bizi yönlendirdiği sayfada sistem bizlere POP3 mü IMAP mı? Exchange Server olarak e-posta kurulumu yapılacak bunu sormaktadır.
  Biz burada POP3 olanı seçip devam edeceğiz.
 • POP3 hesabı olarak e-posta kurulumunu seçtikten sonrasında karşımıza gelen kısımda Kullanıcı Adı bölümüne e-posta hesabımızı yazıyoruz.
  Diğer kutucuklarda bizlerden istenenleri dolduruyoruz özetle burada dikkat etmemiz ihtiyaç duyulan aslolan mevzu ” Bağlantı Noktası ” kısmını belirlemektir SSL yok ise genellikle pop3 portu 110 ‘dur.
  Ya da sunucunuzun size belirtmiş olduğu portlara göre yapılandırmanız gerekmektedir.
 • Pop3 ayarlarımızı yapılandırdıktan sonrasında ileri düğmesine basıp SMTP ayarlarının olduğu kısma yönleneceğiz.
  Yine aynı şekilde alakalı kutucukları dolduracağız SMTP yani giden port numaramız 26 olacak ya da sunucunuzun size vermiş olduğu port numarası olacaktır.
  Mail hesabını ve şifremizi yazıp ileri dememiz yeterlidir e-posta kurulumu tamamlandı.
 • Bu ayarlardan sonrasında yapılacak küçük işler vardır bunlar ise hesabınızın e-posta gönderdiğinizde gözüken ismi ne olmalı ve e-posta denetimi hangi aralıklarda sağlanmadı bu tarz şeyleri yapılandırıyoruz.

Artık oldukça huzurlu bir halde cihazınızdan maillerinizi denetim edebilir ve e-posta gönderimi yapabilirsiniz.