Samsung Telefonun Orijinal Olduğunu Kontrol Etme

Kuşkusuz, Samsung cep telefonları mevzubahis olduğunda en iyi üreticilerden biri. Ancak, her yeni modelle alakalı ileri teknoloji ile birlikte, fiyat etiketi de artıyor. Peki alacağınız Samsung telefonun özgün bulunduğunu denetim etme mevzusu ile alakalı bilginiz var mı zira insanların aynı özellikleri daha ucuza alıp alamayacaklarını düşünme eğilimi budur.

Neler Okuyacaksınız? →

Samsung Telefonun Orijinal Olduğunu Kontrol Etme

Alıcılar arasındaki farkındalık eksikliği sebebiyle satıcılar, müşterilerini düzmece telefonları daha ucuza satarak kandırıyorlar. İnsanlar, bir Samsung telefonunun özgün olup olmadığını denetim etmek için kullanabileceklerinin bilincinde olmalıdır.

İşte bu yazıda Samsung telefonun özgün olup olmadığını kontrol edeceğiz.

Samsung Telefonlarını Kopyalamak Neden Kolay?

Samsung, Açık Kaynak platformlu Android platformunda tasarlanan cep telefonlarını üretmektedir. Herhangi biri tarafınca kullanılabildiğinden, şirketlerin özgün cihazın düzmece üretimini yapmalarını kolaylaştırır.

Bu nedenle, yeni bir Samsung telefon satın almayı planlıyorsanız ve Samsung telefonunun özgün olup olmadığını iyi mi denetim edeceğinizi bilmiyorsanız, bu yazı oldukça destek olacaktır.

Özgünlüğü denetlemek için Samsung IMEI check, Samsung özgün denetim kodu vb. gibi temel özellikleri görmek için makaleyi okumaya devam edin.

Samsung IMEI Kontrolü Nasıl Yapılır?

Uluslararası Mobil Ekipman Kimliği olarak malum IMEI numarası, her cep telefonuyla ilişkilendirilmiş benzersiz bir tanımlama kodudur ve alacağınız Samsung telefonun özgün bulunduğunu denetim etmenin en basit yoludur.

Samsung IMEI kontrolünü ve Samsung Orijinal Kontrol Kodunu yapmanın oldukça sayıda yolu vardır:

1. Menüden Samsung Orijinal Onay Kodu.

Bu, çıkarılabilir ve çıkarılabilir pilleri olmayan cep telefonları ve tabletler için Samsung mobil özgün denetim kodu için kullanışlıdır. Nasıl denetim edebileceğimizi görelim:

  1. Telefon Ayarlarına gidin.
  2. Telefon Hakkında ‘yı aramak için Ayarlar penceresini aşağı kaydırın.
  3. Telefon Hakkında penceresi, IMEI kodunu, Model numarasını ve Seri numarasını gösterir.

Bunlar Menüden Samsung özgün kod kontrolü için atılan adımlardı.

2. Arka Panelden Samsung Orijinal Onay Kodu:

Samsung’un özgün olup olmadığını denetim etmenin bir diğer kullanımı kolay yolu, Samsung IMEI kodunu Arka Panelden denetim etmektir. Bu yöntem, çıkarılamayan bataryaları olan cep telefonlarında ve tabletlerde kullanılabilir.

Kontrol etmek için, IMEI ve Seri numarasını bulmak için telefonun Arka tarafına bakın.

Samsung’un özgün onay kodunu arayabilmenin son yolu pilin altını denetim etmektir. Bununla birlikte, bu teknik sadece ayrılabilir pillerle mobil cihazlar için kullanılabilir.

IMEI denetimi dışında, özgün Samsung ile düzmece Samsung telefonları içinde hangisini farklılaştıracağınızın diğer yolları da var.

  1. Orijinal Samsung telefonlar parlak monitör renklerine sahipken, yinelenen renkler mat renklere sahip.
  2. Yinelenen cep telefonları, monitör kenarı ve mobil içinde büyük bir boşluk var.
  3. Sahte telefondaki Samsung logosu basitçe hissedilir ve çıkarılması kolaydır.
  4. Çift telefonlardaki Ses ve Ev düğmeleri, özgün Samsung telefonlarının aksine ekstrem boşluklara sahiptir.

Yeni bir Samsung telefonu satın almayı planlıyor fakat Samsung telefonunun özgün olup olmadığını denetim etmekten kaygı duyuyorsanız, orijinalliği doğrulamak için Samsung IMEI kontrol, Samsung mobil özgün denetim kodunu denetim etmenizde yarar var.

İnterbilgi platformunda Samsung ile alakalı yazılan yazıları görmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Konu ile alakalı Daha ayrıntılı malumat almak dilerseniz Samsung Resmi Web Sitesi üstünde bulunan Samsung Cep Telefonu: IMEI’yi, Model Kodunu ve Seri Numarasını nereden denetim edebilirim? isimli yardım sayfasına göz atabilirsiniz.