Şarj edilebilir diş fırçalarına dair doğru bilinen yanlışlar

Manuel diş fırçası şarj edilebilir diş fırçası kadar iyi temizler!

Yanlış.  İlk kullanımdan itibaren şarj edilebilir diş fırçaları manuel fırçalara oranla  2 kat daha çok plak temizler. Bu hususiyet dişlerinizin sadece dış görünümü için değil, sağlığı için de olabildiğince önemli. Plak, dişin dış kısmını kaplayan bakteri tabakasıdır. Bakteriler yediğimiz yiyeceklerdeki şekerle beslendikleri için, zaman içinde asit oluştururlar. Bu nedenle bakterilerin diş yüzeyine yerleşmesi, diş ve diş eti hastalıklarının en mühim nedenlerinden biridir.

Oral-B’nin elektronik fırçalarının tamamında fırça başlıkları yuvarlak olarak tasarlanmıştır. Bu yenilikçi dizayn vasıtası ile her dönüşte değişik bir açıyla dişin bütün yüzeyinin temizlenmesine imkân sağlar. Küçük boyutuyla her bir dişin yüzeyine ve diş aralarına kolaylıkla ulaşabilir.

Şarj edilebilir fırçalar sadece ağız ve diş sağlığı konusu ile alakalı sorun yaşayan kişilere öneri edilmektedir!

Yanlış. Oral-B’nin yapmış olduğu bir anket çalışmasında, iştirakçilerin %39’unun fakat dişleriyle alakalı rastgele bir sorun yaşadıktan sonrasında şarj edilebilir diş fırçası kullanmaya başlayacaklarını belirttikleri görüldü.

Ağız sağlığında tedaviden çok koruma tekniği izlenmesi öneri edilmektedir. Çünkü dışarıdan meydana getirilen rastgele bir müdahale, ne kadar iyi olursa olsun kendi dişinizin sağlamış olduğu rahatlığı ve fonksiyonelliği sağlamaz. Dişleri korumanın en mühim yolu, ağız ve diş problemlerinin bir numaralı sorumlusu olan plak tabakasını ortadan kaldırmaktır. Şarj edilebilir diş fırçaları, plak temizliği konusu ile alakalı manuel diş fırçalarından %100’e kadar daha çok etkilidir. Plak, yapışkan bir madde olduğundan diş fırçanızdan da ayrılması zordur. Bu nedenle diş hekimleri yaklaşık 3 ayda bir diş fırçanızı yenilemeniz icap ettiğini söylüyor.

Şarj edilebilir diş fırçası da kullanıyor olsanız, 3 ayda bir fırça başlığı  değişimini gerçekleştirmek durumundasınız. Oral-B, elektronik diş fırçanızı basitçe yenilemeniz için değiştirilebilir başlıklarla size sunuyor.

Nasıl bir diş fırçası kullanıyor olursanız olun, diş fırçalama süreniz aynı olduğundan aynı etkiyi yakalayabilirsiniz!

Yanlış.  Diş hekimleri, dişlerinizi günde minimum iki kez, 2 dakika fırçalamanızı öneriyor. Ancak meydana getirilen araştırmalar ve klinik deneyler, dişlerinizi 2 dakika şarj edilebilir diş fırçalarıyla fırçalamanızın çok daha etkili sonuçlar almanızı sağladığını gösteriyor.

Şarj edilebilir diş fırçaları diş yüzeyine zarar verir!

Yanlış.  Yukarıda bahettiğimiz anketin bir diğer enteresan kararı da, anket katılımcılarının %5’inin şarj edilebilir diş fırçasının diş yüzeyine zarar verdiğini düşünmesi. Oral-B’nin şarj edilebilir diş fırçaları, tazyik göstergesi vasıtası ile diş fırçasını dişinize gayet fazla bastırdığınızda çalışmasını durduruyor.

Tüm şarj edilebilir fırçalar aynı özelliktedir!

Yanlış.  Herkesin diş yapısı birbirinden farklı. Bu nedenle Oral-B kullanıcılarına birbirinden çok değişik özelliklere haiz değişik şar edilebilir diş fırçaları sunuyor. Hassas dişetleri için, değişik büyüklükteki diş aralıkları için ya da sararmış dişleri beyazlatmak için birbirinden değişik birçok diş fırçası modeli bulunuyor.

Detaylı malumat almak için videoyu izleyebilirsiniz. Ürün alternatiflerini görmek için tıklayınız.

KAYNAK: www.uplifers.com

Bir boomads advertorial içeriğidir.