SEO Nedir ve SEO Nasıl Yapılır?

SEO Nedir ve SEO Nasıl Yapılır? SEO, arama motorlarında sitenizin en üst sıralarda yer almasını sağlayarak internet kullanıcılarıyla sizi basit bir halde buluşturmayı elde eden çalışmadır.

SEO çalışması vasıtası ile popülariteniz artarak kullanıcılarınızın artmasını sağlamaktadır. Yeni site kuracak olanlar ya da sitesi olan hepimiz bu çalışmayı hazırlamaya çalışmaktadır. İnternet kullanıcılığın artmasıyla beraber olabildiğince büyük bir rekabet ortamı olabildiğince artmıştır. Arama motorlarında çoğu kullanıcı ilk sayfadakilere bakmakta birçoğu ikinci sayfaya bakmamaktadır. Sitenizin kullanıcısının artması için kullananların sizi tanıması olabildiğince önemlidir. Bunun içerisinde kullananların sizi ilk sayfada bularak malumat ya da satışlarınızı kullanıcılara sunabilmektesiniz.

Neler Okuyacaksınız? →

SEO Nedir ve SEO Nasıl Yapılır?

SEO iyi mi yapılır sorusu çoğu sayfa sahibinin aklında oluşmaktadır. SEO bakıldığında basit görünse de olabildiğince inceleme ve uğraş gerektiren bir sistemdir. SEO iyi mi yapılır sorusunun yanıtını iki şık oluşturmaktadır. İlk olarak site içi çabalama yapılmalıdır. Site içi çalışmada sitenize, sitenizin içeriğini yayınlayan makaleler koymanız gerekmektedir. Bu makaleler kesintisiz ve %100 orijinal olmalıdır.

Özgün olmayan yazıları arama motorları anlamakta ve sizi kendi arama motorundan çıkarabilmektedir.  Makalelerde arama motorların da kullananların sizi bulmak için kullandıkları anahtar kelimelerin kullanılması gerekmektedir. Bu anahtar kelimelerin bulunması büyük bir inceleme kararında bulunmaktadır. Bu anahtar kelimelerin rakamları olabildiğince önemlidir. SEO uzmanları bu tarz şeyleri kısa süre içerisinde yapmaktadır. Site içerisinde siteniz bir kuruluş ya da kurum ise haritanızın olması gerekmektedir. Ayrıca iletişim adresi yazmanız durumunda kullanıcılar size rahatlıkla ulaşabilmektedir.

Makalelerin yanısıra insanların okuyarak sıkılmasını önlemek amacıyla göz yormayacak büyüklükte makalelere ve siteye makul resimler koymanız gerekmektedir. Bu sayede arama motorlarında hem internet kısmında hem de resim ve harita kısmında da ilk başta çıkmanız sağlanmış olacaktır. SEO iyi mi yapılır sorusunun ikinci şıkkında site dışı çabalama yapılması gerekmektedir. Site içi çalışmanız bittikten sonra backlink almanız gerekecektir. Bunun içerisinde blok ve toplumsal paylaşım siteleri gibi yerlerde sitenizi tanıtmanız gerekmektedir. Başka sitelerden url alarak sitenizin kullanıcı sayısını çabucak arttırabilirsiniz.

SEO Çalışmasının Faydaları

SEO çalışmaları yapılırken rakiplerinizin de siteleri araştırılır. Daha üstün siteler yapılmaya çalışır. Rakiplerinizi SEO çalışmaları vasıtası ile çabucak geçebilirsiniz. SEO tabii bir reklam sitemi olduğundan rahatlıkla sitenizi kullanıcılara tanıtabilirsiniz. SEO çalışmaları öteki reklam çalışmaları gibi kısa süreliğine sizin yükselmenizi sağlamaz. Amacı sizin devamlı olarak arama motorlarında üst sıralarda olmanızı sağlamaktadır. Site içi ve dışı çalışmalar devamlı olarak yenilenerek kullananların devamlı olarak sizi takip etmesi sağlanmaktadır. Seo iyi mi yapılır sorusuna artık sizinde cevabınız olacak.