Sıralamanızı Artıracak 11 Ücretsiz LSI Araçları | LSI Anahtar Kelime Üretici Listesi

En iyi LSI anahtar kelime üreticisi mi arıyorsunuz? Bu 11 bedava LSI aracıyla ilgi düzeyinizi artırabilir ve sıralamanızı artırabilirsiniz.

Neler Okuyacaksınız? →

LSI Anahtar Kelimeleri Nedir ve Neden İhtiyacınız Var?

Ücretsiz LSI araçlarına daha oldukça bakmadan önce, LSI anahtar kelimelerinin ne olduğu mevzusu ile alakalı hala kafanız karışmış olabilir. Zaten SEO’da bir ustalaşmış iseniz ve araçlar için buradaysanız, bu kısmı geçebilirsiniz. Ancak, değilse, işte başlıyoruz.

LSI gizli saklı anlamsal indeksleme anlamına gelir ve kolaylıkla söylemek gerek görülürse LSI anahtar kelimeleri ancak alakalı anahtar kelimelerdir. Bu, ancak mevzunuzun eş anlamlılarını değil, bunun yanı sıra bu mevzu ile alakalı yazarken sıkça ortaya çıkabilecek öteki kelimeleri de içerir.

Örneğin, blog gönderiniz “Apple” ile alakalı olduğunda, arama motorları, gönderinin meyve mi yoksa marka mı bulunduğunu belirlemek için LSI anahtar kelimeleri kullanır.

Buna göre, LSI anahtar kelimelerinin kullanılmasıyla, arama motorlarının içeriğinizi daha iyi anlamalarına destek olursunuz, bu da içeriğinizin muayyen bir mevzuya olan ilgisini artıracak ve böylelikle sıralamasını artıracaktır. Daha fazla malumat edinmek istiyorsanız, LSI anahtar kelimelerini iyi mi kullanacağınızı okuyun!

Ücretsiz LSI Araçları

Artık temel detayları yoldan çıkardığımıza göre, daha oldukça bekleymeyelim, bedava LSI araçlarına bir göz atalım. Bu araçlar muayyen bir düzende değildir.

1. Keys4up

Keys4up, arama sorgusu başına aşağı yukarı 10 LSI anahtar kelime elde eden oldukça kolay bir LSI anahtar kelime üreticisidir. Anahtar kelime listesine tam anlamıyla erişmek istiyorsanız, posta adresinize kayıt olmalısınız.

Bununla birlikte, birtakım daha oldukça arama sorgusundan sonra, internet sayfası, bu anahtar kelimeyi daha da elverişli bir halde almak için bu aracı toplumsal medyada paylaşmanızı istiyor.

Sağlanan anahtar kelimelerin tamamını ya da bir CSV dosyası olarak bunlardan birini dışa aktarabilirsiniz. Ayrıca, vasıta size 1, 2 ya da 3 kelimeden daha fazlasını içeren LSI anahtar kelimelerini görüntüleme opsiyonu sunar. Bu, bilhassa kısa ya da uzun kuyruk anahtar kelimeler arıyorsanız, bunu kolaylaştırır. Bu aracın bir özelliği de, bu LSI anahtar kelimesini içeriğinize ne sıklıkta dahil etmeniz icap ettiğinin bir göstergesi olan “4Up” endeksidir.

Elbette, bir anahtar kelimeyi içeriğinize ne sıklıkta eklediğinizin sayısı da uzunluğuna bağlı olmalıdır. Ancak, bilhassa yeni başlayanlar için bu faydalı bir özelliktir.

Ek olarak, bu LSI anahtar kelime aracı, anahtar kelimelerini görsel olarak güzel bir halde düzenlenmiştir. Bu nedenle, içeriğinizi çoğaltmak için kolay bir LSI anahtar kelime aracı arıyorsanız, Keys4up, LSI anahtar kelime araştırmanız için doğru vasıta olabilir.

Kullanılabilirlik:  Çok kolay 
Arama sorgusu sayısı:  Sınırsız 
Anahtar kelime sayısı:  Kaydolduktan sonra sınırsız 
Özel özellik: 4Up index 
En büyük dezavantaj: Kaydolduktan sonra bile devamlı bedava kullanım için ek işlemlere gereksinim vardır

2. Twinword Fikirleri LSI Grafiği

Twinword Ideas LSI Graph öteki enteresan bir araçtır. Bir liste yerine, anahtar kelimeler arasındaki anlamsal ilişkileri görselleştirir. Üretilen LSI anahtar kelimelerinde sınırsız sayıda sınırsız arama sorgusu elde edersiniz.

Diğer bütün bedava LSI araçlarıyla karşılaştırıldığında Twinword Idea’nın LSI Grafiği, içeriğinizin konunuzla olan ilişkisini artırabilen benzersiz LSI anahtar kelimeleri oluşturur. İçeriğinizin ilgi düzeyini çoğaltmak için bu LSI Grafiğini kullanma ile alakalı daha oldukça malumat edinin.

LSI Grafiğine ek olarak, arama hacmi, organik rekabet, ücretli rekabet ve ilgi düzeyi gibi bilgiler de dahil olmak suretiyle eğilimle alakalı anahtar kelimeleri denetim edebilirsiniz. Bu bilgilerin tümü bir grafikte görselleştirilebilir ya da bir Excel, CSV ya da Açık Belge dosyası olarak indirilebilir.

Bunun yanında, Twinword Ideas bunun yanı sıra mevzunuz için anahtar kelime önerileri de üretebilir ve bunları, bilmek, yapmak ve satın almak gibi kullanıcı niyetlerine göre filtrelemenize izin verir.

Genel olarak, Twinword Ideas ve LSI Grafiği, içeriğiniz için ancak doğru LSI anahtar kelimelerini bulmakla kalmaz, bunun yanı sıra gelecekteki içerik oluşturma işleminize ek araçlarıyla da destek olur.

Kullanılabilirlik: Kolay 
Arama sorgu sayısı:  Sınırsız 
Anahtar kelime sayısı:  Sınırsız 
Özel özellik:  Visual LSI Graph 
En büyük dezavantaj: LSI anahtar kelimeler dışa aktarılamaz

3. LSI Graph

Bu LSI Graph, kolay ama sıklıkla kullanılan bedava bir LSI anahtar kelime aracıdır. Kayıt olmadan, her biri aşağı yukarı 50 LSI anahtar kelimesi dahil olmak suretiyle günde ancak birkaç arama yapabilirsiniz. Kaydolduktan sonra bile, günlük arama sorgusu sınırı ancak 20 arama sorgusuna çıkarılır.

Ayrıca, bu vasıta bir oldukça uzun kuyruk anahtar kelime oluşturur, yani bir anahtar kelimenin genelde minimum üç kelime ve antet esin deposu olarak kullanılabilecek sorular ve cümleler içerir.

LSI Graph sisteminde “avakado” kelimesinde test yaptığımızda karşımıza, ana anahtar kelime olarak “avokado” ile LSI Graph’ın “avokado sıhhat yararları” ve “büyüyen avokadolar” gibi anahtar kelimeler eklemeyi önerdiğini görebilirsiniz. Bu öneriler blog yazımın ana mevzusu olarak kullanılabilir.

Bu nedenle, bu vasıta içerik oluşturma işleminizin başlangıç ​​aşamasında faydalı olabilir. Ancak, sınırı olan sayıda arama sorgusu düşünüldüğünde, hangi anahtar kelimeleri çözümleme etmek istediğinizden emin olmalısınız.

4. Niche Laboratory

Bu ücretsiz LSI anahtar kelime üreticisi ancak LSI anahtar kelimeleri değil, bunun yanı sıra arama anahtar kelimeniz ile alakalı daha oldukça malumat sağlar. Örneğin, en iyi internet sayfalarının listesi, yazı fikirleri, uzun kuyruklu anahtar kelimeler, kaynaklar, alakalı nişler, kısa bir rekabet analizi ve daha fazlası. Dolayısıyla, Niche Laboratory içerik yaratmanın bulgu aşamasında faydalı olabilir.

Araç, arama sorgusu başına 150’den fazla LSI anahtar sözcüğü sağlar ve Pro versiyonu kaydederek ya da indirerek daha da açılabilir. Ne yazık ki, liste sıralanıp dışa aktarılamaz, ama kolayca öteki bir dosyaya kopyalanabilir ve yapıştırılabilir.

Bu vasıta benzersiz bilgiler gösterse de, bir oldukça sizin için faydalı olmayabilir. Ayrıca, LSI anahtar kelime listesinin kendisi ilgi düzeyine göre sıralanmasına karşın rastgele bir ek malumat sağlamaz.

Genel olarak, bu vasıta tam içerik oluşturulduktan sonra ancak LSI anahtar kelimelerini aramak yerine, içerik oluşturma işleminizin başlangıç ​​aşamalarında daha yararlıdır.

Kullanılabilirlik: Kolay 
Arama sorgu sayısı:  Sınırsız 
Anahtar kelime sayısı: 150+ 
Özel özellik:  Benzersiz bilgi 
En büyük dezavantaj:  Her malumat faydalı değildir

5. Twinword SEO Plugin

LSI anahtar kelime araştırmanız için oldukça faydalı bir WordPress eklentisi Twinword SEO eklentisidir. Bu eklenti yazarken kendiliğinden yayınınızla alakalı LSI anahtar kelimeleri önerir.

Ayrıca, her bir anahtar kelimenin aylık arama hacmini, netice sayısını ve KEI’yi (Anahtar Kelime Verimliliği Endeksi) de sağlar. Bu bilgilerle, hangi kelimeleri içereceğini kura çekmek kolaydır. Bu eklentinin bedava versiyonu günde 5 arama sorgusunu destekliyor.

Eklenti bir Manuel Anahtar Kelime Önerileri opsiyonunun yanı sıra Manuel Anahtar Kelime Önerileri seçeneğine de sahiptir. Auto ile Twinword SEO eklentisi şu ana kadar yazdıklarınızı tarar ve kullanabileceğiniz öteki alakalı anahtar kelimeleri önerir. Manuel ile, anahtar kelimeleri kendiniz yazabilir ve alakalı anahtar kelimeler ve ifadeler alabilirsiniz.

Anahtar kelime kullanım takip edeni nedeniyle, postanıza hangi LSI anahtar kelimelerini eklediğinizi kendiliğinden görebilirsiniz, bu da size kusursuz bir genel bakış sunar.

Usability: Very easy
No. of search queries: Free plan includes 5 per day
No of keywords: Unlimited
Special feature: Generates keywords while you are writing
Biggest drawback: Limited search queries

6. Semantic Link

Semantik Linkbaşka bir kolay bedava LSI anahtar kelime üreticisidir. Diğer LSI araçlarından değişik olarak, Semantic Link, anlamsal olarak ilişkili sözcük çiftlerini bulmak için İngilizce Wikipedia’da ki metni çözümleme eder. Bunu “karşılıklı bilgi” için kısa olan MI denilen istatistiksel bir norm kullanarak yapar. Bu tekniği kullanarak, LSI anahtar kelime üreticisi, her sorgu için en iyi 100 alakalı anahtar kelimeyi sağlar.

Bununla birlikte, büyük bir dezavantaj, bu aracın ancak Wikipedia’da minimum 1.000 kez oluşan anahtar kelimeleri çözümleme etmesidir. Bu sayede, bu vasıta birden fazla anahtar kelime için kullanımı kolay olmaz. Örneğin, daha ilkin kullanılan “avokado” arama terimi, Semantik Bağlantı ile çalışmaz.

Diğer bir dezavantaj, açılan LSI anahtar kelimelerinin değişik bir dosyaya aktarılamaması ve her bir anahtar kelimenin tıklanabilir bir buton olması sebebiyle kopyalanması zor olmasıdır. Bütün bunlar basitliğine karşın Anlamsal Bağlantı kullanımını elverişsiz kılıyor.

Buna göre, Semantik Bağlantı, tanınmış mevzularda seyrek kullanım için kolay bir vasıta olsa da, mutlaka yeni mevzular keşfetmeye İdeal teknik değildir.

Kullanılabilirlik: Çok kolay 
Arama sorgusu sayısı:  Sınırsız 
Anahtar kelime sayısı:  En iyi 100 
Özel özellik: – 
En büyük dezavantaj: Yalnızca Wikipedia’da minimum 1.000 kez oluşan anahtar kelimeler çözümleme edilebilir

7. LSI Keywords

LSI Anahtar Kelimeler, ek özellikler ve bilgilerle kendisini öteki bedava LSI araçlarından ayıran kolay bir LSI anahtar kelimesi ve uzun kuyruklu bir anahtar kelime aracıdır.

Her arama sorgusu için LSI anahtar kelime oluşturucusu en oldukça 5000 Anahtar Kelime sahneler ve ilaveten açılan her anahtar kelime için aylık hacim, TBM ve rekabet detayları sağlar.

Bu vasıta ile alakalı enteresan olan, bir kerede ancak bir anahtar kelimeyi değil, 10 anahtar kelimeyi de çözümleme edebilmenizdir. Bu, içeriğiniz için daha net bir LSI anahtar kelime sıralaması kurmak için bütün ana anahtar kelimelerinizi bu araca aynı anda koyabileceğiniz anlamına gelir.

Üretilen anahtar kelime sıralaması bir excel, CSV ya da PDF dosyasına aktarılabilir. Ancak, ne yazık ki, vasıta ancak seçilen sayıda anahtar kelimeyi dışa transfer seçeneğine haiz değildir. Ancak, arama işlevinin yardımıyla, muayyen bir kelimeyi içeren bir anahtar kelime listesini dışa aktarabilirsiniz.

Yararlı bir öteki seçenek, bütün ülkeler içinde ya da aşağıdaki ülkelerden birini seçmenizi elde eden ülke filtresidir: ABD, Avustralya, Kanada, Hindistan Yeni Zelanda, Güney Afrika, İngiltere. Ayrıca ancak LSI anahtar kelimelerinin, uzun kuyruklu anahtar kelimelerin ya da her ikisinin de listesini kurmak isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz.

Ancak, aracı kullanırken, ancak LSI anahtar kelimeleri aramaya karar verirseniz, aracın birtakım durumlarda “bilgisayar” gibi kolay arama terimleri için bile hiç bir LSI anahtar sözcüğü sağlamadığını ayrım ettim. Uzun kuyruklu anahtar kelimelerle beraber kullanıldığında problem yok gibi görünüyor, ama bu bilhassa sıklıkla kullanıcı olmanız halinde mutlaka göz önünde bulundurmanız gereksinim duyulan bir konudur.

Kullanılabilirlik: Kolay 
Arama sorgu sayısı:  Sınırsız 
Anahtar kelime sayısı:  5000’e kadar 
Özel özellik:  Birlikte 10 anahtar kelimeyi beraber çözümleme edebilir 
En büyük dezavantaj: LSI araması her kelime için geçerli değil

8. Ultimate Keyword Hunter

Ultimate Anahtar Kelime Avcısı, kullanmadan ilkin indirmeniz ve yüklemeniz gereksinim duyulan benzersiz bir bedava LSI anahtar kelime üreticisidir. Ne yazık ki, ancak Windows bilgisayarlarda kullanılabilir. Bu vasıta mutlaka öteki bedava LSI araçlarından daha zahmetlidir ve LSI anahtar kelime listenize gelmeden ilkin birkaç adım atmanız gerekir. Ancak, internet sayfalarında bir eğitim verilmektedir.

LSI aracı diğerlerinden daha karmaşık olduğundan, içerik oluştururken size destek olabilecek hususi özelliklerle beraber gelir. Temel olarak, vasıta seçilen anahtar kelime için google’da gelen en oldukça 50 ilk internet sitesini çözümleme eder.

Buna göre LSI anahtar kelime listenizi oluşturur. Aracın 10’dan 50’ye kadar çözümleme etmesini istediğiniz sayfaları belirleyebilirsiniz ve ilaveten her bir LSI anahtar sözcüğünün içermesi gereksinim duyulan en oldukça kelimeleri 10 kelimeye kadar seçebilirsiniz.

Ardından, vasıta size çözümleme etmek suretiyle olduğu sayfaları sunar; burada yeniden çözümleme etmek vazgeçtiğiniz muayyen siteleri filtreleyebilirsiniz. Analiz tamamlandıktan sonra, anahtar kelimeler uzunluklarına göre ayrılmıştır. Ayrıca, çözümleme edilen bütün sayfalarda her bir anahtar kelimenin ne sıklıkta bulunmuş olduğu ve kaç sayfa olduğu ile alakalı malumat alırsınız. Bu hususiyet vasıtası ile anahtar kelimelerinizi buna göre liste opsiyonu de geliyor.

Ek olarak, anahtar kelimenin içermesi gereksinim duyulan muayyen metinleri filtreleyebilir ve anahtar kelime sıralaması bir CSV dosyasına aktarılabilir. Son olarak, bu LSI aracı, yazılı metninizi açılan anahtar kelimelerle direkt olarak çözümleme etmenizi sağlar ve şu ana kadar hangi LSI anahtar kelimelerinin kullanılmadığını gösterir.

Sonuçta, Ultimate Keyword Hunter, sık ve birazcık daha ileri seviye bir kullanıcıysanız kullanımı kolay olabilecek bir oldukça ek özelliğe haiz kusursuz bir özelliktir.

Kullanılabilirlik: Tamam 
Arama sorgularının sayısı:  Sınırsız 
Anahtar kelime sayısı:  Sınırsız 
Özel özellik:  Doğrudan metin analizi 
En büyük dezavantaj:  Mac için mevcut değildir ve yüklenmesi gerekir

9. Answer The Public

Anahtar kelime önerme aracı olarak Genel Cevap’ı daha ilkin duymuş olabilirsiniz, ama aslında her arama sorgusu için size alakalı kelimeler verdiği için bir LSI anahtar kelime oluşturucusu şeklinde de fonksiyon görebilir. Toplamda, bu vasıta soruları, edatları içeren anahtar kelimeleri, karşılaştırmaları, alfabetik bir anahtar kelime sıralaması ve son ama minimum değil, alakalı anahtar kelimeler oluşturur.

Bunların tümü görsel olarak ya da liste biçiminde gösterilebilir ve anahtar kelimeler CSV dosyası olarak indirilebilirken, sahneler görsel olarak kaydedilebilir. Maalesef, alakalı anahtar kelimeler bölümünün kendisi ancak 20 anahtar kelimeden ibarettir, ancak, tavsiye edilen bütün öteki anahtar kelimelerin yardımıyla, içeriğinizde kullanılacak kafi alakalı anahtar kelime bulabilirsiniz.

Farklı anahtar kelime sayısı ilk sırada birazcık zor olsa da, vasıta beklenenden daha kolaydır. Ayrıca, tercihinize bağlı olarak, anahtar kelimelerin görsel sunumları ya da kolay bir liste formatı içinde seçim yapabilirsiniz.

Maalesef bedava sürüm, anahtar kelimeleri ancak İngiltere’den ve İngilizce’den gelen verilerle çözümleme etmenize imkân sağlar; bu vaziyet İngiltere’den öteki bir ülkeyi hedeflerken büyük bir dezavantaj olabilir.

Kullanılabilirlik: Kolay 
Arama sorgu sayısı:  Sınırsız 
Anahtar kelime sayısı:  Yaklaşık 20 alakalı anahtar kelime 
Özel özellik:  Görsel gösterim 
En büyük dezavantaj:  Anahtar kelimeler ancak İngiltere’deki verilerle çözümleme edilir

Diğer Ücretsiz Alternatifler

Bu LSI araçlarının yanında, LSI anahtar kelime seçiminizde size destek olabilecek birkaç bedava anahtar kelime tavsiye aracı da bulunmaktadır. Çok sayıda anahtar kelime önerme aracı bulunduğundan, bu blog yazısı ancak birkaçını kapsar, ama genel hatlarıyla bunu bir oldukça anahtar kelime önerme aracıyla yapabilirsiniz. Bu nedenle, esasen bir favoriniz varsa, bu bölüm, LSI anahtar kelime oluşturma işleminiz için bu tarz şeyleri kullanmanıza destek olabilir.

10. Keyword Tool

Anahtar Kelime Aracı‘nın bedava sürümü, daha ilkin belirtildiği gibi, belirlenmiş bir LSI aracı değildir, ama kolay bir alternatif olarak fonksiyon görebilir. Anahtar kelime önerilerini sıklıkla tek bir kelimeden daha uzun, ilaveten edatları içeren soru ve anahtar kelimeleri üretmek için Otomatik Tamamlama hususi durumunu kullanır.

Araç, Google, Youtube, Bing, Amazon, Ebay ya da App Store’dan 500’den fazla anahtar kelime oluşturabilir ve belirlediğiniz ülke ve dile özgüdür. Bu, içeriğinizi muayyen bir platform için olmasıyla beraber muayyen bir ülke için de belirtmenize destek olabilir. Maalesef, bütün ülkeleri ve dilleri aynı anda kura çekmek olası değildir, ama bunlardan birine karar vermek zorundasınız.

Arama sorgularının sayısı sınırsızdır ve bu aracın bedava sürümü, açılan anahtar kelimeler ile alakalı size rastgele bir ek malumat sağlamaz. Ancak, anahtar kelimelerin tam listesini ya da oldukça makul olan bir seçimini dışa transfer edebilir ya da kopyalayabilirsiniz, ilaveten muayyen terimleri içeren anahtar kelimeleri filtrelemek için bir arama seçeneğiniz vardır.

Bu aracın bir öteki özelliği de, istenmeyen anahtar kelime neticelerini dışlamanıza müsaade eden olumsuz anahtar kelime işlevidir. Sırasıyla, reel bir LSI anahtar kelime oluşturucusu olmasa da, bu aracın bedava versiyonu sizin için faydalı olabilir. Özellikle, platform ve ülke filtresi içeriğinizi optimize etmek için faydalıdır.

Kullanılabilirlik: Çok kolay 
Arama sorgularının sayısı:  Sınırsız 
Anahtar kelime sayısı:  500+ 
Özel özellik:  Platform filtresi 
En büyük dezavantaj: –

11. KWFinder

LSI anahtar kelime gereksinimlerinizi karşılamaya yönelik öteki bir harika anahtar kelime tavsiye aracı KWFinder. Anahtar Kelime Aracına benzer şekilde, bu LSI aracı, sıklıkla birden fazla kelime içeren anahtar kelimeler oluşturur ve içeriğinizde kullanılacak doğru kelimeleri meydana getirmenizi kolaylaştırır.

KWFinder’ın bedava sürümü, her biri aşağı yukarı 50 anahtar kelime içeren, günde ancak birkaç arama sorgusu sunar. Ayrıca, öneriler, otomatik tamamlama ya da sorular içinde seçim yapabilir ve rastgele bir ülkeyi ve dili arama opsiyonu de dahil olmak suretiyle ülkeler ve dilleri filtreleyebilirsiniz.

Ek filtreler sayesinde, açılan listenizdeki anahtar kelimeleri dahil edebilir ya da hariç tutabilir ya da kelime sayısına ve öteki faktörlere göre filtreleyebilirsiniz. Anahtar kelimelerin tam sıralaması ya da bir tarzı CSV dosyası olarak kopyalanabilir ya da dışa aktarılabilir.

Bununla birlikte, bu araçla, arama hacmi, Tıklama Başı Maliyet, PPC’deki rekabet düzeyi (Tıklama Başı Ödeme) ve anahtar kelime zorluğu gibi ek bilgilere erişebilirsiniz; bu, birtakım sözcükleri diğerlerinden daha sık kullanmanızı önerir.

Bu vasıta bunun yanı sıra Anahtar Kelime SEO Zorluk puanları da dahil olmak suretiyle sorular ve genel anahtar kelime önerileri oluşturduğundan, içerik oluşturma işleminizin başlangıç ​​aşamalarında ya da uğraşmak için yeni mevzular ararken harika bir araçtır.

“Avokado” mevzusu için KWFinder bana bu mevzu için üst sıralarda yer almanın zor olacağını söyledi. Ayrıca, internet sitelerinin güçleri ile alakalı bir oldukça malumat içeren avokado için şu anda en yüksek rütbeli internet sitelerini gösteriyor. Buna göre mevzuyu değiştirmeye ya da daha bariz bir anahtar kelime hedeflemeye karar verebilirim.

Sonuç olarak, KWFinder genel içerik oluşturma işleminizde ve LSI anahtar kelime araştırmalarınızda size destek olabilecek oldukça yönlü bir başka. Tek dezavantajı, sınırı olan sayıda üretilen anahtar kelimelerin bulunmuş olduğu günlük arama sorgularının bedava günlük sınırıdır. Bu nedenle, bu aracın sık kullanılan bir kullanıcısıysanız, bu aracın potansiyelini tam anlamıyla kullanabilmek için ücretli hesaplardan birine yükseltmeyi düşünebilirsiniz.

Kullanılabilirlik: Kolay 
Arama sorgu sayısı:  Günde birkaç tane 
Anahtar kelime sayısı:  Yaklaşık 50 
Özel özellik:  PPC’de anahtar kelime zorluğu ve rekabet düzeyi 
En büyük dezavantaj:  Sınırlı sayıda anahtar kelime ile ancak 5 günlük arama sorgusu

Bulgular

Listenin sonuna getirdiğinizden, hangisinin sizin için makul bulunduğunu esasen biliyor olabilirsiniz. Ama değilse, size kısa bir özet vereyim. Genel olarak, aracı ne sıklıkta kullanacağınızı ve ne için kullanacağınızı düşünmek önemlidir. Aşağıdaki tabloda bütün bedava LSI araçları karşılaştırılmaktadır.

Ücretsiz LSI Araçlarının Karşılaştırma Tablosu

Ücretsiz LSI AraçlarıKullanılabilirlikArama sorgularıAnahtar kelimelerÖzel özellikSakınca
Keys4upÇok kolaySınırsızSınırsız4Up diziniSürekli kullanım için gereksinim duyulan ek işlemler
Twinword Ideas LSI GrafiğiKolaySınırsızSınırsızGörsel grafikLSI anahtar kelime sıralaması verilmez
LSI GraphÇok kolayGünde aşağı yukarı 20Yaklaşık 50Sınırlı arama sorguları
Twinword SEO EklentisiKolayÜcretsiz plan günlük 5 içerirSınırsızSiz yazarken anahtar kelimeler üretirSınırlı arama sorguları
Niche LaboratoryKolaySınırsız150+Benzersiz bilgiÇeşitli bilgiler
Semantic LinkÇok kolaySınırsızEn iyi 100Yalnızca Vikipedi’de minimum 1.000 tanesi olan anahtar kelimeler çözümleme edilebilir
LSI KeywordsÇok kolaySınırsız5000’e kadar10 adede kadar anahtar kelimeyi beraber çözümleme edebilirLSI araması, her arama kavramı için çalışmıyor
Ultimate Keyword HuntertamamSınırsızSınırsızDoğrudan metin analiziMac için mevcut değil ve yüklenmesi gerekiyor
Answer The PublicKolaySınırsızYaklaşık 20Görsel sunumAnahtar kelimeler ancak İngiltere’deki verilerle çözümleme edilir
Keyword ToolÇok kolaySınırsız500+Platform filtresiGerçek olmayan LSI aracı
KWFinderKolayGünde birkaçYaklaşık 50PPC’de anahtar kelime güçlük derecesi ve rekabet seviyesiGerçek olmayan LSI aracı ve sınırı olan günlük arama sorguları

Hangi Aracı Kullanmalıyım?

Zaten yazmış olduğunuz blog gönderisine eklemek için birkaç LSI anahtar sözcüğünün hızlı ve kolay bir listesini görmek istiyorsanız, Keys4up ya da Twinword Ideas LSI Graph’ı tecrübe etmek isteyebilirsiniz.

Hala içerik oluşturma sürecinizin ilk aşamalarındaysanız, ancak LSI anahtar kelimeleri değil, daha oldukça bilgiye erişmenizi elde eden LSI araçları, ilaveten anahtar kelime ve mevzu önerileri sizin için faydalı olabilir. Bu durumda, İkiz Kelime Fikirleri’ne veyaAnswer The Public bakın.

Ve son olarak, sık kullandığınız bir kullanıcıysanız ve daha gelişmiş bir araç istiyorsanız, Ultimate Anahtar Kelime Avcısı’na bakınya da KWFinder hesabınızı yükseltmeyi düşünün .

Genel olarak, bu LSI araçlarından rastgele biri, ihtiyacınız olan şeyleri karşılarsa SEO yolculuğunuz için harika bir ek olabilir. Umarım bu blog yazısı sizin için doğru bedava LSI aracını bulmakta destek olmuştur.

LSI anahtar kelime araştırmalarınızda başarılar!