Sitenizin Sayfa Yükleme Süresi İçin İhtiyacınız Olabilecek Tek Kontrol Listesi

Arama motorlarında daha üst sıralarda yer almak için sitenizin SEO’sı üstünde çalışmak oldukça önemlidir. Sıralamanız ne kadar yüksek olursa, internet sitenizin arama sonuçlarında o denli yüksek görüneceği anlamına gelir. Bu daha oldukça kullanıcı çekecek ve daha oldukça kullanıcı daha oldukça müşteri demektir!

Anahtar kelime, geri linkler ve ötekiler gibi arama motorları için optimize etmenin çoğu yolu vardır. En iyi duruma getirme yollarından biri, Google’ın liste algoritmalarında dikkate almış olduğu faktörlerden biri olmasından sayfa yükleme süresini kısaltmaktır.

Neler Okuyacaksınız? →

Sayfa yükleme süresi nedir?

Sayfa yükleme süresi, bir sayfanın yüklenmesi için ihtiyaç duyulan süredir (saniye olarak). Araştırmalar, alışveriş yapanların %40’ının online olarak yüklenmesinin 3 saniyeden uzun sürmesi halinde bir sayfayı terk ettiğini gösteriyor.Bir kullanıcı sayfanızı bırakırsa, diğer bir site aramak için arama motoruna geri döner.Bu, arama motorlarının kullananların sitenizden ne kadar memnun kaldıklarını ölçmek için kullanabileceği bir sinyaldir. Düşük memnuniyet, düşük nitelik anlamına gelir ve arama motorları düşük kaliteli siteleri arama sonuçlarının en üzerine koymak istemez.

Kontrol listemizle başlayalım

Sayfanızın 3 saniyenin altında yüklenmesini sağlayın (1.5 için çekim yapmayı deneyin).

Sayfanın yüklenme süresini hızlandırmak yalnızca sitenizin sıralamasını etkilemeyecektir, bu bunun yanı sıra kullanıcılarınız için de mükemmeldir. Birçok internet sitesi, kullanıcı tecrübesini hızlandırmanın daha oldukça kullanımla sonuçlandığını göstermiştir.

Görüntüleri makul şekilde boyutlandırın (önerilen 325 x 550).

Daha ilkin de belirtildiği gibi, kullanıcılar süratli yüklenen siteleri sever (3 saniyeden az). Sayfaların yüklenmesinin 3 saniyeden uzun sürmesi, ziyaretçilerin neredeyse% 40’ının bu siteden ayrılma eğiliminde olması durumunda, imaj optimizasyonu bu problemin en büyük çözümlerinden biridir.

GIF, JPG ya da PNG görüntüleri kullanın.

Aralarındaki farklar nelerdir? JPG dosya formatı (Birleşik Fotoğraf Uzmanları Grubu), fotoğraflarla ve komplike resimlerle en makul şekilde çalışan bir imaj sıkıştırma türüdür.

Bir GIF (Grafik Değişim Biçimi), bir dijital kameradan gelen potansiyel olarak binlerce renkten görüntüdeki renk sayısını 256’ya düşürür.

PNG’ler (Taşınabilir Ağ Grafikleri), GIF’lerden yüzde 5 ila 25 daha oldukça sıkıştırma sağlar ve daha geniş bir renk yelpazesine sahiptir.

Sitenizi yavaşlatabilmeleri için internet sitenizde kullandığınız eklentileri en aza indirin.

Sitenize yüklenen ve etkinleştirilen birden fazla eklenti sitenizi kararsız ve potansiyel olarak kullanılamaz hale getirmeye katkıda bulunur, internet sitenizin çökmesine yol açabilir ve en önemlisi sayfa hızı düşebilir.

Web sitesinin hızını artırmaya yardım eden araçlar

Kontrol listesini tamamladıktan sonra, çalışmanızı denetlemek ve sitenizin hızını test etmek için kullanabileceğiniz araçlar vardır. Aşağıda, online olarak kullanılabilen daha tanınmış araçlardan bazıları verilmiştir.

PageSpeed ​​Insights

PageSpeed ​​Insights, mobil ve masaüstü cihazlar için sayfanın performansını ölçer. URL’yi iki kez, bir kez mobil kullanıcı aracısıyla ve bir kez de masaüstü kullanıcı aracısıyla alır.

GTmetrix

GTmetrix, sitenizin ne kadar iyi yüklendiği ile ilgili düşünce verir ve sitenin iyi mi optimize edileceğine dair eyleme dönüştürülebilir tavsiyeler sunar.

Pingdom Hız Testi

Pingdom ile daha iyi bir son kullanıcı tecrübesi için internet sitenizin çabalama süresini, performansını ve etkileşimlerini izleyebilirsiniz. Müşterileriniz size teşekkür edecek.

Web Page Test

Basit testler yapabilir ya da oldukça adımlı işlemler, video çekimi, içerik önleme ve oldukça daha fazlasını içeren gelişmiş testler gerçekleştirebilirsiniz.

Web sayfalarımızı hızlandıralım!