Sizi koruyan Chrome eklentisi: Ugly Mail

Ugly Mail isimli Chrome eklentisi, sizi büyük bir tuzaktan güvenliğini sağlamak için hazır!

Son vakit Türkiye ve dünya çapında birden oldukça fena niyetli e-posta gönderilmekte gerçi bu yeni bir şey değil fakat son vakit bu vaziyet oldukça yoğun bir halde devam etmektedir.

Neler Okuyacaksınız? →

Sizi koruyan Chrome eklentisi: Ugly Mail

Kötü niyetli kişilerin, kurbanlarının dijital izlerini takip edebilmek için kullandıkları yöntemlerden birinin ismi da Tracking Pixel. Bir e-posta ile gönderilebilen bu kurnaz tuzak sayesinde, kullanıcının konumu, bilgisayarının detayları, IP numarası gibi detayları basitçe görmek mümkün.

Tracking Pixel Mail Tuzağından Nasıl Korunur?

Bir Chrome eklentisi vasıtası ile Tracking Pixel isimli bu tuzaktan haberdar olmak ve tuzağa düşmemek mümkün. Eklentinin ismi Ugly Mail!

Ugly Mail iyi mi çalıştırılır?

Bu problemin cevabı oldukça kolay ihtiyacımız olan yalnızca bir internet tarayıcısı ve heralde bir mail. Tüm bu tarz şeyleri temin ettikten sonra yapılması ihtiyaç duyulan işlemler şöyle olacak;

Ugly Mail isimli eklentiyi Google Play mağazası üstünden Chrome internet tarayıcısına ekliyoruz, eklentiyi kurduğumuz vakit internet tarayıcımıza sonra kalan işlemleri Ugly Mail eklentisi yapmakta. Eklenti Gmail kutunuza gelen tracking pixel tuzağı e-postalar için eklenti sizi uyarıyor. Ardından e-postayı açıp açmamak artık sizin kararınız.

Ugly Mail isimli eklenti şimdilik yalnızca Chrome ve Gmail üstünde çalışıyor. Diğer internet tarayıcıları ve e-posta servisleri için hemen hemen kullanımda değil.

Eklentiye bu link üstünden ulaşabilirsiniz.