Skype Tercümanı Nasıl Etkinleştirilir?

Skype Translator, konuşmayı çevirmenize destek olacak en iyi Skype özelliklerinden biridir. Skype Translator, Skype tarafınca tasarlanan konferans çevirisi uygulamasıdır. Bu makalede, Skype Tercüman Nasıl Kullanılır ve Nasıl Kolayca Etkinleştirilir bunu açıklayacağız.

Neler Okuyacaksınız? →

Skype Translator Nasıl Kullanılır?

Skype Tercüman: İnternetten kaynaklı dünya çok daha yakına geldi. Dünyanın her yerinden insanoğlu birbirlerini tanıyorlar. Böylece insanoğlu bilgisayardan ya da öteki cihazlardan görüntülü sohbetler için kullanılan bir tatbik olan Skype’tan yararlanıyorlar. Skype, Windows, MacOS, Linux, Android, iOS, Windows Phone, HoloLens ve Xbox One gibi muhtelif işletim sistemleriyle uyumludur. İnsanların Skype ile konuşmuş olduğu sırada karşılaşmış olduğu mühim bir güçlük onların dilidir. Farklı ülkelerden insanoğlu birbirlerinin dilini anlayamayabilir.

Ayrıca, bir kişinin dünya genelinde konuşulan dilleri bilmesi olası değildir. Böylece, bir mütercim işe almak yerine, konferans çevirisi uygulamasına yönelik bir konferans olan Skype Translator’dan yararlanabilirsiniz. 2011 senesinde tasarlanmış ve 2014 senesinde halka açılmıştır.

Skype Tercümanının birtakım özellikleri


1. Desteklenen Diller – Skype, İngilizce, Fransızca, Almanca, Çince (Mandarin), İtalyanca, Hintçe, İspanyolca, Portekizce, Arapça, Japonca ve Rusça gibi bir takım dili desteklemektedir.

2. Ekran Metni Transkriptleri – Skype Tercümanı’na ek olarak, kullanıcılara sözlü ifadeleri çeviri ile beraber kendi ana dillerinde görüntüleyen monitör metin transkriptleri de sağlanır.

3. Gerçek-Tercüme- Skype Tercüman, Microsoft Translator’un istatistiksel makine çeviri teknolojisini kullanır. Bu özelliği kullanarak, konferans hiç bir vakit bir dilden diğerine çevrilmez ve anlık olarak görünür.

Skype Tercüman Nasıl Etkinleştirilir?


1. Windows, Mac ve Linux: Cihazınızda Skype’ı başlatın ve sağlayıcınıza sağ tıklayın. Şimdi, manzara profilini tıklayın ve en üstte konuştuğunuz kişinin ismini tıklayın. Yeni çevrilmiş bir söyleşi kurmak için Çeviriyi Başlat üstüne tıklayın.

2. Windows 10: Tüm Windows 10 kullanıcıları bu tekniği kullanabilirler. Kişinize sağ tıklayın ve onlarla sohbetinize gidin ve üst kısımdaki adlarına tıklayın. Çeviriciyi Başlat ‘ı tıklayın. Yeni çeviri edilmiş bir söyleşi oluşturulacak.

3. Akıllı telefonlar: Skype programını başlatın ve sohbetler ekranında kişinize dokunup matbu tutun. Şimdi, onlarla sohbetinize gidin ve üst kısımdaki isimlere dokunun ve Çeviriyi başlat üstüne dokunun.

Sonuç:

Skype Translator, muhtelif ülkelerden insanlarla iletişim kurması ve değişik dilleri hitabı ihtiyaç duyulan insanoğlu için faydalı bir hususiyet bulunduğunu kanıtlayabilir. Skype Çeviriciyi ayarlamak olabildiğince basit! Ayrıca, dünya genelinde sıklıkla kullanılan dillerin çoğunu desteklemektedir. Desteklenen bütün dillerin sıralaması yukarıda listelenmiştir. Kendiniz için deneyebilirsiniz ve bunun tarafınca hüsrana uğramayacaksınız!

Skype Translator ile ilgili rastgele bir sorunuz varsa, lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.